HI-FI Receiver Tesla 820A

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Sejny
Příspěvky: 239
Registrován: 29 zář 2005, 02:00

#16 Příspěvek od Sejny »

měřící technika není problém....generátor do 1.5Ghz is modulací a rozmítáním je spektrák Tektronix do 20Ghz taktéž....a cokoliv dalšího taky 8-) nene nevlastním tyto hračky...ale můžu si ty jednotky /mám tři/ seřídit na praxi v elexu....povedlo se mě sehnat za 400 setavu T710+Z710 ten tuner je zapojen zcela stejně/jen má míň předvoleb a méně AM rozsahů/ jak 820A a vstupní jednotka je úplně stejná....tak jsem zvědavý....

Uživatelský avatar
Sejny
Příspěvky: 239
Registrován: 29 zář 2005, 02:00

#17 Příspěvek od Sejny »

taky mě napadá že by se to dalo sladit dle napětí pro S-metr které dává obvod A225...jen tam píchnout mulťas a nastavit na největší napětí...to opakovat tak ve třech bodech stupnice na střídačku několikrát po sobě a nemuselo by to dopadnout zas tak špatně :wink:

Uživatelský avatar
Sejny
Příspěvky: 239
Registrován: 29 zář 2005, 02:00

#18 Příspěvek od Sejny »

vyřešeno :) byl špatný kondenzátor u fázovacího obvodu...po výměně a dostavení to chodí parádně

Uživatelský avatar
Nagant
Příspěvky: 1051
Registrován: 11 lis 2005, 01:00
Bydliště: Hradec Králové

#19 Příspěvek od Nagant »

...provedení, typ? Jak byl špatný - ztráta kapacity? Šlo to poznat vizuálně?

Uživatelský avatar
Sejny
Příspěvky: 239
Registrován: 29 zář 2005, 02:00

#20 Příspěvek od Sejny »

je to svitek bez nějakýho popisu , má na sobě jen hodnotu 470 můstek doma nemám tak sem ho neměřil....a šoupl jsem tam WIMA FKP a no problemo :)

Uživatelský avatar
Nagant
Příspěvky: 1051
Registrován: 11 lis 2005, 01:00
Bydliště: Hradec Králové

#21 Příspěvek od Nagant »

Tak přeci styroflex... :D

Uživatelský avatar
Sejny
Příspěvky: 239
Registrován: 29 zář 2005, 02:00

#22 Příspěvek od Sejny »

to myslím nee pokud vím tak styroflexy jsou takové žluté a mají po stranách takové čepičky jako vývody a značené jsou TC235...rád se ale nechám vyvést z omylu :wink:

Uživatelský avatar
Nagant
Příspěvky: 1051
Registrován: 11 lis 2005, 01:00
Bydliště: Hradec Králové

#23 Příspěvek od Nagant »

No, možná v tom omylu žiju já, možná máš pravdu. Měl jsem na mysli takový ten průhledný čirý, nažloutlý či namodralý váleček, co vypadá jak srolovaný koberec, trčí z toho přívody. Myslím, že to má polyesterové nebo polystyrénové (?) dielektrikum. Často ten kondík popraská.

Styroflex byl možná obchodní název těch kondenzátorů, o kterých se zmiňuješ, možná že se to v hantýrce zevšeobecnilo (nebo jen v mé mysli) obdobně jako pojmy oxeroxovat, šampaňské apod.

Rád se poučím, jak se správně tento typ kondíků nazývá, někde se mi ozývá REMIX, ale nevím, možná taky jen obchodní označení.
Budu rád, když to tu někdo vysvětlí, nerad bych byl za ignoranta. :wink:

Pravda, začíná to být možná mimo téma, ale když Sejny dospěl k úspěšnému závěru opravy. :)

Uživatelský avatar
Sejny
Příspěvky: 239
Registrován: 29 zář 2005, 02:00

#24 Příspěvek od Sejny »

tak koukám do tesla kostrukčního katalogu z roku 1991 a ty TC235 jsou polyesterové....ale mají zásadní vadu že nejsou pořádně zapouzdřené a můžou asi brát vlhko...ten co jsem vyměnil byl asi dederonský....pak těžko říct...já ho vyfotím 8-) ale strašný svinstvo jsou kondíky takové hovnoidní barvy ze kterých ten tmel opadává a praská

Uživatelský avatar
Nagant
Příspěvky: 1051
Registrován: 11 lis 2005, 01:00
Bydliště: Hradec Králové

#25 Příspěvek od Nagant »

Tak taky jsem si našel katalog, a sice " 4 Katalog elektronických součástek, konstručních dílů, bloků a přístrojů - Elektronické součástky dovážené ze zemí RVHP" / Tesla Eltos 1988.
Ty kondenzátory, co jsem měl na mysli jsou TGL 200 - 8425 polystorolové kondenzátory dvojité a TGL 5155 polystorolové kondenzátory (obojí výroba NDR).

Uživatelský avatar
Sejny
Příspěvky: 239
Registrován: 29 zář 2005, 02:00

#26 Příspěvek od Sejny »

Obrázek to je on

Uživatelský avatar
Nagant
Příspěvky: 1051
Registrován: 11 lis 2005, 01:00
Bydliště: Hradec Králové

#27 Příspěvek od Nagant »

Jo, to bude nejspíš on, co jsem myslel.

Uživatelský avatar
Sejny
Příspěvky: 239
Registrován: 29 zář 2005, 02:00

#28 Příspěvek od Sejny »

teď ještě rozchodit tuner T710 co mám doma a budu šťastnej člověk :) chová se velice divně.....když naladím i silnou stanici tak nejde stereo...pokud zavedu mono signál z jiného tuneru tak dekodér normálně funguje....zkoušel jsem přehazovat tři vstupní jednotky které v tuneru 820 fungují normálně a v té T710 se chytne jedna a stereo jakš takš jde....ale v 820 se všecky chovají úplně stejně....skoušel jsem poměnit filtry a ten kondík u fázovacího obvodu a nic se nezměnilo

Uživatelský avatar
Nagant
Příspěvky: 1051
Registrován: 11 lis 2005, 01:00
Bydliště: Hradec Králové

#29 Příspěvek od Nagant »

No, pokud je ten MF zesilovač stejný jako u T710, jak v tématu kolem T710A někdo psal, tak by to nemuselo být složité - změřit napětí ve funkčním tuneru - jak na T1 a T2, tak na vývodech IO a z naměřeného vyvodit nějaké závěry, co může být špatné. Třeba nějaký blokovací kondenzátor paralelně k rezistoru apod.

Tak ať se zadaří.

Uživatelský avatar
Sejny
Příspěvky: 239
Registrován: 29 zář 2005, 02:00

#30 Příspěvek od Sejny »

už jede parchant :lol: závada jak prase....vazební kondík 2.2uF se opíral o stínící kryt vstupní jednotky a v tom místě měl lehce odřenou tu bužírku...když se to dotklo tak vypadlo stereo a zvuk byl takový bezvýškový....stačilo nahnout kondík do strany a jede to OK :lol: projistotu jsem tam dal ale novej :wink: teď řeším JAK DOKONALE VYČISTIT ČELNÍ PANEL TESLÁCKÝCH TUNERŮ 710 A 820 NEVÍTE NĚKDO?

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“