Oprava gumových koktaktů v dálkovém ovladači

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#16 Příspěvek od BOBOBO »

Ano , tak to je . Rozdělat , v horké vodě smýt limonády , nalepit cu folii a plná spokojenost .

PavelFF*

#17 Příspěvek od PavelFF* »

Je to tuk a pot z rukou a všechno možné co se tam takhle dostane. Znáš to, dojíš chleba se sádlem a potøebuješ pøepnout z telenovely na nìco rozumného...
To se mi právì nìjak nezdá. Je to i zespoda pod membránou a je to èirá kapalina. Pot by myslím vyschnul a zanechal jiný druh bordelu. Sádlo by smrdìlo. Taky jsem podezøíval nejdøív dìti, ale je mi divné, že nejsou ulepené spáry mezi tlaèítky a vrchním panelem. Jako by to vycházelo z té gumy.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#18 Příspěvek od Sendyx »

Z některých silikonových gum cosi unikalo, ale otázka je jaké množství. To byly kdysi problémy u 8 bitových počítačů s gumovými klávesami...
Jinak je to IMHO směs mastnoty a kondenzovaného potu.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od ZdenekHQ »

Podle toho, že je to naprosto rovnoměrně rozprostřený po spodku gumy a přesně ji to kopíruje, zatímco kolem je sucho, řekl bych, že je to skutečně buď něčím namáznutý(napuštěný - ta guma), nebo to po čase pustí ta guma. A z vrchu, tam je to jasný, tam to má často velmi odlišnou barvu, strukturu i chuť. :D
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#20 Příspěvek od Sendyx »

Co tak že by to mohlo být to samé, jen gumou profiltrované ? 8O

Uživatelský avatar
SIDTIM
Příspěvky: 1228
Registrován: 23 lis 2006, 01:00
Bydliště: ...mezi Radhoštěm a Hostýnem...

#21 Příspěvek od SIDTIM »

Jak ZdeHQ radí, ochutnat.
Skromně počkám na vaše gurmánské zážitky.
..a co shoří, nezhnije..!

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#22 Příspěvek od Sendyx »

:boid: :puke: :wc:

Uživatelský avatar
PavelFF
Příspěvky: 4796
Registrován: 18 úno 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#23 Příspěvek od PavelFF »

Kondenzovaný pot by byl v podstatě pouze voda. Nějak se mi nezdá, že by kondenzoval při teplotě místnosti přenosem tepla z ruky a že by se to neodpařilo.
Kromě toho mně ta kapalina nešla vlažnou vodou příliš snadno smýt - je jakási olejovitá a nemá velkou snahu se rozpouštět. Nakonec ale jde dolů.

Taky záleží na druhu gumy - stará guma od DO k Color 416 se po čase scvrkla, takže nesouhlasily rozteče cecíků s tišťákem. Ale žádná kapalina se nekonala.
Zato novější masivní guma s vylisovanými tlačítky od TV OVP "roní slzy".

Možná je to nad kvalitou pořadů...

Uživatelský avatar
DKL
Příspěvky: 377
Registrován: 11 bře 2004, 01:00
Bydliště: Sever jižní Moravy

#24 Příspěvek od DKL »

Teda Zdenku, s tou chutí jsi mì opravdu dostal. Uvìdomil jsem si že je to jediný smysl který (zatím) nepoužívám ani profesionálnì v silnoproudaøské praxi, ale ani pøi bastlení...
Ale co se týèe té podivné substance pod memránami ovladaèù tak se taky pøikláním k tomu že je to mastnota z rukou prosáknutá pøes gumu. Divná vìc je že se po vyèištìní objeví rychleji než poprvé, ale to asi bude souviset s tím že je zkrátka membrána již "nasycená". Neuvìdomuju si že bych na tento efekt nìkdy narazil u ovladaèe kde jsou hmatníky z tvrdého plastu.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#25 Příspěvek od Sendyx »

Silikonové gumy na podobných věcech (třeba i na videoprojektorech) jsou schopny nasáknout silikonovým olejem (vyzkoušeno) a přitom bobtnat. Stejně tak jsem zažil, že se podobná guma, která slouží jako prosvětlená tlačítka a téměř se nepoužívá, dokázala nasáknout dehtem z cigaret - bylo to u stropu, v hospodě, a z průsvitně bílé se za 2 roky změnila v neprůhlednou hnědou - a je to ve struktuře, po rozřezání v celém řezu :-(.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#26 Příspěvek od ZdenekHQ »

Tak nalepení nových kroužků na původní se vydařilo, nicméně nezbyl vůbec žádný prostor a DO přepínalo i při kýchnutí.

Vyřešeno odštípnutím ostrými štípačkami včetně původních gum a opětovné nalepení nových.

Ještě zkusím koupit ten grafitovej lak. Na srovnání.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#27 Příspěvek od EKKAR »

Sendyx píše:...Stejně tak jsem zažil, že se podobná guma, která slouží jako prosvětlená tlačítka a téměř se nepoužívá, dokázala nasáknout dehtem z cigaret - bylo to u stropu, v hospodě, a z průsvitně bílé se za 2 roky změnila v neprůhlednou hnědou - a je to ve struktuře, po rozřezání v celém řezu :-(.
Sendyxi - a v té hospodě se svítilo čím? Žárovkama, nebo zářivkama/úsporkama? Ony totiž tyhle "interiérové" plasty/silikony velice často postrádají jakoukoliv stabilizaci proti působení UV záření a stačí na ně dlouhodoběji svítit zářivkou, aby takhle změnily strukturu - nejdřív zmléční, pak sežloutnou a nakonec zhnědnou. Poslední fází je podle výchozí chemické struktury buď rozpad na drť, nebo (častěji) rozpliznutí na jakýsi hnědo-černý lepivý "blivajz"...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#28 Příspěvek od Sendyx »

V té hospodě se moc nesvítilo, ale od všeho trochu. UV generuje trochu projektor, respektive z něj leze ozón. Ale jsem si téměř jist, že problém je v tom dýmu pod stropem - Druhý projektor stejného stáří má ty gumky průhledné. A ten zhnědlý - taky první 2 roky v kanceláři měl ty gumky bílé, zhnědly až v hospodě.

Odpovědět

Zpět na „Poradna“