Color 445

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#61 Příspěvek od EKKAR »

kokun píše:...K tomu TXT: píšeš, že se ti zobrazuje s chybami (mj. na fotce žádné nevidím, ale asi proto, že toto foto není určitě z tvého TVP - už proto, že je téměř 3 roky staré!)...
A co když má jen blbě nastavenou datumovku na foťáku?
Podívej se na datum nahoře na té obrazovce - je tam 1.11.2008!!!!

A tu Markízu může klidně mít z kabelovky via satelit - mám ji taky a to bydlím +/-autobus 200km od hranic Slovače!
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
drabek06
Příspěvky: 1659
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#62 Příspěvek od drabek06 »

Taky sem si rikal kde nabral ty 3 roky kdyz TXT ukazuje neco jinyho a fotka sem na forum byla vlozena par minut po vyfoceni . . . :?

Uživatelský avatar
Holly
Příspěvky: 187
Registrován: 24 srp 2008, 02:00
Bydliště: Frenštát pod Radhoštěm

#63 Příspěvek od Holly »

Jo na posledním příspěvku čtvrté stránky tohoto vlákna jsem to napsal jak je to s tím datem. A ano markízu máme na kabelovce.


Chlapi fakt nikdo nemáte ty dvířka k zakrytí lokální klávesnice k této tv?
Jinak je až neuvěřitelné jaký má tahle tv krásný ostrý obraz, na to že je z roku 92 a je v ní obrazovka NOKIA...žasnu!
Asi jsem degen a neumím česky, tak se na mně nezlobte!

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#64 Příspěvek od EKKAR »

Televize NOKIA = SALORA, Made in Finland, to byly poměrně luxusní TV s PIP a 2 tunery už někdy v 80. letech - takže žádnej šmejd.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#65 Příspěvek od kokun »

K TXT na Óčku: na naší STA (z ASTRY 1) nejde vůbec, na CS LINKu (z ASTRY 3) naopak jde perfektně! Záleží tedy na tom, z které družice ho tedy operátor vaší kabelovky přebírá. Pravděpodobnější je ta ASTRA 1, poněvadž odtud jde volně (nekódovaně!), kdežto na ASTŘE 3 je v kódu C-Works. I podle toho chybějícího TXT-u to tomu odpovídá.

Ještě ty dvířka nemáš?
Taky jsem měl do nedávna 1 ks C445-ky po generálce bez dvířek, až po dlouhé době jsem dvířka "vyloupl" na S.D. Tobě také nic jiného nezbyde, než takhle hledat, protože nové už snad nikde nemají (vždyť ona ta OTF-ka už snad 10 let neexistuje!). Někdy před rokem jsem je zkoušel objednat u AV elektronik Teplice, ale ani tam už nejsou. No a dvířka, při špatném zacházení - tam kde byly třeba malé děti, často "odcházely".
Pochybuji, že by je mohla mít třeba ještě pí. Palisová v Opavě ( jedna z mála firem, která ještě něco na OTF-ky vede). Jinak mě už žádná jiná fa nenapadá - možná by je mohl mít ještě tak někdo na Slovensku!?

Honza

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#66 Příspěvek od kokun »

Ještě se tady "rozplýváš" nad krásným obrazem z obrazovky NOKIA. V C445-kách se používalo snad 5 typů obrazovek, a z mých zkušeností z nich vítězil PHILIPS (konkretně pro NOKII byl vydán pokyn, jak zlepšit kontrast - změnou 3. rezistorů na desce obrazovky!).

Na tu fotku jsem podrobně nehleděl - jen jsem se ti snažil vysvětlit, jak a proč dochází k "výpadkům TXT".

Honza

Uživatelský avatar
Holly
Příspěvky: 187
Registrován: 24 srp 2008, 02:00
Bydliště: Frenštát pod Radhoštěm

#67 Příspěvek od Holly »

No já jen že v době kdy konkrétně tahle tv spatřila světlo světa mi bylo nějakých 13 let a dome jsme měli ruskou selenu kde nám dodělávali pal a ten obraz tam byl celkem dobrý až na převažující zelenou...
Tu selenu jsem tak před rokem a půl odvezl do SD. já myslel že už je dávno vyhozená ale náhodou jsem jí našel ve sklepě, nebyla tak 5 roků v provozu a já ji zapnul, obrazovka měla ještě dosti velkou zásobu jasu a kontrastu jenže byl asi v háji tuner protože nešlo nic naladit...škoda protože tenkrát mě tv ze vnitř moc nezajímaly. dneska bych to možná! za pomoci Vás tady a tohodle fóra zvládl dát dohromady. Sice by mi tu nadávali že neumím česky, ale na to už si zvykám!
Asi jsem degen a neumím česky, tak se na mně nezlobte!

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#68 Příspěvek od kokun »

Ještě k tomu "sršení" - i když píšeš, že to samo přestalo, za ještě jednu kontrolu nic nedáš:
Zkontroluj "přísavku" (na přívodu VN do obrazovky) - p o z o r , před manipulací řádně "vybít"!!!!!! (Nechtěl bych tě mít na svědomí!).
Při nedokonalém kontaktu v "přísavce" je také slyšet "sršení", které je zároveň provázeno "tvorbou ozónu" - a je tedy cítit "typický zápach" z unikajícího ozónu.

