přehození mechaniky za jinou?

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

přehození mechaniky za jinou?

#1 Příspěvek od Crifodo »

Dotaz pro ostřílené servisáky spotřebky: DVD stolní rekordér obskurní značky 4KUS DVD 230 (já bych to četl Likus) zkolaboval nenačte CD ani DVD médium. Proto jsem vyloučil že by odešly naráz oba lasery. Uvnitř je PC-oidní mechanika Lite-on DDW 451S. Vyměnil jsem kondy v mechanice, prověřil napájecí zdroj, proměřil jsem plochý vodič k optice (v rozvinutém stavu OK, provozní ohyb kde se mohl lámat jsem posunul přilepením takže se ohýbá v jiném místě), nakonec jsem optiku vyndal a vymáchal v destilce. Po sestavení pořád stejné, u CD hlásí No disc, u DVD občas No disc, občas Fail - jako předtím. Nemám chuť se s mechanikou dál zabývat, ale zajímalo by mě jaká je možnost že s nějakou obdobnou mechanikou bude recorder komunikovat. Zkusil jsem co jsem měl zrovna po ruce, starou CD mechaniku Teac to umí číst, novou LG DVD RW to neobslouží zřejmě protože má jinou komunikaci nebo dlouhou inicializaci? byla by pravděpodobnost že si firmware poradí s nějakým obdobným Liteon?
Ta co tam je by měla být 4násobná -R.
Plochý kabel má 54pin v sortimentu ND jsem takový nenašel.
díky za rady.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#2 Příspěvek od rnbw »

Je mozne, ze s nejakym LiteOnom by to islo. Dost divne, ze prestalo fungovat CD aj DVD naraz...

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#3 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 15 lis 2017, 21:24, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#4 Příspěvek od rnbw »

LiteOn CD-ROMky boli celkom slusne, s DVD je to horsie. Mam dve s odidenou optikou (jedna necita CD, druha DVD). Ta optika je nejaky shit, s rovnakou/podobnou mam nefunkcnu LG a tusim aj Samsung.

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#5 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 15 lis 2017, 21:23, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
ace_ventura
Příspěvky: 267
Registrován: 25 led 2005, 01:00
Bydliště: Praga mater urbium

#6 Příspěvek od ace_ventura »

Crifodo: a při zapojení do počítače se chová stejně? Bohužel na ní není fw takže není jak přeflešovat. Myslím si, že to bude celý převlečenej Lite-On rekordér tak by mohl jejich fw pasovat, ale težko říct.
Někdo to flešoval i s fw na LDW-451S ale je to risk.

Jednodušší bude ji nahradit jinou. Volil bych starší Lite-On sérii SOHW-8 nebo 16, ty budou šlapat bez problémů.

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “