Nabídka starých rádií

Opravy, renovace, schemata historické techniky

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Nabídka starých rádií

#1 Příspěvek od pajosek2 »

Nechcete někdo něco z těchto kousků? Jsou paušálem za 100kč,možná dohoda. Nejlepší by byl osobní odběr v Bystřici pod Hostýnem,ale poštou se taky dá.Ten Sputnik už je prodán.
Přílohy
DSCN6585.JPG
(168.01 KiB) Staženo 257 x
DSCN6584.JPG
(150.89 KiB) Staženo 249 x
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
PixelOrgy
Příspěvky: 1933
Registrován: 04 zář 2007, 02:00

#2 Příspěvek od PixelOrgy »

Zajem by byl urcite :-) A Bystrice neni az tak daleko od brna...
Bylo by mozny se nejak domluvit, ze bych se prijel podivat a vybrat?
Diky

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od pajosek2 »

PixelOrgy píše:Zajem by byl urcite :-) A Bystrice neni az tak daleko od brna...
Bylo by mozny se nejak domluvit, ze bych se prijel podivat a vybrat?
Diky
Máš tam SZ. Daleko to není,asi 90km.
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od Jenys »

pajosek2 píše:Nechcete někdo něco z těchto kousků? Jsou paušálem za 100kč,možná dohoda. Nejlepší by byl osobní odběr v Bystřici pod Hostýnem,ale poštou se taky dá.Ten Sputnik už je prodán.
Pajosku 2, nechceš k tomu Gramoradiu co je na první fotce dole vpravo, schéma, mám ho doma a tohle rádio jsem měl doma a jednou jsem ho převrátil a rozbila se stupnice, tak jsem ho vyhodil do sběrného dvora a to schéma mi zbylo. Nebo pokud by ho někdo chtěl, tak se ozvěte. Je to Gramorádio Typ A 104, je tam i schéma na ladící provázek a kladky. :)
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od pajosek2 »

Díky,ale shemata mám. Možná by ho chtěl zájemce o koupi.
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od Jenys »

pajosek2 píše:Díky,ale shemata mám. Možná by ho chtěl zájemce o koupi.
Hm, tak kdyby se někdo o to rádio zajímal, tak dej vědět pokud by měl zájem o schéma.

Ještě dotaz....nemáš náhodou někde ve svých zásobách schéma na Radio Havel Zlatá Legie?
Teď ho zrovna dávám do kupy a schéma by se hodilo. Také řeším elyt 4uF na 450V, tenhle je nějak v háji, je 38mm vysoký a 28mm průměr. Na té velikosti záleží, je totiž pod reprákem a je tam akorát s izolací. V nejhorším bych nějaký umístil pod šasí. Musím zapátrat jestli něco nenajdu a také se kouknu do Gesu či GM, jestli by byl nějaký s takovou hodnotou a zkusil bych ho nacpat do toho obalu. Díky Jenys :)
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od pajosek2 »

Tak to teda nemám.tyhle rádia Havel mne nikdy nepotkaly.
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od Jenys »

pajosek2 píše:Tak to teda nemám.tyhle rádia Havel mne nikdy nepotkaly.
No nevadí, zkusím to na netu. Myslím, že to bylo v Baudyšovi, ale toho nemám. :lol:
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od pajosek2 »

Jenys píše:
pajosek2 píše:Tak to teda nemám.tyhle rádia Havel mne nikdy nepotkaly.
No nevadí, zkusím to na netu. Myslím, že to bylo v Baudyšovi, ale toho nemám. :lol:
Baudyše mám,ale tohle tam rozhodně není.
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od Jenys »

