Autorádio ALPINE

Poruchy, opravy, rady, návody (kromě návodů na UNLOCK !)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Hejnicek
Příspěvky: 2022
Registrován: 16 čer 2004, 02:00

Autorádio ALPINE

#1 Příspěvek od Hejnicek »

Mám dotaz na tuto znaèku. Možná budu poøizovat starší auto a mám možnost si lehce pøiplatit za tohle autorádio. Nevím zatím konkrétní model. Netuším co je to za výrobce - myslím tím jakou má ALPINE povìst co se týèe kvality.

Dále asi umí pøes adaptérový kabel používat dálkové ovládání pod volantem v autì. Ale není namontován. Stojí min 1400 Kè. Nevíte jestli ten adaptér jsou jen dráty a kabely nebo je v tom nìjaká elektronika?

Uživatelský avatar
kysmen
Příspěvky: 169
Registrován: 20 říj 2007, 02:00
Bydliště: HO

#2 Příspěvek od kysmen »

Alpine je top class

Ten typ si radši zjisti, protože sortiment alpine je podstatně bohatší než u ostatních výrobců a můžeš koupit např. bezdiskové rádio nebo jiný špek.
Můžeš si to konfigorovat na míru různými moduly a kabely - Bluetooth, ipod, monitory, navy, barvy podsvícení atd
http://www.alpine-electronics.cz/index.php?id=1237

Uživatelský avatar
SIDTIM
Příspěvky: 1228
Registrován: 23 lis 2006, 01:00
Bydliště: ...mezi Radhoštěm a Hostýnem...

#3 Příspěvek od SIDTIM »

Možná to bude věcí polemiky, ale někde se mi válí 3-4 Alpine autorádia-po smrti. Vnitřní provedení zrovna neodpovídá prodejní částce nebo legendám, které se o téhle značce táhnou....
..a co shoří, nezhnije..!

Uživatelský avatar
kysmen
Příspěvky: 169
Registrován: 20 říj 2007, 02:00
Bydliště: HO

#4 Příspěvek od kysmen »

SIDTIM píše:Možná to bude věcí polemiky, ale někde se mi válí 3-4 Alpine autorádia-po smrti. Vnitřní provedení zrovna neodpovídá prodejní částce nebo legendám, které se o téhle značce táhnou....
mužeš se trochu rozepsat na co umřeli? Ja totiž vážně uvažuji nad http://shop.autohifi.cz/shop_goods.php3?g_id=3164
ALPINE iDA-X300

Uživatelský avatar
SIDTIM
Příspěvky: 1228
Registrován: 23 lis 2006, 01:00
Bydliště: ...mezi Radhoštěm a Hostýnem...

#5 Příspěvek od SIDTIM »

Přiznám se, že zákazníci netrvali na opravě a tak vraky zůstaly u mne. Všechny mají nějaké závady na hl. desce, ani mi a ani několika jiným servisákům se je nepodařilo identifikovat. Velké podezření je na uPC...
..a co shoří, nezhnije..!

Uživatelský avatar
Hejnicek
Příspěvky: 2022
Registrován: 16 čer 2004, 02:00

#6 Příspěvek od Hejnicek »

Už vím i model:
http://www.hificar.cz/autoradio/alpine-cde-9871rr.html

Vyrábí se to kde? V ￾amansku nebo nìkde blíž?

Uživatelský avatar
Hejnicek
Příspěvky: 2022
Registrován: 16 čer 2004, 02:00

#7 Příspěvek od Hejnicek »

Nevíte nìkdo jak se vyndává. Po sejmutí èelního panelu nevím jak ho mám vytáhnout z montážního rámeèku. Na každém boku rádia je zevnitø malý kruhový èudlík, který jde zvednout nahoru, ale stejnì to rádio nejde vytáhnout.
Mám Peugeot 306.
V manuálu je to vyobrazeno trochu jinak než ve skuteènosti.
Radši se ptám, nechci na to jít hrubou silou.
Potøebuji totiž opravit regulaci otáèek ventilátoru od topení.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#8 Příspěvek od EKKAR »

