Grundig T 55-3035 text CUC 7303

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Rayman
Příspěvky: 42
Registrován: 17 črc 2005, 02:00
Bydliště: Plzeň-sever
Kontaktovat uživatele:

Grundig T 55-3035 text CUC 7303

#1 Příspěvek od Rayman »

Dobrý večer, nevěděl by někdo kde najít schema k této TV. Večer normálně hrála a druhý den vyrazila jistič a praskla v ní pojistka. Po výměně pojistky opět výbuch. Vypadá to že je zdroj v hájí. Prosím o názor a kokud možno i o to schéma. Předem díky.
O elektřině vím jen dvě věci, není vidět a kope!

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#2 Příspěvek od Killroy »

Samozřejmě že je zdroj v háji a pojistkou se to určitě neopraví. Pokud se na to necítíš (myslím tedy že ne), musel bys mi to sem hodit. Asi nejsi daleko a bylo by to druhý den OK. V případě zájmu SZ.

Killroy

Straw

#3 Příspěvek od Straw »

Zdravím
Mrkni také na pozistor v obvodu demagnetizace, u tìchto TV pomìrnì èastá závada.
Straw

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od pajosek2 »

Řekl bych,že tam bude vadná některá z diod v usměrňovači.Myslím na primární straně.Posla jsem Ti SZ.

Využiju tohoto vlákna k vyjasnění mého problému.Opravoval jsem tuto telku taky. Byl tam vadný koncový trand. v imp. zdroji,jedna dioda v můstku a pojistka. Po výměně normálně naběhl a po asi 4hodinovém chodu byl vydán. Po asi týdnu se mi vrátil se stejnou závadou,myslím naprosto stejnou. Udělal jsem stejnou operaci a telka běžela cca 2mniuty pak opět to samé. Zkusil jsem do můstku osadit místo 1N4007 diody 1N5408,protože se mi zdálo toto místo jako poddimenzované a telka jede.
Chci se tedy zeptat zkušenějších,jestli to slabina těchto televizorů nebo mám čekat něco jiného. Původně jsem se chtěl zeptat jestli to není tipycká závada,ale na tento pojem tady začíná být určitá alergie,tak jsem raději napsal slabina.
:lol: :roll:
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#5 Příspěvek od Killroy »

Ten zdroj byl postavený na MJF18004 + 3842 nebo byl už s fetem?

Killroy

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od pajosek2 »

Byl tam FET .
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#7 Příspěvek od Killroy »

pajosek2 píše:Byl tam FET .
Tak tam máš nějakou chybu. Udělal jsem jich bezpočet včetně těch předělávek z bipoláru na fet. Tam se po tom mj. upravují hodnoty některých rezistorů a tak, ale to tady troubit nebudu. Místo 1N4007 ale dávám BA1.. a zatím se mi vrátil jeden asi po roce. Ale ten zalili... :D

Killroy

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#8 Příspěvek od EKKAR »

Televizák nejsem - ale docela se divím, že někdo může navrhnout spínaný zdroj s pracovní frekvencí v řádu kHz a nacpat do něj jako pracovní usměrňovač obyčejnou "pomalou" diodu, jakými typy z řady 1N400x bezesporu jsou. Teď to nemyslím jako výtku na opraváře, kteří pak takové zdroje dostávají na stůl jako na běžícím páse, ale na konstruktéry - nebo oni už to konstruktéři nejsou? Že by nějací manažeři CAD s titulaturou před i za jménem, vystudovaní na vysmáté american university?
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Carel
Příspěvky: 572
Registrován: 16 lis 2006, 01:00
Bydliště: Šumava

#9 Příspěvek od Carel »

EKKAR píše:Televizák nejsem - ale docela se divím, že někdo může navrhnout spínaný zdroj s pracovní frekvencí v řádu kHz a nacpat do něj jako pracovní usměrňovač obyčejnou "pomalou" diodu, jakými typy z řady 1N400x bezesporu jsou. Teď to nemyslím jako výtku na opraváře, kteří pak takové zdroje dostávají na stůl jako na běžícím páse, ale na konstruktéry - nebo oni už to konstruktéři nejsou? Že by nějací manažeři CAD s titulaturou před i za jménem, vystudovaní na vysmáté american university?
Diody 1N4007jsou pro usměrnění síť.napětí,takže "pomalost"nevadí,ale jsou 1A a dnešní jsou samé China šmejdy.Tak je lepší dát nějaké silnější.

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#10 Příspěvek od Killroy »

Ještě je tady jedna věc - existuje totiž jedna neřest a to taková, že když jsou v graetzu jedna nebo dvě diody vadné, tak měnit jen ty. Možná že to má někdo takhle odzkoušené, ale já to tedy nedělám protože už mi to párkrát vyškolilo. Měním všechny a při ceně těch diod je to zanedbatelná investice. Co se týče CUC7303, tak tam musí na síti ty 1N4007 stačit.

Killroy

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#11 Příspěvek od EKKAR »

Jasně - na primární straně ano. Já myslel, že je řeč o sekundární straně - i tam už jsem se s takovou "náhradou" setkal. Kupodivu zdroj šel, i když ty chudinky diody topily jak infrazářiče na grilu... Pravda - nebylo to v TV, byl to zdroj k PS1, ta starší verze, co měla zdroj ještě v jedné škatuli s mechanikou...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od pajosek2 »

Killroy píše:
pajosek2 píše:Byl tam FET .
Tak tam máš nějakou chybu. Udělal jsem jich bezpočet včetně těch předělávek z bipoláru na fet. Tam se po tom mj. upravují hodnoty některých rezistorů a tak, ale to tady troubit nebudu. Místo 1N4007 ale dávám BA1.. a zatím se mi vrátil jeden asi po roce. Ale ten zalili... :D

Killroy
No potěš pánbůh,to se bude fakt dobře hledat,jestli se mi to vrátí.Skoušel jsem to naposled asi 8 hodin a jela.Uvidím jak to dopadne a psychicky se připravím na případnou dost blbou opravu.
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
ivan116
Příspěvky: 307
Registrován: 17 zář 2005, 02:00
Bydliště: Bratislava IV

#13 Příspěvek od ivan116 »

Killroy píše:Ještě je tady jedna věc - existuje totiž jedna neřest a to taková, že když jsou v graetzu jedna nebo dvě diody vadné, tak měnit jen ty. Možná že to má někdo takhle odzkoušené, ale já to tedy nedělám protože už mi to párkrát vyškolilo. Měním všechny a při ceně těch diod je to zanedbatelná investice. Co se týče CUC7303, tak tam musí na síti ty 1N4007 stačit.

Killroy

Pravda, aj mne par krat po spusteni telky po oprave zdroja odpalilo tie druhe dve diody.

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#14 Příspěvek od Killroy »

pajosek2 píše:Skoušel jsem to naposled asi 8 hodin a jela.Uvidím jak to dopadne a psychicky se připravím na případnou dost blbou opravu.
To musí chodit. Tys měl i ten fet zkrz, nebo byl jen ten graetz?

Killroy

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od pajosek2 »

Aha,tak to možná bylo tím. Je pravda,že pokud to dostane ranu tím zkratem,tak se načaly všechny diody a já trotl vyměnil jen tu zcela vadnou. Teˇnaposled jsem vyměnil všechny a ještě jsem osadil výkonější,tak snad to bude O.K.
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“