Peavey VK head

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Marie Fùrie

#31 Příspěvek od Marie Fùrie »

Se omlouvám za trošku OT dotaz, ale vysvìtlí mi prosím nìkdo krátce proè se tìm zesilovaèùm øíká hlava? :oops:

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#32 Příspěvek od Sendyx »

Asi z angličtiny, čumsem :
Guitar amplifiers are manufactured in two main forms. The "combination" (or combo) amplifier contains the amplifier head and guitar speakers in a single unit. The amplifier head or "amp head" contains the electronic circuitry constituting the preamp, built-in effects processing, and power amplifier. In the other form, the amplifier head is separate from the speakers, and joined to them by cables. The separate' amplifier is called an amplifier head, and is commonly placed on top of one or more loudspeaker enclosures. A separate amplifier head placed atop a guitar speaker enclosure or guitar speaker cabinet forms an amplifier stack or "amp stack".

Uživatelský avatar
SIDTIM
Příspěvky: 1228
Registrován: 23 lis 2006, 01:00
Bydliště: ...mezi Radhoštěm a Hostýnem...

#33 Příspěvek od SIDTIM »

Také jsem nad tím kdysi dumal, ale jen do té doby, než jsem v anglicky psaných nabídkách a recenzích objevil slovo "head" odpovídající samostatnému nástrojovému zesilovači...
..a co shoří, nezhnije..!

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#34 Příspěvek od Sendyx »

Ono je to legrační, když první "combos" měly často tu elektroniku vespod a reprák nahoře, takže to spíš byla "pata" a ne "hlava".

Pokrok nezastavíme, my známe hlavy, apce, aparáty, teď si mlaďoši kupujou hédy, gíry a staky.

Marie Fùrie

#35 Příspěvek od Marie Fùrie »

Ach tak, jsem v tom hledala nìjaký hlubší význam než jen "je to hlava, protože je to nahoøe". Dík.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#36 Příspěvek od EKKAR »

Ono je to kolikrát docela dobře vidět na záběrech živých vystoupení - za muzikanty i kolem nich je baterie skoro metr vysokých reprobeden, často zdvojených, úplně nejčastěji s nápisem "Marshall" šikmo přes mřížku - a na jejich horních deskách položené 25-30cm vysoké "škatule" stejného půdorysu jako bedny s několika knoflíky a stejným nápisem, naprosto zjevně zesilovače, tvořící "hlavu" celé sestavy... Ono slovo "head" má krom významu "hlava" i význam "centrum" nebo také "hlavní" či "ústřední" - a v takové muzice jde přece HLAVNĚ o zesilovače...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
SIDTIM
Příspěvky: 1228
Registrován: 23 lis 2006, 01:00
Bydliště: ...mezi Radhoštěm a Hostýnem...

#37 Příspěvek od SIDTIM »

....a bohužel, té hudbě schází HLAVA i pata, potažmo, především HLAVA bolí.. Do HLAVY nasávají muzikanti kouř z papírových dutinek ohne tabac, do HLAVY se mlátí pořadatelé, co to pozvali za póvl, z HLAVY si rvou posluchači s hudebním sluchem zbytky vlasů...... A za HLAVU se drží příslušníci POLICIE ČR, co jsem byli pozváni pro zajištění veřejného pořádku..."Hlavně, že mi končí šichta už za 3 hodiny".... HLAVA-MAPA
..a co shoří, nezhnije..!

Uživatelský avatar
honza637
Příspěvky: 526
Registrován: 03 pro 2004, 01:00
Bydliště: Sezimovo Ústí
Kontaktovat uživatele:

#38 Příspěvek od honza637 »

Tak šlendrián co se zvukařiny týká je všudypřítomný. Domnívám se, že bychom tohle měli řešit zcela jinde. Tohle téma se odchyluje od podstaty věci.
Kolik serverů jsi zničil, tolikrát jsi adminem.

Uživatelský avatar
Pejsvidek
Příspěvky: 200
Registrován: 10 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#39 Příspěvek od Pejsvidek »

A teď něco k tématu :) Ta hlava má vzadu dva jacky 6,3mm na připojení repráku. Před časem se na tohle téma bavil a tyhle jacky ste tady všichni zamítli, že sou nevhodný pro zesilovače, ale nevadí...
Teď řešim, jak to udělat, když na svým reproboxu mám misku s pérovýma kontaktama, takže normálně na dvoulinku. A potřebuju do toho nějak zapojit ty jacky. Taky nevim proč tam sou 2 jacky. Jestli je to + a - nebo co.
Máte prosím nějaký řešení ? Mě napadlo jedině napájet na ty jacky tu dvoulinku, ale vzhledem k těm proudům co tam pudou, tak nevim.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#40 Příspěvek od Sendyx »

Kontrolní otázka... jak velké proudy tam tečou ?

Uživatelský avatar
Pejsvidek
Příspěvky: 200
Registrován: 10 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#41 Příspěvek od Pejsvidek »

Sendyx píše:Kontrolní otázka... jak velké proudy tam tečou ?
Jednotky ampér. Přesnějc bych to mohl spočítat, ale nevim teď jestli na to mam použít vzorec P=U*I. Páč to je myslim u střídavýho činnej výkon. Ale poteče to do impedance 4Ohmy. RMS výkon zesilovače by měl být 100W, ale ikdyby míň, tak je to pořád dost. A taky neznám nepětí kerý to dává do výstupu...
Naposledy upravil(a) Pejsvidek dne 04 říj 2008, 12:57, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
honza637
Příspěvky: 526
Registrován: 03 pro 2004, 01:00
Bydliště: Sezimovo Ústí
Kontaktovat uživatele:

#42 Příspěvek od honza637 »

Ty jacky by měli mít nějaký popis ne? Přeci tam výrobce nenacpe konektory a kde nic tu nic. Nebo aspoň v papírech? Stává se, že jeden může být pro repro a druhý jako výstup do mixu, pokud se nesnímá přes mikrofon.
Kolik serverů jsi zničil, tolikrát jsi adminem.

Uživatelský avatar
Pejsvidek
Příspěvky: 200
Registrován: 10 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#43 Příspěvek od Pejsvidek »

Sem si právě stáhl pdf o tom a tam jenom píšou tohle:
EXTERNAL SPEAKER JACK
Provided for connection of external speaker cabinet(s). Minimum external speaker impedance is
16 Ω on the ValveKing112. This disconnects the internal speaker in the ValveKing 112.
Load Impedance is selectable via the IMPEDANCE SELECTOR (25) on the ValveKing 212 and
ValveKing 100 Head.
A pak v Tý 25 je, že sem tam může přepínat impedance min do 4Ohm

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#44 Příspěvek od Sendyx »

Pokud z výkonu a impedance neumíš dopočítat zbytek, tak to dále neřeš, kup kvalitní reprokabel s kvalitními jacky, ty pérové svorky z bedny vyhoď, dej tam misku s kvalitní jack zásuvkou a používej podle návodu.

Uživatelský avatar
Pejsvidek
Příspěvky: 200
Registrován: 10 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#45 Příspěvek od Pejsvidek »

Sendyx píše:Pokud z výkonu a impedance neumíš dopočítat zbytek, tak to dále neřeš, kup kvalitní reprokabel s kvalitními jacky, ty pérové svorky z bedny vyhoď, dej tam misku s kvalitní jack zásuvkou a používej podle návodu.
jestliže P=U * I --> P= I*R * I --> I*I= P/R -> I = (100/4) Odmocnina -> mě to vyšlo 5A při 100Watech.

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“