Tesla Dukla a Orava 237

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od otakarv »

I já se připojuji.Měnil jsem každou jednu.Některé odcházely častěji(ty namáhanější),nebo také od jistého výrobce.

poradtemiprosim

#17 Příspěvek od poradtemiprosim »

Dukla je lepší , novìjší typ ,méne elektronek,mín se høeje a odchází

Formanek

#18 Příspěvek od Formanek »

Preferujete sledování televize v úplné tmì nebo máte radši osvìtlenou místnost?Slyšel jsem, že když budu mít u televize nebo monitoru nastavený nízký jas a kontrast, prý mi to taky mùže poškodit zrak stejnì jako když mám jas a kontrast na maximum.Je to pravda?

Uživatelský avatar
martinbbb
Příspěvky: 102
Registrován: 20 bře 2008, 01:00

#19 Příspěvek od martinbbb »

Formanek píše:Preferujete sledování televize v úplné tmě nebo máte radši osvětlenou místnost?Slyšel jsem, že když budu mít u televize nebo monitoru nastavený nízký jas a kontrast, prý mi to taky může poškodit zrak stejně jako když mám jas a kontrast na maximum.Je to pravda?
Dej bacha, aby Ti to při sledování toho Tvého Tesla-Martino s nezregenerovanou obrazovkou nevypálilo oči :D.....

Jinak, já preferuji když je v místnosti při sledování Tv malá lampička, která ale nesvítí do obrazovky....myslím že to je ale u každého individuální......

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#20 Příspěvek od Andrea »

martinbbb píše:
Formanek píše:Preferujete sledování televize v úplné tmě nebo máte radši osvětlenou místnost?Slyšel jsem, že když budu mít u televize nebo monitoru nastavený nízký jas a kontrast, prý mi to taky může poškodit zrak stejně jako když mám jas a kontrast na maximum.Je to pravda?
Dej bacha, aby Ti to při sledování toho Tvého Tesla-Martino s nezregenerovanou obrazovkou nevypálilo oči :D.....

Jinak, já preferuji když je v místnosti při sledování Tv malá lampička, která ale nesvítí do obrazovky....myslím že to je ale u každého individuální......
"Ministerstvo propagandy varuje, sledování televize poškozuje obrazovku!"

Proto preferuji, když je v místnosti TV vypnutá. :wink:

Uživatelský avatar
martinbbb
Příspěvky: 102
Registrován: 20 bře 2008, 01:00

#21 Příspěvek od martinbbb »

Andrea píše: "Ministerstvo propagandy varuje, sledování televize poškozuje obrazovku!"

Proto preferuji, když je v místnosti TV vypnutá. :wink:
Ještě lepší je u televize spát, to zraku taky neškodí........
Pro ty co by třeba nepochopili můj první vzkaz, tak malé vysvětlení: jsem přesvědčen o tom že náš milý Formánek je stejné co Tomáš a celé dohromady je to Oberljatnant.....prostě troj-jediný "zachránce a renovátor" televizorů ze sedmdesátých let, který se bojí o svůj zrak.

Uživatelský avatar
kbulda
Příspěvky: 1487
Registrován: 23 říj 2007, 02:00
Bydliště: u Mělníku

#22 Příspěvek od kbulda »

Formánku odkryj karty.

Uživatelský avatar
BIPOLAR
Příspěvky: 1540
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Litvínov

#23 Příspěvek od BIPOLAR »

Frenky píše:zas něco do rubriky : pro zasmání..spíš vzpomínání.
Elektronka PY88 stala 21.- Kč,PL504 - 50.kč...měly většinou životnost několik let !!!Občas se tedy musely vyměnit...V té době zákazník
za opravu,včetně cestovného zaplatil cca 100 Kč.......
PCL85 již v těchto TV nebyly používána,vertikál byl již tranzistorový.
TV DUKLA byl již v modernějším vzhledovém provedení,parametry
v podstatě shodné.místo plynulého prolaďování měla již DUKLA nastavitelné předvolby...každá doba měla svoji značku televizoru,bylo
na co koukat a zákazníci byli spokojeni !!!Většina oprav se dala děla v bytě a zručný amatér si tu lampičku často dokázal vyměnit sám...
U PCL85 byly hodně špatné triody, místo ní se tam přiletovaly KF504 a fungovalo to napořád. PCL805 byly o dost lepší, ale ne značky TELAM.

Uživatelský avatar
yakl
Příspěvky: 436
Registrován: 14 dub 2005, 02:00

#24 Příspěvek od yakl »

Formánek napísal medzi elektrónkami typ PCH200, nejako si na ňu neviem spomenúť, spomínam si na PCF200, PCF201 a do nemeckých PFL200, ale nejako mi vypadla oná spomínaná. V čom sa to používalo?

Uživatelský avatar
Maskot
Příspěvky: 1772
Registrován: 19 lis 2004, 01:00
Bydliště: Wien

#25 Příspěvek od Maskot »

http://www.radiomuseum.org/tubes/tube_pch200.html mas tam i odkazy kde byly pouzite.

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“