Obecně se autorádia vyndávají pomocí "klíčů" - takové asi 1cm široké a asi 0,5mm silné proužky plechu, které se zastrčí do spáry mezi rádio a rámeček, většinou "někde" v oblasti vertikálních spár (musíš šmátrat, není to u všech výrobců stejně). Hloubka zastrčení je méně než 10cm a slouží to k tomu, aby se stlačily západkové jazýčky, v klidu zapadající po stranách do výřezů v "šuplíku" a bránící vytažení rádia z panelu. Nejlepší je si půjčit v prodejně podobné autorádio i se "šuplíkem" (bývá přibalen skoro u všech) a podívat se, jak to funguje. Kde je přibalen "šuplík", jsou i "klíče". Pak už to zvládneš skoro poslepu.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Hejnicek
Příspěvky: 2022
Registrován: 16 čer 2004, 02:00

#9 Příspěvek od Hejnicek »

Tady právì obvyklé spáry pro montážní klíèe na boku nejsou. Nevím, jestli ty èudlíky nejsou tou správnou cestou. Potøeboval bych se právì zeptat konkrétnì jak je to u znaèky ALPINE

Uživatelský avatar
rudis
Příspěvky: 101
Registrován: 28 dub 2005, 02:00

#10 Příspěvek od rudis »

tohle určitě nepotřebuje žádný vytahovátka , ty hvězdičky jsou západky
lehce posunout a rádio vytáhnout , někdy tam pěkně drží , když má rádio šachtu na kazetu ,tak se dá pěkně zabrat.

Uživatelský avatar
Hejnicek
Příspěvky: 2022
Registrován: 16 čer 2004, 02:00

#11 Příspěvek od Hejnicek »

Nevíte jak u tìch ALPINE funguje dálkový ovládání. Tohle rádio má vzadu kulatou zdíøku se závitem asi prùmìr 3mm vnitøní. Konektor v autì od páèky pod volantem jsem promìøil - 5 drátù. Jeden drát je spoleèný a ostatní dráty s ním páèka propojí pøi pohybu nahoru/dolu, od sebe/k sobì.

Uživatelský avatar
Jessy
Příspěvky: 87
Registrován: 29 dub 2007, 02:00

#12 Příspěvek od Jessy »

SIDTIM píše:Možná to bude věcí polemiky, ale někde se mi válí 3-4 Alpine autorádia-po smrti. Vnitřní provedení zrovna neodpovídá prodejní částce nebo legendám, které se o téhle značce táhnou....
Fakt? Pretože zvukovo sú vraj jedni z najlepsich... Tiez som ho chcel kupit

Uživatelský avatar
Hejnicek
Příspěvky: 2022
Registrován: 16 čer 2004, 02:00

#13 Příspěvek od Hejnicek »

Nema prosim nekdo servisni manual k nejakemu ALPINE s moznosti pripojeni na DO? Nemuzu prijit na to, co tyhle autoradia chteji na vstupu pro DO. Zkusil jsem udelat aspon bazmek podle 3. obrazku zde:
http://elektron.pol.lublin.pl/users/djl ... lotyca.htm ale nefunguje to,
i kdyz jsem zkusil dat trimr na vstup konektoru a zkousel jsem s nim otacet.

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#14 Příspěvek od bu2520 »

snad jenom drobnost na stejné výrobní lince se dělají také Spectrony občas kluci čínští zapomenou změnit vzhled předního panelu a pak je průšvih :lol:

Uživatelský avatar
kysmen
Příspěvky: 169
Registrován: 20 říj 2007, 02:00
Bydliště: HO

#15 Příspěvek od kysmen »

No to se přeci není čemu divit.
Do rádií to nepatří, ale na http://www.svarbazar.cz/phprs/view.php? ... 2009012401 je 32 různých svářeček ze stejné linky -ale od jiných výrobců :D :D

Kdo by to ale řekl, že i alpine .... :roll:

Odpovědět

Zpět na „Autorádia“