Nabíječka z PC zdroje

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
PCmaniac99
Příspěvky: 749
Registrován: 07 úno 2008, 01:00
Bydliště: Jablonec nad Nisou

#91 Příspěvek od PCmaniac99 »

krokodýlci sou z něakýho křivýho plechu..... každopádně zkrácení lanek pomohlo.... je to ted mnohem lepší... rozdíl v napětí v udržovacím režimu mezi baterií a zdrojem je mnohem menší... asi jen 0,2V oproti předešlým 2V tak zkusím vodiče s větším průřezem..... pořípadě budu používat tyhle krátký.... ono taky bych mohl nastavit napětí na krokodýlkách pod zátěží.... nastavoval sem to bez zátěže.... takhle je na zdroji 14,45 a na nabíječce 14,38

mimochodem jsem jen tak přepnul multimetr na měření střídavého napětí a hle bylo tam 30V při měření ss 14V nemůže to bejt pro baterii nebezpečný??

Uživatelský avatar
PavelFF
Příspěvky: 4796
Registrován: 18 úno 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#92 Příspěvek od PavelFF »

ono taky bych mohl nastavit napětí na krokodýlkách pod zátěží.... nastavoval sem to bez zátěže
To nedělej. Maximálně zesil dráty, když ti to vadí. Jinak tam bude zvýšené napětí při malém proudu.
mimochodem jsem jen tak přepnul multimetr na měření střídavého napětí a hle bylo tam 30V při měření ss 14V nemůže to bejt pro baterii nebezpečný??
Nemůže. Na baterce nebylo střídavých 30V, to je jen zmatený voltmetr. Očekával sinusovku a dostal stejnosměrné napětí. Ukazuje zhruba 2,2x víc , než je skutečné stejnosměrné napětí. To je důsledek použité měřicí metody, páč měřák využívá jednocestný usměrňovač. Když přehodíš polaritu, neukáže na střídavém rozsahu naopak nic.

Uživatelský avatar
PCmaniac99
Příspěvky: 749
Registrován: 07 úno 2008, 01:00
Bydliště: Jablonec nad Nisou

#93 Příspěvek od PCmaniac99 »

aha tak moc dík.... dnes putuje nabíječka k mámě pže ji baterka nevydržela výkendové mrazy... já už mám nabito.... koupím silnější lanka... děkuju moc... po strašných útrapách jsem sestrojil funkční nabíječku...

Uživatelský avatar
maja19
Příspěvky: 41
Registrován: 01 pro 2005, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#94 Příspěvek od maja19 »

Tak kdybych chtěl vyhodnotit funkčnost nebo spíše učinnost nabíječky, tak mohu říct toto. Je vhodná na baterii, která je ve špatném stavu, je blbuvzdorná. Každopádně Po nabití baterie vypadá ok, ale po změření refraktometrem jsem byl zklamán. Jednoduše není asi nad to trafo a žárovku.

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#95 Příspěvek od hafca »

Rozhodnul jsem se, že postavím nabíječku z PE 4/2006, kde je použitý PC zdroj. K mé smůle mám zrovna ten o kterém se tam píše, že se nemusí rozběhnout. Místo tlumivky na výstupu má jen propojku. Tu když přeruším, tak nenastartuje a nenastartuje ani se zmiňovaným odporek kolem 1k.
Nepotkal se s tím někdo při stavbě? Nebo alespoň nějakej tip, co s tím ještě udělat. Já jen abych nemusel bádat nad tím, co už někdo vymyslel. :oops:
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#96 Příspěvek od EKKAR »

Nejjednodušší řešení je otevřít okno a pořádně se rozmáchnout...
A pak se podívat po jiném AT zdroji - ledaskdo jich ještě má ve svých "pokladech" desítky, jak se tady na fóru můžeme všichni přesvědčit... Hledej ve vláknu "Vaše zásoby...", třeba dotyčného ukecáš na poslání jednoho-dvou kousků...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#97 Příspěvek od hafca »

Tohle řešení znám a občas i používám. Tady mi zajímalo, jestli se to někomu nepovedlo nějak obejít. Mám ty zdroje 3 a všechny se chovají stejně, asi tenhle systém bude mít převahu.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
sr71
Příspěvky: 2401
Registrován: 10 dub 2004, 02:00
Bydliště: severovýchodní èechy

#98 Příspěvek od sr71 »

lze pro úèely oživování a nastavení nabíjeèek (jako je napøíklad tato z PC zdroje) použít nìjaké jednoduché náhradní zapojení, kterým by se simuloval akumulátor??

Uživatelský avatar
breta1
Příspěvky: 3454
Registrován: 09 zář 2005, 02:00

#99 Příspěvek od breta1 »

Prakticky a hlavne jednoduse urcite ne. Musela by se pouzit jakasi vykonova nahrada regulovane zenerky a dalsi balast kolem..

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#100 Příspěvek od EKKAR »

Pro malé proudy se to dá - elektronická zenerka z referenčního zdroje, operáku a výkonového MOS-FETu na chladiči se dá do nějakých 5-6A ubastlit relativně lacino. Pro proudy nad 10A ale už je to problém - množství tepla, které je nutno vyzářit, roste...
Naposledy upravil(a) EKKAR dne 07 pro 2008, 21:28, celkem upraveno 1 x.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#101 Příspěvek od masar »

Já myslel, že je to přímo úměrné...ono není? :wink:

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#102 Příspěvek od tomasjedno »

masar píše:Já myslel, že je to přímo úměrné...ono není? :wink:
Chybička se vloudí :lol:

Uživatelský avatar
sr71
Příspěvky: 2401
Registrován: 10 dub 2004, 02:00
Bydliště: severovýchodní èechy

#103 Příspěvek od sr71 »

Filda píše:Když tu moji nabíjejdu zapnu rosvítí se "malé napìtí baterie" a "udržovací režim"
opravdu se ti rozsvítí po zapnutí žlutá?? postavil jsem celkem 3 tyto nabíjeèky, ale u všech se po zapnutí rosvítí zelená LED "výstup pøipojen" (+ LED udržovací režim), žlutá LED se mi rozsvítí až po vyskratování výstupních svorek a zùstane svítit, u jedné z tìch tøí nabíjeèek mi to ale funguje tak, že žlutá svítí jen pøi zkratovaných výstupech, jakmile zkrat pomine rozsvítí se zase zelená, zatím jsem nepøišel èím to je

Uživatelský avatar
at1
Příspěvky: 47
Registrován: 13 zář 2007, 02:00
Bydliště: Kopidlno Jičinska 34 50732
Kontaktovat uživatele:

#104 Příspěvek od at1 »

Ahoj všem prosím o pomoc s dokončením nabíječky z pc zdroje nemohu z ní dostat ten proud co autor píše. Dává mi na výstupu jen 0.75A a víc s toho nedostanu prosím o každou radu .A děkuji všem za pomoc

Uživatelský avatar
PavelFF
Příspěvky: 4796
Registrován: 18 úno 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#105 Příspěvek od PavelFF »

Jakou hodnotu má R1? Změř úbytek napětí na R1 při proudu 0,75A.

Pokud to odpovídá zhruba 0,08 Ohmu, bude chyba jinde.
Taku tu byl koumák, který tam dal 10 krát větší odpor, protože předepsaný prostě nesehnal.

Odpovědět

Zpět na „Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další“