Honza

om2rc

#69 Příspěvek od om2rc »

Zdravim. Sused mi daroval nefunkcnu 445, chcej ju uz vyhodit. Snazil som sa najst chybu ale nedari sa mi. Telka po zapnuti sietoveho vypinaca zostane ako keby v standby mode - svieti cervena led. Nemam dialkove ale myslim, ze telka by mala ist zapinat aj tlacitkom na zmenu programu (?). No neda sa zapnut. Skusal som pomerat zdroj (len multimetrom) pred trafom, i za nim. Zda sa ze by mohol byt v poriadku, aj ked jedna vec mi neni jasna - pomeral som vystupne napetia : za VD108 - OK, za VD107 - OK, za VD110 resp. za stabilizatorom 5V - OK, nenameram vsak 12V na cievke L102, t.j.za LM317. Za VD109 je len nejakych 7,4V, na L102 este menej. Neviem ako pokracovat....Vsimol som si cestu k VT208(?), tranzistor KC238...je to spinaci T k zapnutiu telky, alebo ako sa vlastne TV zapina? Poradi niekto ako dalej? Diky! Roman om2rc

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#70 Příspěvek od rnbw »

om2rc píše:Nemam dialkove ale myslim, ze telka by mala ist zapinat aj tlacitkom na zmenu programu (?).
Ano, to by malo fungovat. Zmeraj ESR elytov a potom pripadne hladaj dalej.

Uživatelský avatar
Robosand
Příspěvky: 985
Registrován: 18 úno 2006, 01:00
Bydliště: Košice

#71 Příspěvek od Robosand »

om2rc píše:Zdravim. Sused mi daroval nefunkcnu 445, chcej ju uz vyhodit. Snazil som sa najst chybu ale nedari sa mi. Telka po zapnuti sietoveho vypinaca zostane ako keby v standby mode - svieti cervena led. Nemam dialkove ale myslim, ze telka by mala ist zapinat aj tlacitkom na zmenu programu (?). No neda sa zapnut. Skusal som pomerat zdroj (len multimetrom) pred trafom, i za nim. Zda sa ze by mohol byt v poriadku, aj ked jedna vec mi neni jasna - pomeral som vystupne napetia : za VD108 - OK, za VD107 - OK, za VD110 resp. za stabilizatorom 5V - OK, nenameram vsak 12V na cievke L102, t.j.za LM317. Za VD109 je len nejakych 7,4V, na L102 este menej. Neviem ako pokracovat....Vsimol som si cestu k VT208(?), tranzistor KC238...je to spinaci T k zapnutiu telky, alebo ako sa vlastne TV zapina? Poradi niekto ako dalej? Diky! Roman om2rc
Za VD109 máš mať každopádne cez +15V(15,2V). Skontroluj R118 (0R22 - ochranný rezistor), VD109 a C124.
Robo...

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#72 Příspěvek od otakarv »

Popřípadě zkus odpojit obě větve 12V,cívku L102 a tu druhou,která vede na budič ŘKS TDA8143,bývá často vadný,zvláště při prskání VN trafa.Může být také vadný samotný LM317T.

om2rc

#73 Příspěvek od om2rc »

Dik za cenne rady. Odpojil som LM317T, vymenil som preventivne elyt 1mF i diodu KYW98/100 ale nepomohlo, nenameral som na jej katode uz uplne nic. Tak som skusil vyskratovat ochranny odpor 0R22 a zrazu sa objavilo za diodou cca 20V. Naspajkoval som naspet LM317T a TV sa rozbehla (na vystupe LM bolo okolo 10,8V).....ALE po cca 10-20sekundach sa po kratkom "pukavo-praskavom" zvuku vychadzajuceho niekde z blizkosti zdroja alebo VN telka vypla (zhasla aj LED). Po opetovnom zapnuti TV zase na chvilku nabehla a zhasla. Z toho usudzujem, ze hlavny problem bude niekde dalej, asi ako pisal otakarv - budic RKS. Bohuzial TDA8143 doma nemam. Co by ste mi poradili dalej? Vymenit elyt v baze BU508AF (C403 - 220uF) ? Nema niekto k dispozicii priebehy (servisnu dokumentaciu) ? Asi by bolo vhodne zmerat priebeh 401, 402, ale okrem zle citatelnej schemy z netu nemam nic. Keby sa to u niekoho naslo, moj mail - om2rc(zavinac)inmail.sk. Dik !!!

om2rc

#74 Příspěvek od om2rc »

Tych 10-20 sekund je mozno aj minuta, zalezi ako dlho bola TV vypnuta a stihla sa ochladit. Obraz v tom case pulzuje (vo vlnach sa zmensuje) a zaroven sa meni aj jas...LM317 v zdroji sa znacne zohrieva (spolu s nim aj 0R22 - asi preto odisiel). Vymenil som elyt v baze BUcka, ale to nepomohlo... Ako najlahsie najst chybu (v obode RKS) ?

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#75 Příspěvek od otakarv »

Odpoj přívod 118V pro ŘKS a na těch 118V zapoj 60W žárovku.Pak zapni TV a poměř napětí na sekundární straně zdroje,hlavně těch 12V.Bude asi narušen IO TDA8143 a počítám s velkou pravděpodobností VN trafo.

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“