Philips LX3700D/25S

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

Philips LX3700D/25S

#1 Příspěvek od Kaca »

Zdravím Vás ! U tohoto přístroje se vyskytla závada taková že DVD chvíli přehrává a za několik minut se vypne. Chci se zeptat někoho kdo má nějaké zkušenosti jestli to není nějaká charakteristická závada u těchto přístrojů, jestli o tom někdo něco neví. Ještě jsem to nerozebral. Nevím jestli to může být optikou, možná je něco přetížené třeba v NF zes atd. Je to kamarádovo a tak mě na tom trochu záleží. No jen tak se ptám než to rozeberu a začnu měřit. Díky za případné připomínky. Zdravím Kaca

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od workhard »

Omrkni spindel motor.
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
SIDTIM
Příspěvky: 1228
Registrován: 23 lis 2006, 01:00
Bydliště: ...mezi Radhoštěm a Hostýnem...

#3 Příspěvek od SIDTIM »

Nic konkrétního, jen bych šel asi nejdřív klasicky po zdrojové části. Ale u Filipsu se můžeš dočkat čehokoliv :twisted:
..a co shoří, nezhnije..!

Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od Kaca »

Děkuji ! Zaměřím se tedy na tyto dvě věci a dám vědět jak jsem dopadl. Z časových důvodů to může trvat týden, možná i dva.

Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od Kaca »

Zdravím a jsem zase tady. Tak že ještě jednou popis závady : Po připojení k síti se rozsvítí standby. Po zapnutí tlačítkem play se ventilátor jenom cukne ale obraz se normálně rozjede. Po několika vteřinách se ventilátor opakovaně pokouší o rozběh. Po jeho odpojení a měření napětí na pinech pro jeho připojení tam v nějakých intervalech naměřím něco přez šest voltů ale vždycky jenom tak na půl vteřiny. No a po několika dalších vteřinách se přístroj sekne tak že obraz zůstane stát a přístroj nejde ovládat ovladačem ani tlačítky na přístroji. Jde jen vypnout zase do standby a funguje vysunutí DVD. Po jeho opětovném zasunutí se situace opakuje. Celá DVDromka je kompletně vyčištěná a IC9002 což je BA033T - stabilizátor na 3.3V se nadměrně přehřívá ale 3.3V dává. Nevím jestli to není jen tím že se nevrtí ten větrák který ji má náporově chladit. Schéma na to asi taky těžko seženu pokud ho někdo nemá. Nevím co ovládá ventilátor. Taky nevím jestli přístroj nelze nějak restartovat. Potřebuji kdyby někdo měl schéma nebo servisní dokumentaci jestli by mě to mohl prosím poskytnout. Jestli má někdo zkušenost s touhle závadou a mohl mě poradit. byl bych také rád. Děkuji !

Uživatelský avatar
freediver
Příspěvky: 101
Registrován: 01 říj 2008, 02:00

#6 Příspěvek od freediver »

Ventilator sa toci IBA pri vyzsej hlasitosti! Je to zavada zdroja: vymen tranzistor Q904,R952 a obe diody D906,D907. Posielam schemu zdroja.
Přílohy
Capture-10-04-00001.jpg
(157.43 KiB) Staženo 189 x

Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od Kaca »

Moc a moc děkuji ale už je v servisu. Zatím se prý čeká na nějakou součástku ale nevím na jakou. Předběžná cena je asi 1500 a prý se do toho asi vejdu. Nevím ani jestli se dozvím co tam bylo v p..... . Myslím ale že by to mělo být napsané na faktůře. Nebo ne ? Je to bohužel veliká škoda že mě tahle informace přišla až nyní. Ještě jednou díky ! Kdybych se náhodou dozvěděl co to bylo tak sem dám vědět.

Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od Kaca »

Zdravím freediver ! Už to mám neopravené doma. Udělám to podle Tvé rady ale nemám k dispozici diodu D 906 - HER 204. Nedala by se něčím nahradit ? A ani ten TIP 120 nikde nemůžu najít.

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#9 Příspěvek od Killroy »

Kaca mimo jiné píše:Nedala by se něčím nahradit ? A ani ten TIP 120 nikde nemůžu najít.
http://www.ges.cz/?page=index&or=sort&i ... ES04912993
http://www.ges.cz/?page=index&or=sort&i ... ES04902022

Killroy

Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od Kaca »

Omlouvám se ! Já jsem si najel na GES a dal tyhle součástky do hledáku a nic nebylo nalezeno. Takže ještě jednou omluva a příště se polepším. Děkuji

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#11 Příspěvek od Killroy »

Omlouvat se není za co. Spíš by mě zajímalo u koho jsi to měl, myslím opravnu.

Killroy

Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od Kaca »

V tom případě pošlu S.Z.

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#13 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 15 lis 2017, 20:12, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
janko29
Příspěvky: 4
Registrován: 10 lis 2008, 01:00

#14 Příspěvek od janko29 »

nazdar, ja som mal tiež tento istý problém a podarilo sa mi to opraviť...problém je v zdroji...menil som Q904 a ZD903. Namiesto TIP120 môžeš použiť aj TIP 122.

Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od Kaca »

Děkuji ! Syn ho teprve v pondělí vyzvedl z opravny. Odstoupil jsem od smlouvy s opravnou kvůli dlouhotrvající opravě ( od 10. září ) , velké předběžné ceně a pravděpodobně nesprávné diagnóze, takže v sobotu už bych měl vědět víc.

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “