Zesilovač V-MOS 60 DPS

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
BASTLECS
Příspěvky: 244
Registrován: 29 říj 2007, 01:00

#16 Příspěvek od BASTLECS »

Petr603 píše:Prave ze nebylo,jelikoz je nastavovani klidoveho proudu uz tak dost citlive coz by se pak s vetsim trimrem jeste zhorsilo.Posledni moduly co sem delal sem osadil viceotackovymi trimry,to uz je pak nastavovani jedna basen :-).
Taky mě to mělo napadnout. Jdu ten plošňák upravit na trimky 64W2k.

Uživatelský avatar
Petr603
Příspěvky: 172
Registrován: 03 dub 2006, 02:00

#17 Příspěvek od Petr603 »

Kdyz uz tady byla debata o nahradach tranzistoru.Upresni me nekdo co je tohle? Kdo to vyrabel,jake je cele oznaceni,kde najit datasheet,jestli je to plnohodnotna nahrada,atd...


Obrázek

Nektere jsou vypajene se zarizeni co vyrabela tesla a byly jimy primo nahrazeny KC237 atd..
To bych jeste pochopil,ty s oznacenim 37.38 je taky jasne,308 taky.Ale co 36?

Uživatelský avatar
BASTLECS
Příspěvky: 244
Registrován: 29 říj 2007, 01:00

#18 Příspěvek od BASTLECS »

Tak jsem si udělal průzkum trhu, a zjistil jsem, že to nebude zase taková nálož. KUN10, KC237 a KC239F mají na elekronika.cz, a když místo KC307 použiju BC559 (BC560), tak všechno ostatní mají v gesu. Se vším ostatním na zdroje atd se objednávka v gesu přehoupne přez 1000,-Kč, takže odpadá poštovné. Náklady na samotný modul konce se tedy dostanou někam na 300,-Kč. Ve srovnání poměrem výkon/cena s integrovaným koncem (např. LM3886) snad už ani není třeba nic dodávat. Jdu do toho.

Uživatelský avatar
SIDTIM
Příspěvky: 1228
Registrován: 23 lis 2006, 01:00
Bydliště: ...mezi Radhoštěm a Hostýnem...

#19 Příspěvek od SIDTIM »

for Petr603:

Takové kousky mám také doma. Domnívám se, že jde o KC237,238,308...

Jen si teď nejsem jistý, asi nemají C a E podle standartu, ale naopak, jsem líný lézt teď do dílny.
Každopádně, ten 2. kousek zprava bych bral, mám k němu komplementární typ "THE".
..a co shoří, nezhnije..!

Uživatelský avatar
oscilos
Příspěvky: 353
Registrován: 04 lis 2007, 01:00

#20 Příspěvek od oscilos »

Zdarec

A co takhle udělat nějakou hromadku? Vybrat nějakého dobrého výtobce spojů a aby nestál majlant. klasika (maska,HAL,potisk) je to jednostranný tak žádný prokovy se nekonaj a bude to stát méně.

Odhaduju cenu tak n a 150-200 (možnáza že i méně ) 1ks pri serii 20ks

Mám zkušenosti jen stěmito výrobci Huráb spoj a Semach.

Huráb spoj me nabídnul tenkrát při nekolika zakázkách nejlepší cenu z 12 oslovených firem a kvalita provedení byla jednicka s hvězdičkou.

Kohouta vylučuji protože nedělá masku a potisk a lak kterým lakuje se dá uplně nahovo pájet!!! Ale jinak je to velice seriozní pán se kterým se znám osobně a dobře se sním kecá :-) škoda že nemá takovéhle mašiny na takovouhle výrobu.

Tak co vy nato

Uživatelský avatar
BASTLECS
Příspěvky: 244
Registrován: 29 říj 2007, 01:00

#21 Příspěvek od BASTLECS »

oscilos píše:......Odhaduju cenu tak n a 150-200 (možnáza že i méně ) 1ks pri serii 20ks........
Za ty peníze jich udělám 6ks. Tolik se jich vejde na A4. Používám modrou fólii pro toner, a mám na to udělaný lisovací topný přípravek.
Výsledek:
Obrázek
Zvládnu s tím šířku cest 0,3 a mezer 0,5mm. Deska 10x10cm mě vyjde cca na 40,-Kč.

