Vysavac Made in China (Homefriend)

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
keso
Příspěvky: 68
Registrován: 06 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Sala

Vysavac Made in China (Homefriend)

#1 Příspěvek od keso »

Zdravim Vas odbornici.

Tento cinsky zazrak mi pocas vysavania zacal strane buchotat, kolisali otacky a bliskalo sa vnom, ze cely svietil :-)
Ked som ho rozobral, tak som zistil, ze obidva uhliky su silne ohorene a poolamovane. Komutator je cely cierny.

Ma podla Vas zmysel zhanat uhliky (nie som profi opravar, nemam ziadne ND) a vyskusat to s novymi uhlikmi, alebo to mam hned vyhodit s diagnozou "medzizavitovy skrat"?

diky,
keso

Uživatelský avatar
dj_Paul
Příspěvky: 2294
Registrován: 19 zář 2004, 02:00
Bydliště: Laškov

#2 Příspěvek od dj_Paul »

já bych ho vyhoddil s diagnózou "žlutý zkrat" :lol:

Uživatelský avatar
Carel
Příspěvky: 572
Registrován: 16 lis 2006, 01:00
Bydliště: Šumava

#3 Příspěvek od Carel »

Čínské motory =šmejd.Většinou jsou přerušené průběžné cívky v lamelách komutátoru.Přehnutá lamela je příliš prolisovaná a rotací odstředivou silou se"odpálí",pak jasně hoří uhlíky atd.Nějaký rotor už jsem zachránil,šlo to napájet,ale jak dlouho pojede,než se přeruší další :?: :( Raději směr SD :!:

Uživatelský avatar
keso
Příspěvky: 68
Registrován: 06 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Sala

#4 Příspěvek od keso »

ok chlapi, presvedcili ste ma. Pojde to na skladku.

Inac ked zoberieme v uvahu, ze rotor mal priemer asi 4cm a dlzku vinutia tiez okolo 4cm pri prikone 1400W, tak je maly zazrak, ze ti vydrzalo 3 roky.

P.S.: ako nahradu som kupil nejaky Zelmer. Vazi 2-krat tolko a stal 4-krato tolko ako ten cinan a pritom nesaje o nic silnejsie. Dufam, ze aspon zivotnost bude vyssia :)

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#5 Příspěvek od Crifodo »

Když jsme u těch výkonů, jaký výkon je u domácího vysavače normální a jaký je potřebný? Zachránil jsem kdysi před vyhozením vysavač Eta někdy z roku (asi) 65 nebo 66, šel jsem se schválně podívat na výkon. 300W. Nedá se říct, že by vytrhával dlaždice, ale normální smetí z koberce vysává. Nevyhodil jsem ho, protože má stejný vývod sání i výfuku (užitečné při čištění, dala se tak improvizovat i stříkací pistole) :twisted:

Uživatelský avatar
keso
Příspěvky: 68
Registrován: 06 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Sala

#6 Příspěvek od keso »

Crifodo píše:Když jsme u těch výkonů, jaký výkon je u domácího vysavače normální a jaký je potřebný?
ono ide o to, aku ma ucinnost turbina. Otec ma v garazi asi 20 rocny vysavac ETA Dilem. Na stitku je uvedeny prikon 800 / max 900W. Saci vykon ma okolo 250W, uz sa presne nepamatam. Spominany cinan mal prikon 1400W a saci vykon 230W. Ide o to, ze ETA mala tusim 3 stupnovu turbinu a cinan 1 stupnovu.

Prikon na vysavaci ma asi taku vypovednu hodnotu ako P.M.P.O. v audio zariadeniach.

keso

Uživatelský avatar
phil
Příspěvky: 26
Registrován: 20 led 2008, 01:00
Bydliště: BRNO

#7 Příspěvek od phil »

Opálené uhlíky v dnešních vysavačích značí vždy problém s kotvou. Neměnit, ekologicky zlikvidovat.
Optimismus je způsoben nedostatkem informací.

Uživatelský avatar
Devo70
Příspěvky: 1284
Registrován: 28 pro 2007, 01:00
Bydliště: Poprad

#8 Příspěvek od Devo70 »

Sací výkon sa zvýši vyhodením nadbytočných filtrov. Napríklad výstupného. Vysávač bude hlučnejší, ale zato mať väčší cuc. :)

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#9 Příspěvek od Crifodo »

P.M.P.O. je alchymie pro ty, kteří na ni chtějí věřit (tuc-tuc autodebilkové a podobná zvěř), ale výkon audiozařízení vs. příkon se dá celkem jednoduše změřit i doma. Sací výkon nevím jak doma měřit, snad nějakým dynamometrem vztaženo na jednotku plochy? takže těžk objektivizovat. Beru to čistě laicky, s tou archaickou Etou dělala bába 15 minut kravál a bylo čisto. S tím novodobým Homefriendem taky a taky ten koberec vyluxuje (když vysavač nezapálí stavení).
Takže mi z toho vychází spíš ten nárůst příkonu o 400% a zkrácení životnosti na 5%. Na počet turbín jako uživatel :ignore: (nedbám), ten mě nezajímá.
Pozn.: Horst Fuchs ™ by možná akcentoval benefit odstranění roztočů až o 89.7% oproti běžnému vysavači, na to jako spotřebitel :ignore: taky: pak stejně musím vyjít na ulici a tam běhají hnědočeši, mongoli a jiná havět. Život ve sterilním prostředí je pak spíš handicapem, změna prostředí je šok :twisted:

Uživatelský avatar
keso
Příspěvky: 68
Registrován: 06 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Sala

#10 Příspěvek od keso »

Crifodo píše: Pozn.: Horst Fuchs ™ by možná akcentoval benefit odstranění roztočů až o 89.7% oproti běžnému vysavači...
ta hlaska nema chybu :lol: :aplause:

Uživatelský avatar
1010
Příspěvky: 208
Registrován: 05 úno 2006, 01:00

#11 Příspěvek od 1010 »

Roztoči se likvidují průchodem kolem rozpálené kotvy motoru... :)

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#12 Příspěvek od BOBOBO »

Nemysli si , že u dnešních výrobků ETA je jinak , je již jen jedna turbina o 15 mm větší průměr . I proto jsem nyní doma raději opravoval starého Mieleho stroj , než bych ho měnil za nový a riskoval brzký vztek .

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“