seriový programator avr

Diskuze a poradna o programátorech a programování různých obvodů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
distrikt
Příspěvky: 72
Registrován: 04 říj 2008, 02:00
Kontaktovat uživatele:

seriový programator avr

#1 Příspěvek od distrikt »

čau kluci,
mam takovy menši problem s programatorem avrsp Obrázek mam ho sestrojen ale jaksi mi to nechce komunikovat mate s nim někdo skušenosti? mam vyskoušený snad šecko[/img]

Uživatelský avatar
distrikt
Příspěvky: 72
Registrován: 04 říj 2008, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od distrikt »

tak aspoň poraďte nějaky seriový programator pro avr a nejlepe co nejjednodušší

Uživatelský avatar
Ragnol
Příspěvky: 232
Registrován: 09 lis 2005, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od Ragnol »

presto - stačí akorát nainstalovat ovladače a připojit do usb ... jednoduší už to snad nemůže bejt :)

Uživatelský avatar
distrikt
Příspěvky: 72
Registrován: 04 říj 2008, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od distrikt »

maš k tomu nějaky navod? něco o tom?

Uživatelský avatar
Ragnol
Příspěvky: 232
Registrován: 09 lis 2005, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od Ragnol »


Uživatelský avatar
distrikt
Příspěvky: 72
Registrován: 04 říj 2008, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od distrikt »

aha ale ja nehodlám davat za blbý programator žadné prachy když si stejně musim čip koupit...

Uživatelský avatar
Ragnol
Příspěvky: 232
Registrován: 09 lis 2005, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od Ragnol »

distrikt píše:aha ale ja nehodlám davat za blbý programator žadné prachy když si stejně musim čip koupit...
jakej čip ?:)

A jinak si spočítej kolik času strávíš stavbou a hledáním funkčního progrmátoru na netu. A na kolik tě vyjde tohle .) Taky jsem si dřív programátory stavěl. Nejdřív do lpt. Fungovalo to jak kdy a jak kde. Pak na sériovej port. Dokud jsem dělal na stolním kde byl sériovej port tak to šlo. Na notesu už jsem bez šance. Tak jsem koupil tohle a nemůžu si stěžovat. :)

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od jezevec »

distrikt píše:aha ale ja nehodlám davat za blbý programator žadné prachy když si stejně musim čip koupit...
Ten "blbý programátor" je velmi důležitý, aby byl na něj spoleh. Těžko se hledá vada, když nevíš jestli je to programátorem, uprocesorem či chybou v programu.

Uživatelský avatar
distrikt
Příspěvky: 72
Registrován: 04 říj 2008, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od distrikt »

njn ale ja jsem chudý studen který ma přistup pouze k součastkam co ho podaruje mistr z praxe kompy mam 2 a oba mají již jsou vybaveny seriovým rozhraním usb na notbuku bohužel pěknou řadu let nefunguje a s programatorem pro LPT mam velmi kladou skušenost zatim nikdy neselhal

Uživatelský avatar
Ragnol
Příspěvky: 232
Registrován: 09 lis 2005, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od Ragnol »

distrikt píše:njn ale ja jsem chudý studen který ma přistup pouze k součastkam co ho podaruje mistr z praxe kompy mam 2 a oba mají již jsou vybaveny seriovým rozhraním usb na notbuku bohužel pěknou řadu let nefunguje a s programatorem pro LPT mam velmi kladou skušenost zatim nikdy neselhal
Jsem taky jen student. Ale na presto se dá za dva vejkendy někde na brigádě vydělat.

Uživatelský avatar
distrikt
Příspěvky: 72
Registrován: 04 říj 2008, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od distrikt »

:lol: :lol: :lol: jo to jistě se da no ale ja hledam mnohem levnější alternativu

Uživatelský avatar
SMITH
Příspěvky: 1259
Registrován: 07 čer 2004, 02:00
Bydliště: Púchov , SLOVENSKO

#12 Příspěvek od SMITH »

Pozri sa po ponyprogu .
http://www.lancos.com/prog.html
:-) Nikdy neøíkejte, že nìco nejde, protože vždy se najde blbec, který neví, že to nejde, a udìlá to ! :-)
Úspìch je špatný uèitel. Kvùli nìmu si chytøí lidé myslí, že nemohou prohrát. (Bill Gates)

Uživatelský avatar
distrikt
Příspěvky: 72
Registrován: 04 říj 2008, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od distrikt »

jo ten použivam ale problem je v tom že ten program bez udaní duvodu mi nechce v nastavení zobrazit port com1 a přitom ho v obou kompech mam :roll:

Odpovědět

Zpět na „Programování PIC, ATMEL, EEPROM a dalších obvodů“