široký obraz

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
niko231
Příspěvky: 412
Registrován: 14 čer 2005, 02:00

široký obraz

#1 Příspěvek od niko231 »

Dostal jsem starší televizor Grundic T55-640 CUC6300 u kterého je široký obraz ( např. u loga NOVA je vidět jen OVA), výška obrazu je normální a televizor funguje jak má. Kde hledat možnou závadu?

Uživatelský avatar
cabernet
Příspěvky: 2775
Registrován: 26 lis 2005, 01:00

#2 Příspěvek od cabernet »

Treba skontrolovat napajacie napatie horizontalu, prip. budenie. Naposledy som mal u Thomsona podobny problem navyse aj s vertikalom. Musel som to poriesit nastavenim TV v servis menu.

Uživatelský avatar
niko231
Příspěvky: 412
Registrován: 14 čer 2005, 02:00

#3 Příspěvek od niko231 »

Tak jsem TV otevřel a je tam spálený R 572, který je paralelně k D572 v obvodu horizontálních cívek.Nedá se z něj nic vyčíst, jakou by měl mít hodnotu? Měla by se preventivně vyměnit i ta dioda a kondenzátory C571(m68) a C573 (m15), které k tomu příslušejí?

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#4 Příspěvek od Killroy »

Ten rezistor je 10KO a příčinu hledej. Preventivně se dá vyměnit cokoliv, ale já bych raději měřil.

Killroy

Uživatelský avatar
silio
Příspěvky: 322
Registrován: 15 led 2007, 01:00
Bydliště: Žilina

#5 Příspěvek od silio »

Jj,10k a dióda je BA 157,pomeraj to tam okolo,diódu by som ale vymenil hneď.

Uživatelský avatar
niko231
Příspěvky: 412
Registrován: 14 čer 2005, 02:00

#6 Příspěvek od niko231 »

Tak jem dal nový odpor, diodu i ten kondenzátor M68, obraz stále roztažený, ale podařilo se jej stáhnout laditelnou cívkou L567, tak že už je logo vidět celé, není to však ještě přesně jak by mělo. Nemám žádný zdroj zkušebního signálu, abych poznal nesymerii obrazu . Dá se ta šířka obrazu nastavit někde v servisním menu, jak se lze do něj dostat ( zadáním kodu 8500, mám k ní ale jen univerzál D.O) Napětí pro ten horizontál tam je cca 125V, což by mělo odpovídat

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#7 Příspěvek od Killroy »

niko231 mimo jiné píše:Tak jsem dal nový odpor, diodu i ten kondenzátor M68, obraz stále roztažený, ale podařilo se jej stáhnout laditelnou cívkou L567..
Neodstranil jsi příčinu té závady a ještě k tomu rozšteloval i původní nastavení. Kouzelné číslo 8500 je ti u tohoto chassis zcela k ničemu i za pomocí orig.ovladače. Zcela upřímně: přenech to někomu kdo to umí opravit..

Killroy

Uživatelský avatar
Peterseal
Příspěvky: 1983
Registrován: 24 lis 2006, 01:00
Bydliště: SR-Bratislava -Devínska Nová Ves

#8 Příspěvek od Peterseal »

niko231 píše:Tak jem dal nový odpor, diodu i ten kondenzátor M68, obraz stále roztažený, ale podařilo se jej stáhnout laditelnou cívkou L567, tak že už je logo vidět celé, není to však ještě přesně jak by mělo. Nemám žádný zdroj zkušebního signálu, abych poznal nesymerii obrazu . Dá se ta šířka obrazu nastavit někde v servisním menu, jak se lze do něj dostat ( zadáním kodu 8500, mám k ní ale jen univerzál D.O) Napětí pro ten horizontál tam je cca 125V, což by mělo odpovídat
A pri opravach elektroniky NETOC len tak cievkami,trimrami kym nevies na co presne sluzia...Mozes to este viec roztelovat a rozladit.. :wink:

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od jezevec »

niko231 píše:...ale podařilo se jej stáhnout laditelnou cívkou L567, tak že už je logo vidět celé, není to však ještě přesně jak by mělo...
Zmršils horizontální linearitu.

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od pajosek2 »

Proboha proč upravuješ a neopravuješ.Myslíš,že Ti zmizí příčina,když odstraníš důsledek? Co se tady v poslední době děje,to je fakt síla.
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od jezevec »

pajosek2 píše:Proboha proč upravuješ a neopravuješ.Myslíš,že Ti zmizí příčina,když odstraníš důsledek? Co se tady v poslední době děje,to je fakt síla.
To je jednoduchý, dnes se do opravy telky klidně pustí každý kdo umí sundat zadní dekl a pozná odpor od kondenzátoru.
Potom je radost po někom takovém to dávat dohromady.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#12 Příspěvek od EKKAR »

To už je snad snadnější si ubastlit TV doma...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
niko231
Příspěvky: 412
Registrován: 14 čer 2005, 02:00

#13 Příspěvek od niko231 »

Asi máte pravdu, chtěl jsem se s tím poprat sám, proto jsem tady hledal rady. Tu TV mám pro sebe na chatu, tak ji chci přes zimu napravit. Jinak, než s něčím pohnu, tak si poznačím původní hodnotu, abych to mohl kdykoli vrátit zpět. Jelikož má pro mne ta TV nulovou hodnotu, tak pro mne nemá význam navyšovat cenu prací servisního technika. Chtěl jsem pouze obětovat svůj volný čas.

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od pajosek2 »

To je jiná písnička. Myslel jsem,že to máš pro zákazníka.V prvé řadě nastav zpět tu linearizační cívku. Pak můžeš pokračovat.Pokud,ale nemáš schema,osciloskop a nějaký solidní multimetr,tak se na to vykašli.
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“