gramofon AU/RA G1

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
feketek
Příspěvky: 67
Registrován: 22 črc 2007, 02:00
Bydliště: Štramberk

gramofon AU/RA G1

#1 Příspěvek od feketek »

Prosím nemáte někdo návod k tomuto gramofonu? Právě jsem jej koupil,ještě nikdy nepoužitý jako nový,protože ve výrobě špatně napájeli páskový vodič u přenosky a pán co jej vlastnil,se nedočkal odpovědi na reklamaci,tak jej dal do skříně a měl jej tam dodnes a já bych ho moc rád teď zprovoznil. Nebo nenašel by se šikovný bastlíř poblíž Ostravy,který by mi zapájel drátky s konektory k tomuto páskovému vodiči?

Uživatelský avatar
feketek
Příspěvky: 67
Registrován: 22 črc 2007, 02:00
Bydliště: Štramberk

#2 Příspěvek od feketek »

Dá se ten páskový vodič k přenoskovým káblíkům zapájet obyčejnou pájkou? Zapájel bych si to i sám,jen se bojím,že jej přepálím a další už asi neseženu...

PS:nerozkliknutý obrázek je měřítko 1:1
Přílohy
AURA.JPG
(37.45 KiB) Staženo 96 x

Uživatelský avatar
PCman
Příspěvky: 465
Registrován: 17 lis 2006, 01:00
Bydliště: Ostravsko

#3 Příspěvek od PCman »

Je to dělané s měděnými drátky uvnitř izolace nebo to je jen páskový hliníkový proužek? z fotky to není patrné vyfoť konec aby byl vidět pruřez toho vodiče.

Uživatelský avatar
feketek
Příspěvky: 67
Registrován: 22 črc 2007, 02:00
Bydliště: Štramberk

#4 Příspěvek od feketek »

To je pásek na kterém jsou měděné drátky z jedné strany . Mám pokažený foťák,toto jsem fotil mobilem a blíž to nevyfotím... Ale je to opravdu jen pásek tenký jako papír.

Uživatelský avatar
PCman
Příspěvky: 465
Registrován: 17 lis 2006, 01:00
Bydliště: Ostravsko

#5 Příspěvek od PCman »

Pokud to jsou tenké drátky tak pokud si s tím pohraješ mikropajkou tak by to neměl být problém.Na ten konec přijdou konektory na vložku nebo jak to patří?Nafoť to všechno i třeba mobilem.

Uživatelský avatar
feketek
Příspěvky: 67
Registrován: 22 črc 2007, 02:00
Bydliště: Štramberk

#6 Příspěvek od feketek »

Tak už jsem sehnal kluka,co mi to zapájí,na tomto konci budou drátky dlouhé asi tři centimetry zakončené konektory pro přenosku,je to vidět na obrázku AURA® L2S tady:

http://www.auravos.cz/frames.php3?inc=fotogalerie

Na druhém konci jsou taky drátky,které vedou k výstupním samicím cinchů.

Uživatelský avatar
PCman
Příspěvky: 465
Registrován: 17 lis 2006, 01:00
Bydliště: Ostravsko

#7 Příspěvek od PCman »

Tak je to jak jsem si myslel je to jen designově udělaný plochý 4 žílový vodič.Myslím že pokud by jsi koupil kvalitní stíněnou dvouliku tak by to bylo lepší.tenhle plochý vodič není myšlen spatně ale poběží tam kmitočty na ruzných fekvencí a vlestně to není nijak odstíněné může to fungovat jako anaténa třeba statika z LP.můžeš to použít tak jak to je nebo můžeš laborovat ale asi bude problém s pružností,váhou a poddajností toho vodiče.
Ale i v té době revoluce v gramcích postavit něco takového ze součástek které se tehdy dali sehnat klobouk dolů.Mám Z1 a mít tento gramec je můj sen.

Uživatelský avatar
feketek
Příspěvky: 67
Registrován: 22 črc 2007, 02:00
Bydliště: Štramberk

#8 Příspěvek od feketek »

Čtyřžílový kabel stejné váhy a pružnosti bych asi nesehnal,ono by to při změně ovlivnilo přenosku,protože je to s ní svázané v chodu. Já si napsal na ten gramofon inzerát a dostal jsem do 14ti dnů odpověď,tak to zkus taky,třeba se zadaří :-)

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“