Cim zakryt gramofon

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pole
Příspěvky: 1487
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

Cim zakryt gramofon

#1 Příspěvek od pole »

Zdravim chcem sa spytat prozicku vec.
Cim sa zakryvaju dnesne HiEnd gramofony aby na ne nepadal prach?
Myslim napr taketo:
http://albany.pressmania.com/Photos/184466.jpg
http://www.sevenoakssoundandvision.co.u ... B_LRG1.jpg

Dakedy sa napr na Tesla gramce montovali plexiskove kryty ktore ho ochranili pred prachom. Da sa aj dnes nieco take kupit alebo sa to riesi inak?

Ide mi o to ze mam doma takmer nepouzite chasis TESLA HC43.
Chcem k nemu vyrobit skrinku - to nieje problem. Ale cim to cele zakrit - to mi vrta v hlave. Mam doma aj sare TESLA plexisklo ale to ma sirku cca 47cm a ja chcem aby cely gramec mal sirku 42cm (take siroke mam vsetky komponenty v zostave).
Da sa ten dekel niekde zohnat? Ako by ste to riesili.
Dakujem

Uživatelský avatar
feketek
Příspěvky: 67
Registrován: 22 črc 2007, 02:00
Bydliště: Štramberk

#2 Příspěvek od feketek »

Na Pro-Ject tady: http://www.aq.cz/index.php?status=vyrob ... =Gramofony
a na starší gramofony,asi jen po bazarech,na Aukru,nebo napsat inzerát,třeba se někdo ozve...

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#3 Příspěvek od Hill »

To, čemu říkáš "Tesla plexisklo", je běžný polystyren - ten jsem kdysi právě o těch 5 cm zkracoval - těsně u bočnice jsem vyřízl 5 cm široký pruh, na napnutém mokrém smirkovém plátnu stovce zabrousil plochy, z vyříznutého zbytku zbylo na rozpuštění v acetonu (tím jsem to slepil) i na opěrku, aby to drželo otevřené.
Podobná vzpěra je vidět u nezkracovaného krytu v http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... id=203#792 .
Jo, ještě jeden rozdíl: ten zkracovaný kryt neměl tehdy ještě nálitky pro nasunutí na kulaté čepy, jen dvě nepatrná vybrání pro panty, takže jsem těch 5cm mohl vynechat kdekoli, třeba uprostřed (a přelepit samolepicí fólií třeba s rychlými pruhy, aby spára nebyla vidět), ale u té bočnice to i bez přelepení vypadalo profesionálněji. Škoda, že už to gramorádio nemám, abych dal fotku.
Takže polystyren vládne.
Z plexiskla dělala Tesla kryty taky, tuším na B444 a na gramce s chassis GC646 a podobnými. A taky byl dřevoplexikový kryt na SG40, ale to už zase nebyla Tesla. Protože se pravé plexisklo blbě lepí (kyselina mravenčí a chloroform), je plexi jen ohnuté do tvaru U a bočnice zabroušené a vlepené, pro gramce se to Učko vsazovalo do drážek vyfrézovaných v dřevotřísce, prostě bočnice průhledné nebyly.

Uživatelský avatar
kaja4
Příspěvky: 437
Registrován: 28 zář 2008, 02:00
Bydliště: kraj olomoucký

#4 Příspěvek od kaja4 »

Tak před 20 lety jsem v druhojakostní prodejně TESLA v Rožnově koupil dva plexi kryty o rozměrech 415x320x60mm.Ta prodejna je tam doposud a majitel je pan Sedláček.Je to u mostu přes Bečvu.Adresu neznám,pohledej na internetu.
Ty kryty mám doposud ještě nevybalené.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#5 Příspěvek od konosuke »

může se někomu hodit plexidekl pro gramofon, tyto vyjmenované patří k nejvíc u nás zastoupeným značkám,
odběr v Praze
kryt
ale, takovej Grundig - kdo to zmákne ? viz foto příloha
Přílohy
G3.jpg
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#6 Příspěvek od Celeron »

Jakejkoliv kryt alá gramofon umí vytáhnout v fy, co dělá světelnou reklamu. Dělají to na dřevěný kopyto ve vakuovým rámu. Ale musíš si dodat to kopyto vnitřního tvaru krytu. Na jeden kus se to asi dost prodraží. Matroš macrolon, možná i plexik. Ale to kopyto musí být absolutně dokonalej povrch, všechny vady se překopírují na kryt a těžko se toho zbavuje. Kdysi jsme zkoušeli dělat dekl na cívkovej Akai, co se tu prodával v Tuzexu, docela dobrý, povedlo se. Ale toho leštění zubní pastou, to bylo k vopupínkování.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
MH111
Příspěvky: 241
Registrován: 23 říj 2016, 02:00
Bydliště: Sezimovo Ústí
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od MH111 »

Na HC 43 by měl pasovat ten obyčejný od Pro-Jectu. A nebo se dají kryty splašit od Zatloukala. Já jsem přes známého takhle sehnal kryt na NC580. Asi za 800 Kč to před pár lety bylo.
...a není to široké náhodou na 440? Docela by bodlo. Já ho mám vejpůl.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od Hubert_79 »

Mám MC400, kryt to má, ale panty jsou ulomený. Takže řešení - když to nehraje, kryt je volně ložen a když to hraje, tak je kryt sejmutý. Praktikováno již x let a není problém.
Leštit se dá i autovoskem, to je celkem znát a kryt prokoukne.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“