Signalizační doutnavka

Vše co se týká silnoproudu.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Lods
Příspěvky: 53
Registrován: 09 úno 2008, 01:00

Signalizační doutnavka

#1 Příspěvek od Lods »

Často u nás zůstává svítit světlo na WC. Tak jsem chteěl dát na vypinač signalizační doutnavku. Ale našel jsem jen zapojení se třemi dráty a já tam mám jen dva a sekat zeď se mi nechce. Vzhledem k tomu, že světlo ja nade dveřmi a je to kantka, tak mě napadlo provrtat zeď a paralelně k žárovce dát "něco" (doutnavka, Led, žárovička..)-Tak bych potřeboval poradit to nejvhodnější "něco" nebo nějaké jiné řešení.

Uživatelský avatar
vladimirek
Příspěvky: 89
Registrován: 31 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Pøerov

#2 Příspěvek od vladimirek »

dej do série malinkou žárovku na 6V, proud spoèítej na velkou.

Uživatelský avatar
Devo70
Příspěvky: 1284
Registrován: 28 pro 2007, 01:00
Bydliště: Poprad

#3 Příspěvek od Devo70 »

Daj tam vypínač s dútnavkou. Pri vypnutom svetle dútnavka svieti. Máme tak zapojený celý dom (WC, špajz...). Po tme ľahko nájdeš vypínač.

Uživatelský avatar
Lods
Příspěvky: 53
Registrován: 09 úno 2008, 01:00

#4 Příspěvek od Lods »

Takže při 60 W žárovce žárovičku 6V a 60/220x6= cca 2 W?

Uživatelský avatar
Lods
Příspěvky: 53
Registrován: 09 úno 2008, 01:00

#5 Příspěvek od Lods »

No to je orientační doutnavka, ale já bych radši tu signalizaci, že doutnavka na vypinači nesvíti si nikdo nevšimne

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#6 Příspěvek od Crifodo »

dej na wc místo žárovky úsporku 7W a rozsviť ji trvale nebo zapoj světlo na časovač 15 min.
Nebo nahraď horních 20 cm zdi nade dveřma luxferama :wink:

Marie Fùrie

#7 Příspěvek od Marie Fùrie »

Lods píše:No to je orientaèní doutnavka, ale já bych radši tu signalizaci, že doutnavka na vypinaèi nesvíti si nikdo nevšimne
Tak sériovì tøi køemíkové diody, paralelnì obrácená ètvrtá a k tomu ještì paralelnì LED + odpùrek a to celé do série s vypínaèem. Možná to bude i fungovat a vejde se to do vypínaèe :)

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#8 Příspěvek od Crifodo »

Marie Fůrie píše:Tak sériově tři křemíkové diody, paralelně obrácená čtvrtá a k tomu ještě paralelně LED + odpůrek
tohle ruší příjem na DV :(

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#9 Příspěvek od Hill »

Skleněná tyčka skrz dveře udělá taky dobrou službu.
No, a kdyby náhodou skrz ni bylo něco málo vidět, jakkoli to není pravděpodobné, stačí ji dát šikmo (vnitřní konec výš) nebo konec líznout smirkovým plátnem.
A máš to skoro zadarmo.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#10 Příspěvek od EKKAR »

Crifodo píše:
Marie Fůrie píše:Tak sériově tři křemíkové diody, paralelně obrácená čtvrtá a k tomu ještě paralelně LED + odpůrek
tohle ruší příjem na DV :(
Jenže kdo dneska ještě poslouchá Radiožurnál na 270khz? Nic jiného se v tom pásmu už nechytne... A Radiožurnál je kvalitnější na FM...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#11 Příspěvek od Crifodo »

EKKAR píše:Jenže kdo dneska ještě poslouchá Radiožurnál na 270khz? Nic jiného se v tom pásmu už nechytne... A Radiožurnál je kvalitnější na FM...
Je dost míst, kde je FM nepoužitelná, přízemí železobetonových staveb, vně ČR, tam kde není dost silný signál nebo kde se nedá poslouchat na vytaženou prutovku a šermovat s ní, na rádia která nemají FM nebo mají jen OIRT... ano, souhlasím s námitkou že to je historie a menšina.
K tomu jsou stanice které nemají s Radiožurnálem nic společného: DFC 77 nebo upřesňující vysílače pro GPS, radiomatéři s pásmem 137 kHz... atd.
Sám třeba občas chvilkama poslouchám Deutschlandradio Kultur na 177 kHz z Berlína. Baví mě na tom, že i kultivované menšinové žánry někomu stojí za to šířit tak archaickým způsobem a dají se přijímat na tak překonanou techniku jako je AM superhet :wink:
Taky třeba existujou lidi co ze záliby loví NDB majáky.
http://longwave.navajo.cz/
Pod aktuálně módním, spotřebně prostým pohledem často existuje řada hledisek ne tak nápadných, ale barvitých :wink: někdy barvitějších než zglajšaltovaná nařvaná scéna FM rádií :barf:

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#12 Příspěvek od EKKAR »

Nj - majáky mně nezajímají, němčinu nemám rád a nglish se radši učím z filmů a datasheetů :lol: :lol: :lol: ... Tak proto ten přezíravej přístup k DV. Jinak aby někdo neměl doma rádio s FM pásmem CCIR, to už musí dneska bejt hodně konzervativní důchodce.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#13 Příspěvek od Crifodo »

EKKAR píše:Jinak aby někdo neměl doma rádio s FM pásmem CCIR, to už musí dneska bejt hodně konzervativní důchodce.
Je vidět, že se na to nedíváš pohledem sběratele a restaurátora starých krásných strojů. Tak jako majitele starých Tatrovek s**e novodobá legislativa okolo euro-emisních tříd, protože si pak nezajezdí, majitelé různých sbírkových rádií si rádi zaladí na kdysi plných AM pásmech. Tedy ona se vyprázdnila hlavně v našem postbolševismu, jinde se vesele vysílá dál, případně mixuje s DRM které řeší skorohifi kvalitu ve výkonech/km2 srovnatelných s FM. Na těch 177 kHz jedou duálně AM/DRM. Averzi k němčině/ruštině je dobré překousnout, už jenom kvůli ekonomickým důvodům... ta ingliš oblast není všespasitelná :wink: a J.S.Bach je dost univerzální co se týče nároků na řeč.
Důvodů je moc, to bychom se dostali hodně daleko OT. Hlavně ale to zarušení AM pásem není cílené jako kdysi soudruzi rušili, ale jen proto, že nějaká technologie nezvládá to co má :wink:

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#14 Příspěvek od EKKAR »

Veteráni mají výjimku na emise, nebo snad ne? Aspoň pokud já vím, tak všecko, co má "zelený čísla", nemusí platit tak vysokou pojistku ani jezdit na emisní kontroly atd... Jen to nesmí do pravidelnýho provozu, což je pochopitelný. Jen občas a na klubový sraz - jinak jen doma v garáži a leštit a pulírovat...
O rádioveteránech nechci spekulovat, sice mám kdesi na půdě Klasika a Symfonika 603, ale nějak se mi to nechce dávat dohromady...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#15 Příspěvek od Hill »

Neřešila se tady indikace světla za zavřenými dveřmi?

Odpovědět

Zpět na „Silnoproudá technika“