Porucha Televize ASTRA

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Zaladin
Příspěvky: 32
Registrován: 16 čer 2004, 02:00
Bydliště: Plzeò
Kontaktovat uživatele:

Porucha Televize ASTRA

#1 Příspěvek od Zaladin »

Zdravím.

Mám pøenosnou Tv ASTRA, má ale jeden problém.

AP - auto program
AL - automatické ladìní
RL - ruèní ladìní

Když použiju AL tak televize ladí a ladí a ladí až naladí nìjakou stanici, - (obraz i zvuk je perfektní) ale ladìní se nezastaví ale pokraèuje dál a poøád dokola.

Když použiju RL je to sice pomalé a zdlouhavé, ale naladím nìjakou stanici, - (obraz i zvuk perfektní), uložím do pamìti - (stanice se do pamìti uloží normálnì) no a když RL režim ukonèím tak se televize rozladí - (obraz ruznì - bliká/mrká/zrní, zvuk - syèí/chrèí) no prostì se na to nedá koukat.

Takže pokud se chci koukat na televizi musím mít zapnut RL, tím pádem mì na obrazovce vadí menu RL.

Vìdìl by nìkdo co stím dìlat, ještì jsem na to nekoukal.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#2 Příspěvek od mi-ro »

pravděpodobně bude rozladěný detektor - cívka poblíž uPC, stačí potočit a tuner bude dolaďovat a udržovat AFC. Nejlépe zkusmo cca o 1/4 otáčky, zkusit AFC a ev vrátit na druhou stranu. Ono se to dá i MP ale takhle je to nejj. Pozor na zalomení jádra cívky!!! (použij správný šrobovák)

Uživatelský avatar
Zaladin
Příspěvky: 32
Registrován: 16 čer 2004, 02:00
Bydliště: Plzeò
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od Zaladin »

Jo zkusím to, já jsem otom taky pøemýšlel ale nezdálo se mì to, že by to dìlalo zrovna tohle.

Je teda pravda, že jsem televizi èistil, odpojil jsem všechny konektory, po zapojení jsem zjistil že nežhavý obrazovka, chyba byla vtom že jeden konektor mìl špatný dotek, spíše jeden kolík mìl na desce špatnej dotek.
Tak jsem projel celou desku ale to rozlaïování se nepodaøilo odstranit.
Je možný že pøi èištìní se mohl ferit v cívce pohnout???.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#4 Příspěvek od mi-ro »

Je to nepravděpodobný, ta závada se projevuje až nyní, po "vyčištění"? Jádra cívek bývají fixována někdy voskem, někdy gumičkou, někdy jen silonovým závitem. Jinak časem a stárnutím součástí se mění hodnoty a tím i nastavení některých obvodů. Taky to ale může být něčím, co je třeba vyhledat..

Uživatelský avatar
Zaladin
Příspěvky: 32
Registrován: 16 čer 2004, 02:00
Bydliště: Plzeò
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od Zaladin »

Jo dík, tak jsem to doladil zatím to funguje.

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“