Uživatelský avatar
oscilos
Příspěvky: 353
Registrován: 04 lis 2007, 01:00

#22 Příspěvek od oscilos »

Máš pravdu! jenže je to bez potisku a bez masky! Spoustu lidí to asi dělá aby to stálo co nejméně! Já bych si klidne připlatil za kvalitu jenže v malém množství by to stalo hodně! chtelo by to tak aspon 10 lidí...

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 4499
Registrován: 10 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Košice

#23 Příspěvek od Atlan »

no ano ...ale napajkujem..pripadne pocinujem...a zavriem do krabice a tam mi je ten potisk fuk..

Uživatelský avatar
oscilos
Příspěvky: 353
Registrován: 04 lis 2007, 01:00

#24 Příspěvek od oscilos »

No mě je to fuk ,ale že se někdo kvuli ušetrenejm 250 korunám dokaže stim takhle patlat... Třeba stim někdo má už praxi a švihá jeden tišták za druhym ale pro ostatní kdo tu techniku nemá zase tak zvládnutou je to možnost...

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#25 Příspěvek od sinclair »

Tranzistory na obrázku jsou východoněmecké SC236, SC237, SC238 a SC308. Zapojení je klasika CBE při pohledu na potisk a parametrově zcela odpovídají řadě BC237-BC239, příp. BC307-BC309.
Datasheety východoněmeckých tranzistorů, diod a IO se dají najít na stránkách časopisu Funkamateur /tuším funkamateur.de/, snad ještě fungují. Kdyby ne, dejte vědět, mám to všechno postahované.
Lak, který používají bratří Kohoutové jde pájet výborně, člověk už musí být hodně velký šulín a používat hodně velký sajrajt místo kvalitního cínu, aby tohle mohl prohlásit.

Uživatelský avatar
oscilos
Příspěvky: 353
Registrován: 04 lis 2007, 01:00

#26 Příspěvek od oscilos »

Mě to pájet vůbec nešlo s jinejma lakama například od Bučka jsem neměl problém... Lak jsem musel umejt ,zapájet a pak prelakovat.

Uživatelský avatar
BASTLECS
Příspěvky: 244
Registrován: 29 říj 2007, 01:00

#27 Příspěvek od BASTLECS »

oscilos píše:Mě to pájet vůbec nešlo s jinejma lakama například od Bučka jsem neměl problém... Lak jsem musel umejt ,zapájet a pak prelakovat.
Dělá se i lak pouze ochranný, nepájitelný. Třeba se někdo seknul, a nastříkal to nepájivým. :D

Uživatelský avatar
SIDTIM
Příspěvky: 1228
Registrován: 23 lis 2006, 01:00
Bydliště: ...mezi Radhoštěm a Hostýnem...

#28 Příspěvek od SIDTIM »

Jj, třeba ten, co jsou jím natřeny DPS řídících jednotek a elektroniky automobilů. Na to snad jedině plamen.. :psouk:
..a co shoří, nezhnije..!

Uživatelský avatar
oscilos
Příspěvky: 353
Registrován: 04 lis 2007, 01:00

#29 Příspěvek od oscilos »

Je to klidně možný :-) no navztekal jsem se to je tedy pravda :D

Uživatelský avatar
oscilos
Příspěvky: 353
Registrován: 04 lis 2007, 01:00

#30 Příspěvek od oscilos »

Tak mě to nedalo a zeptal jsem se! cena je docela příznivá 81Kč s DPH za jeden ks při výrobě už 12 ks. ovšem filmy stoji 780 s DPH. Ale při výrobě 24ks by to vyšlo na 120 Kč na desku sevšímvšudy i poštovným nepočítam poštovné do distribuce. To není zase tak špatné na to že to má masku a je to vyvrtane a je natom HAL.

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“