PHILIPS chassies L6

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kutilmil
Příspěvky: 3801
Registrován: 01 lis 2008, 01:00
Bydliště: Skalica

PHILIPS chassies L6

#1 Příspěvek od kutilmil »

Zdarvim páni.
Prosim o radu mam tu PHILIPS chassies L6 a po asi 10 min prevadzky sa vypne, to znamena ze stmavne obrazovka a riadok a vertikal ide normalne. Dialkovim niejde zapnut. Po vypnuti a zapnuti sietovym vypinacom ide zasa normalne cca 10 min., mozno menej. Dost mi to ponahla a preto Vas prosim ak ste niekto mali takuto zavadu poradte prosim vymeň to a to. Dik za rady. Inac napajenie 5 voltov je OK.

Pesko
Příspěvky: 562
Registrován: 04 dub 2007, 02:00
Bydliště: vých.SK

#2 Příspěvek od Pesko »

kutilmil píše: Inac napajenie 5 voltov je OK.
Ono asi tých 5V o.k nebude. Musíš tranzistor 7505 vymeniť.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#3 Příspěvek od Hill »

Přesněji: některé z tranzistorů v 7505 nemusí být O.K.
Nebo je kolem něj utržený některý spoj a s ohříváním ztratí kontakt.

Pesko
Příspěvky: 562
Registrován: 04 dub 2007, 02:00
Bydliště: vých.SK

#4 Příspěvek od Pesko »

Hill píše:Přesněji: některé z tranzistorů v 7505 nemusí být O.K.
Ako si to myslel Hille ??? lebo tranzistor na pozícii 7505 je BC...

Uživatelský avatar
kutilmil
Příspěvky: 3801
Registrován: 01 lis 2008, 01:00
Bydliště: Skalica

#5 Příspěvek od kutilmil »

Tých 5V je prave stopercent OK. ale mozem ho skusiť vymeniť - ten tranzistor.

Uživatelský avatar
kutilmil
Příspěvky: 3801
Registrován: 01 lis 2008, 01:00
Bydliště: Skalica

#6 Příspěvek od kutilmil »

Chlapy vymeneny 5voltovy stab. tranzistor, porucha pretrváva.

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od jezevec »

kutilmil píše:Zdarvim páni.
Prosim o radu mam tu PHILIPS chassies L6 a po asi 10 min prevadzky sa vypne, to znamena ze stmavne obrazovka a riadok a vertikal ide normalne. Dialkovim niejde zapnut. Po vypnuti a zapnuti sietovym vypinacom ide zasa normalne cca 10 min., mozno menej. Dost mi to ponahla a preto Vas prosim ak ste niekto mali takuto zavadu poradte prosim vymeň to a to. Dik za rady. Inac napajenie 5 voltov je OK.
Kutilmile, ty si nenapravitelný fušer, protože tak 🤐 dotaz může dát jenom naprostý laik.

Uživatelský avatar
kutilmil
Příspěvky: 3801
Registrován: 01 lis 2008, 01:00
Bydliště: Skalica

#8 Příspěvek od kutilmil »

Pre JEZEVEC
Ja nehovorim ze ze som tasky profik, ale naozaj mi nemusite pisat odpovede takeho charakteru aku ste napisali, To mi ozaj nepomoze. Ak nechcete pomoct nepiste prosim nic. Dik

Uživatelský avatar
kutilmil
Příspěvky: 3801
Registrován: 01 lis 2008, 01:00
Bydliště: Skalica

#9 Příspěvek od kutilmil »

Ostatnych prosim o rdau.

Uživatelský avatar
keso
Příspěvky: 68
Registrován: 06 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Sala

#10 Příspěvek od keso »

ono to je znama konstrukcna chyba tohoto chassis. Sam vyhrobca vydal bulletin, v ktorom zavadu popisuje. Tranzistor v 5V zdroji (tusim BC548) treba proste nahradit inym, vykonnejsim typom. Sam Philips odporucal BC337, pokial sa dobre pamatam. Zaludnost chyby je v tom, ze *vsetko je dobre, len tv nejde*. Tranzistor proste treba vymenit. Obvod je navrhnuty na hranici tolerancie suciastok, ked sa hodnoty casom pomenia, tak to prestane fungovat.

