soustruh motor 7,5kW

Vše co se týká silnoproudu.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Kocur
Příspěvky: 343
Registrován: 27 bře 2005, 01:00
Bydliště: Loštice

#16 Příspěvek od Kocur »

No ale některý soustruhy jsou dělaný přímo pro reverzování,teda spíš pro brzdění reverzem,např.SV18R nebo SU50.Podle toho co píše,že tam má motor 7,5Kw,tak to vypadá spíš na nějakej ten typ jako SU50,ten měl dokonce dva motory po 5,5Kw,který nebyly standartní,takže by se nedaly vyměnit za slabší,ale nevím jak to má jeho soused.
Každopádně si pořídil dost velkýho macka na ty jističe.

Uživatelský avatar
60723
Příspěvky: 15
Registrován: 19 říj 2008, 02:00

#17 Příspěvek od 60723 »

Při řezání závitů "do zápichu "se musi reverzovat za chodu a to dost tvrdě . Pokud je to přírubový motor je problém i výměna ale s mezideskou asi nejschůdnější. Měnič je na rychlý reverz asi "měkký".Co se týče SU 50 tak tam jsou dva motory 5,5 kw při reverzu jdou do serie.

Uživatelský avatar
Patrolvagon
Příspěvky: 49
Registrován: 01 led 2007, 01:00
Bydliště: Benešovsko

#18 Příspěvek od Patrolvagon »

Já tam mám 25A D a přelepenej štítek a Čez ví kulový. Padalo mě to když jsem zapínal svářečku WTS500.

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od pajosek2 »

60 píše:Při řezání závitů "do zápichu "se musi reverzovat za chodu a to dost tvrdě . Pokud je to přírubový motor je problém i výměna ale s mezideskou asi nejschůdnější. Měnič je na rychlý reverz asi "měkký".Co se týče SU 50 tak tam jsou dva motory 5,5 kw při reverzu jdou do serie.
Při řezání závitů nožem nemusíš reverzovat vůbec a pokud máš přípravek na závit.očko,tak to taky nějak nepospíchá.Možná mi něco uniklo,ale nepochopil jsem tu poznámku o tvrdé reverzaci.
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#20 Příspěvek od Andrea »

pajosek2 píše:
60 píše:Při řezání závitů "do zápichu "se musi reverzovat za chodu a to dost tvrdě . Pokud je to přírubový motor je problém i výměna ale s mezideskou asi nejschůdnější. Měnič je na rychlý reverz asi "měkký".Co se týče SU 50 tak tam jsou dva motory 5,5 kw při reverzu jdou do serie.
Při řezání závitů nožem nemusíš reverzovat vůbec a pokud máš přípravek na závit.očko,tak to taky nějak nepospíchá.Možná mi něco uniklo,ale nepochopil jsem tu poznámku o tvrdé reverzaci.
60 asi myslel, když řežeš závitníkem do slepé díry.

Uživatelský avatar
kbulda
Příspěvky: 1487
Registrován: 23 říj 2007, 02:00
Bydliště: u Mělníku

#21 Příspěvek od kbulda »

Soustružení
Přílohy
soustruzeni.pdf
(197.25 KiB) Staženo 177 x

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#22 Příspěvek od pajosek2 »

Andrea píše:
pajosek2 píše:
60 píše:Při řezání závitů "do zápichu "se musi reverzovat za chodu a to dost tvrdě . Pokud je to přírubový motor je problém i výměna ale s mezideskou asi nejschůdnější. Měnič je na rychlý reverz asi "měkký".Co se týče SU 50 tak tam jsou dva motory 5,5 kw při reverzu jdou do serie.
Při řezání závitů nožem nemusíš reverzovat vůbec a pokud máš přípravek na závit.očko,tak to taky nějak nepospíchá.Možná mi něco uniklo,ale nepochopil jsem tu poznámku o tvrdé reverzaci.
60 asi myslel, když řežeš závitníkem do slepé díry.
To je jedno,protože pokud řežeš závit do slepé díry je situace stejná.Pokud použiješ závitník ve vodícím přípravku,tak přípravek držíš rukou.Dojedeš na konec ,ucítíš velký záběr a pustíš přípravek.pak vklidu zastavíš vřeteno a půstíš opačný chod.Žádné razantní obrácení otáček není zapotřebí.
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
kbulda
Příspěvky: 1487
Registrován: 23 říj 2007, 02:00
Bydliště: u Mělníku

#23 Příspěvek od kbulda »

Už jsi takhle řezal třeba závit M 42 x 4,5 ?

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#24 Příspěvek od pajosek2 »

To víš,že ne:U těch velkých závitů se to dělávalo tak,že se to předřezalo nožem a dojelo závitníkem.V každém případě lze zvolit tak malé otáčky,aby šlo stroj bezpečně zastavit.Možná se to dnes dělá jinak,ale já osobně jsem nikdy prudkou reverzaci nepotřeboval.Na soustruhu jsem nedělal zas tak moc.Sem tam jsem něco ufušoval po dobu,tak 10 let a pak jsem cca 2roky dělal jako součást svého prac zařazení na soustruhu a frézce.
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
Milan121
Příspěvky: 716
Registrován: 07 pro 2005, 01:00

#25 Příspěvek od Milan121 »

tvrdý stop je pro tyto práce nezbytný! musí se zastavit třeba jen na jedné otáčce.Pozorovat některé koncertní mistry byla lahůdka.

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#26 Příspěvek od pajosek2 »

Milan121 píše:tvrdý stop je pro tyto práce nezbytný! musí se zastavit třeba jen na jedné otáčce.Pozorovat některé koncertní mistry byla lahůdka.
To snad záleží na šířce zápichu,do kterého se závit ukončuje.na začátku tazatel psal,že jde o závit do zápichu.A navíc se nebavíme o tvrdém stopu,ale prudkém reverzu.Nebo jsem to blbě pochopil?
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
Milan121
Příspěvky: 716
Registrován: 07 pro 2005, 01:00

#27 Příspěvek od Milan121 »

Nepříjemný je dlouhý doběh i vpřípadě že děláš seriovku potřebuješ neustále zastavovat a vyměňovat kusy.
Nevím jak je to dnes ale dříve se na brždění používalo zreverzovaní motoru,aby proudový náraz nebyl velký tak se motor zapl obráceně ale nějak,ne na tvrdo,teď si již nevzpomínám jak.Tím se brzdilo.Na hřídeli byl snímač otáčení (jestli alnico?)jakmile byly indikovány nulové otáčky motor se přepl na plný výkon a roztočil se obráceně.
Zručný soustružník vystihnul nulové otáčky poodjel s nožem (aby se nevylomil) a vrátil se na začátek a znovu reverz a dokola.

Odpovědět

Zpět na „Silnoproudá technika“