pajosek2 píše:
Jenys píše:
pajosek2 píše:Tak to teda nemám.tyhle rádia Havel mne nikdy nepotkaly.
No nevadí, zkusím to na netu. Myslím, že to bylo v Baudyšovi, ale toho nemám. :lol:
Baudyše mám,ale tohle tam rozhodně není.
Měl jsem dojem, že mi to rádio ukazoval v Praze jak je ten bazar Oldradio, ten chlápek co tam bývá, řekl bych, že to rádio tam měl vyobrazené a že to bylo v Baudyšovi, nebo nevím, co to bylo. Asi bych to musel u něj znovu zjistit. Našel jsem si kondíky, které bych mohl nacpat do toho obalu od elytu a tak by to bylo jako původní. Zítra je půjdu koupit. Takhle to vypadá před renovací, mám ještě další fotky, ale to až jindy.
Přílohy
P1020058.JPG
(46.16 KiB) Staženo 203 x
P1020057.JPG
(76.9 KiB) Staženo 198 x
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od stepa »

Tohle pred renovaci? Dyt to sasi vypada, jako by ses proto vratil v case...mooc pekny. Hezky zachovale.

Jinak te zdravim :wink: , dlouho jsem te tu nevidel.
...to co pisu nemyslim zle, ikdyz to tak muze vyznit...

Uživatelský avatar
mihal
Příspěvky: 1812
Registrován: 06 dub 2005, 02:00
Bydliště: Zilina

#12 Příspěvek od mihal »

Hmm, velmy dobry predrenovacny stav, takto nevypadaju ani niektore skrinky porenovacii :evil:

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od Jenys »

stepa píše:Tohle pred renovaci? Dyt to sasi vypada, jako by ses proto vratil v case...mooc pekny. Hezky zachovale.

Jinak te zdravim :wink: , dlouho jsem te tu nevidel.
Ahoj Stepo, také tě zdravím. No jak si pořídíš babu, tak je nějak málo času a tak jsem sem moc nechodil. Teď marodím, tak mám čas.
Jo copak skříňka ta je v pohodě, ale uvnitř to potřebovalo vyčistit od prachu a bude potřeba vyměnit nějaké ty kondy asfaltové a jeden elyt 4uF/450V a ten musím zrenovovat. Měním tam přívodní šňůru a ještě tam musím dát jiné dráty k repru, nějaké s hadrovou izolací, či takové ty špagety bužírky. Reprák měl potrhanou membránu a chyběl z boku knoflík na dolaďování cívek na selektivitu. Taky byla utržená hřídelka od odlaďovacího kondíku. Takže ještě to chci víc vylepšit, je to takové hraní pro uklidnění duše :lol:
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od pajosek2 »

Taky nyní jedno renovuju.Je to PH 470 je tady vlákno.Mám ho v horším stavu,ale to se poddá.Bedna už je O.K.
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od Jenys »

pajosek2 píše:Taky nyní jedno renovuju.Je to PH 470 je tady vlákno.Mám ho v horším stavu,ale to se poddá.Bedna už je O.K.
Jo to jsem koukal...jsi asi dost odvážný :lol: , to bych se asi musel hodně nudit jít do takové renovace, to by spíš skoro bylo jako výroba nového vnitřku :D . Ale pokud je to tvá záliba, proč ne. Občas něco taky dělám, ale tohle by mě asi odradilo :roll:
Jestli to dáš do provozu, jsi velký pašák :wink:

To schéma na Havla jsem zatím neobjevil ani na radiohistoria.sk Já tam poslal pár fotek toho svého radia, ale použily jen fotku ze předu, ale to co je uvnitř, je z jiného a je to tam trochu jinak udělané. Asi jiný rok výroby. Ale kde to schéma splašit? Já ani nepoznám, co to mé je za rok, asi třicátá léta, ale konkrétní rok, nevím :(

Chtěl jsem se zeptat....co znamená označení na asfaltových kondech cm, jsou to pF? Já tam někde mám napsáno třeba: HELKO 10,000 cm 1500V, tak jestli si to myslím správně. Díky :D
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Odpovědět

Zpět na „Opravy a restaurování starých elektropřístrojů“