keso

Uživatelský avatar
keso
Příspěvky: 68
Registrován: 06 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Sala

#11 Příspěvek od keso »

keso píše:ono to je znama konstrukcna chyba tohoto chassis. Sam vyhrobca vydal bulletin, v ktorom zavadu popisuje. Tranzistor v 5V zdroji (tusim BC548) treba proste nahradit inym, vykonnejsim typom. Sam Philips odporucal BC337, pokial sa dobre pamatam. Zaludnost chyby je v tom, ze *vsetko je dobre, len tv nejde*. Tranzistor proste treba vymenit. Obvod je navrhnuty na hranici tolerancie suciastok, ked sa hodnoty casom pomenia, tak to prestane fungovat.

keso
teraz ked tak rozmyslam, tak uz som si nie celkom isty, ze ta zavada bola na tomto type chassis. Bol to Philips, ale nepamatam sa presne na typ.
Ked zavadzam, tak ma opravte (sprdnite) :D

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od jezevec »

kutilmil píše:Pre JEZEVEC
Ja nehovorim ze ze som tasky profik, ale naozaj mi nemusite pisat odpovede takeho charakteru aku ste napisali, To mi ozaj nepomoze. Ak nechcete pomoct nepiste prosim nic. Dik
Ty jsi ale opravdu trotl, jak ti může někdo poradit, když nenapíšeš, cos kde naměřil, když to vysadí. Informace, že jde že řádek i verikál jde, je trochu chabá.

Uživatelský avatar
promise
Příspěvky: 111
Registrován: 11 kvě 2004, 02:00

#13 Příspěvek od promise »

Pokud se jedná o tranzistor s pozicí 7505, ztácí se na tomto tranzistoru skuteènì výkon na hranici povolené ztrátya proto høeje . Je to tím, že napìtí na kolektoru je vyšší než je údaj ve schematu.Proto je nesmysl nahrazovat pùvodní tranzistor typem BC339, vždy￾ bude høát stejnì. Problém se dá vyøešit jen tak ,že se do kolektoru zaøadí rezistor a ztrátový výkon se rozdìlí mezi rezistor a tranzistor. Staèí na to použít ohmùv zákon.

Uživatelský avatar
keso
Příspěvky: 68
Registrován: 06 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Sala

#14 Příspěvek od keso »

promise píše:...Proto je nesmysl nahrazovat původní tranzistor typem BC339, vždyť bude hřát stejně. Problém se dá vyřešit jen tak ,že se do kolektoru zařadí rezistor a ztrátový výkon se rozdělí mezi rezistor a tranzistor. Stačí na to použít ohmův zákon.
To s tym ohmovym zakonom je pravda svata, ale BC337 ma vacsi povoleny stratovy vykon, tak to asi vydrzi (ja som pouzil nejak *suflikovy* transistor, nepamatam sa aky typ a par rokov to uz fachci)

kutimil:
*napoveda* k L 6.1 a L6.2 je tu:
http://www.hamradio-badarc.co.uk/televi ... psl612.htm
staci 5 minut googlit a najdes to.

Uživatelský avatar
Zmije
Příspěvky: 1513
Registrován: 30 čer 2005, 02:00
Bydliště: Pardubický kraj

#15 Příspěvek od Zmije »

Zdravim, s podobnou závadou jsem se setkal u L6.1, když jsem TV dostal nešla zapnout, led nesvítila, rozdělal jsem ji a meřil jsem napětí, najednou se rozeběhla, odpojil jsem ji od sítě na půl dne, po zapnutí opět šla, přeletoval jsem podezřelé spoje, zakrytoval, přestala jít, po delším experimentování jsem zjistil, že se TV rozeběhne pokaždé, když se sondou dotknu emitoru 7505, přeletoval jsem ho, bez úspěchu, pomohla až jeho výměna. TV rok šla bez problému, jednou jsem se na ní díval, začaly se periodicky prodlužovat a zkracovat řádky, po 10min se celý obraz zbortil a zanedlouho se z TV začalo dýmit. Zjistil jsem, že vyhořel prakticky celý zdroj, zatim jsem zjistil vané:
  • 1501 D6506 D6514 TS7504 R3514 R3515 D6502
Neví někdo jaká může být příčina takové destrukce zdroje?

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“