kontrola krokových motorčekov

Diskuze a poradna o programátorech a programování různých obvodů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Kofo
Příspěvky: 47
Registrován: 25 zář 2008, 02:00

kontrola krokových motorčekov

#1 Příspěvek od Kofo »

zdravím, chcel by som sa na vás obrátiť s prosbou o pomoc. nedávno som na istej stránke zvanej blackout, zbadal obvod pre ovládanie "krokáčov", avšak nekompletný, bez rozpisu súčiastok a bez ovládacieho programu pre atmel (autor ho nechce pustiť do obehu, vraj len za poplatok :( ). potreboval by som niečo podobné, ale neviem, ako na to... poradí mi niekto? ďakujem

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od forbidden »

Tady mas neco s PICem, ale krokacu je vic druhu, kazdej potrebuje jinej ovladaci obvod.

Uživatelský avatar
Kofo
Příspěvky: 47
Registrován: 25 zář 2008, 02:00

#3 Příspěvek od Kofo »

nooo aby som sa poopravil, potrebujem to pre spínanie jedného alebo dvoch (lepšie dvoch) krokáčov(4pin), ktoré budú reagovať na impulzy hudby... cez kapslový mikrák

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od forbidden »

Tak to mas bipolarni typ. Ten je na rizeni slozitejsi. Integrovany drivery jsou celkem drahy, ale postavit se taky neco da.

Uživatelský avatar
mirafordik
Příspěvky: 75
Registrován: 13 úno 2007, 01:00

#5 Příspěvek od mirafordik »

co přesně potřebuješ?na atmel 89c52?nebo na pic 16f84
pošli obrázek toho schématu
mám tohle,snad ti to bude vyhovovat
Přílohy
ROTO1.HEX
(551 bajtů) Staženo 117 x
Roto1.gif
(24.36 KiB) Staženo 237 x
Naposledy upravil(a) mirafordik dne 26 zář 2008, 13:32, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Kofo
Příspěvky: 47
Registrován: 25 zář 2008, 02:00

#6 Příspěvek od Kofo »

aby som bol presnejší, potrebujem pomôcť s dvomi procesormi... aj pic aj atmel... potreboval by som pomôcť s TOTO a TOTO ...

Uživatelský avatar
mirafordik
Příspěvky: 75
Registrován: 13 úno 2007, 01:00

#7 Příspěvek od mirafordik »

jinak si myslím,že laser se ti vyplatí koupit a osadit silnějším laserem než ho stavět.

Uživatelský avatar
Kofo
Příspěvky: 47
Registrován: 25 zář 2008, 02:00

#8 Příspěvek od Kofo »

ok takže tá predošlá schéma je určená pre 2 krokáče, ovládané basovým úderom, napríklad pre moon? alebo bambino?
...btw k tomu laseru potrebujem len rozkmitávanie motorov, nič viac, ostatné viem a mám... laser si prispôsobím podľa seba aaa obrazce nemusia byť žiadne... mne ide len o to, aby chaoticky kmitali tie motory niečo okolo 5° do+ a 5° do-, čiže by to vykresľovalo úplne hocijaké obrazce... dalo by sa?

Uživatelský avatar
mirafordik
Příspěvky: 75
Registrován: 13 úno 2007, 01:00

#9 Příspěvek od mirafordik »

to už je lepší řídit galvo systémem anebo vydrž,já se musím podívat do archivu,třeba něco najdu a ještě ty motory máš krokové na ten laser?jinak máš tam ten hex do procesoru.reaguje podle basových impulzů a ten laser máš v příloze,stavěl jsem ho a umí taky pěkně kreslit,navíc si sám nastavíš obrázky potenciometrem
Přílohy
laser.pdf
(345.61 KiB) Staženo 119 x

Uživatelský avatar
Kofo
Příspěvky: 47
Registrován: 25 zář 2008, 02:00

#10 Příspěvek od Kofo »

a niečo na princípe toho z blackoutu...? proste jeden PIC, pomocná elektronika a prosté kmitanie...

+edit, áno, na ten laser by som chcel hodiť krokové motorčeky... 4pin, tak aby jedno vinutie držalo zrkadlo na istej pozícii a to druhé by ho vychyľovalo... len neviem ako to spraviť...

Uživatelský avatar
Kofo
Příspěvky: 47
Registrován: 25 zář 2008, 02:00

#11 Příspěvek od Kofo »

rozhýbem diskusiu, motory už mám nie 4 ale 5 pin, stále krokáče, to prvé zapojenie by malo fungovať... skúsim navrhnúť dps, dám napáliť procák a idem sa doň pustiť... zatiaľ ti ďakujem :)

...ak by sa našlo niečo aj pre tie lasery na 4pin krokáče, budem rád :wink:

Uživatelský avatar
datam
Příspěvky: 23
Registrován: 17 kvě 2006, 02:00

#12 Příspěvek od datam »

http://www.datam.hlboke.sk Snád to tam do pondelka dám. Základ 89C2051, 3osi, ovládanie nástroja (CW,CCW,FL) integrovaný E-Stop + diagnostika. Vstup TTL STEP/DIR. Navrhované pre MACH3. Už rok v prevádzke na mojej CNC. Uvoľním SW, DPS, schému.

Odpovědět

Zpět na „Programování PIC, ATMEL, EEPROM a dalších obvodů“