TORRENTY

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
MOTOROLA
Příspěvky: 260
Registrován: 26 úno 2005, 01:00

TORRENTY

#1 Příspěvek od MOTOROLA »

Zdravím bastlíře a odborníky. Nevíte prosím někdo,jak zabránit stahování torrentů v modemu? Jsme dva uživatelé a soused tahá celé dny a noci jen torrenty a mě šíleně brzdí připojení.Někdy se nemohu ani připojit na síť.Je prosím nějaký spůsob jak v modemu nastavit zakázání torrentů nebo omezení rychlosti download? Mám modem D-LINK 584T. Děkuju předem za každou radu a pomoc. :cry:

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#2 Příspěvek od Hill »

Nejde ti tam ke každé MAC adrese nastavit limit rychlosti? V manuálu jsem o tom nic nenašel, ale není tam popsané celé menu, tak to třeba půjde.

Uživatelský avatar
MOTOROLA
Příspěvky: 260
Registrován: 26 úno 2005, 01:00

#3 Příspěvek od MOTOROLA »

Hill píše:Nejde ti tam ke každé MAC adrese nastavit limit rychlosti?
Bohužel jsem nic nenašel takového.

Jurawood

#4 Příspěvek od Jurawood »

Pokud by mì zablokoval torrenty tak èau kámo... poslal bych do pr*** jak tøeba UPC tak i tebe...
:-)

Uživatelský avatar
xmurgi
Příspěvky: 402
Registrován: 23 dub 2007, 02:00

#5 Příspěvek od xmurgi »

Ten modem asi také dokonalosti ako prideľovanie šírky pásma nemá, ale jedno riešenie by tu bolo. Treba na susedovu IP adresu nastaviť dva zákazové filtre, jeden na prichádzajúcu komunikáciu, t.j. zdrojová IP ľubovolná, cieľová IP - susedova, a do filtra nastaviť rozsah zdrojového a cieľového portu 1024 - 65535.
Druhý filter treba nastaviť na odchádzajúcu komunikáciu, zdrojová IP - susedova, cieľová IP ľubovolná a do filtra nastaviť rozsah zdrojového a cieľového portu 1024 - 65535.
Toto nastavenie susedovi uzavrie štandartné komunikačné možnosti pre Torrent klienta, ten pôjde len v kvázi núdzovom režime - t.j. komunikácia pôjde podstatne pomalšie, resp. nepôjde vôbec.
Pre vysvetlenie torrenty využívajú bežne porty nad 1024. Nižšie čísla sú obsadené štandartnými službami, takže tam torrent nema šancu.

Alebo ešte jedna menej agresívna možnosť, trochu susedovi dohovoriť nech si nastaví limity na torrent klientovi, v každom sa to dá (download/upload).

Najväčší problém ti zrejme robí jeho veľký upload (blokuje potom celú komunikáciu), lebo na DSL je linka väčšinou asymetrická.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od forbidden »

Nejlip by bylo se s nim domluvit. Pokud to nepomuze, sezen si nejakej slusnejsi router, treba muj Asus WL-500gP ma nastaveni priorit pro ruzny cinnosti. P2P sracce das nejnizsi prioritu a browseni webu nejvyssi. Urcite to umi i jiny routery. Hledej neco s Bandwidth managementem.
Jak ja nesnacim tyhle magory co furt stahujou kazdou hovadinu jen proto aby ji meli. :guns:

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#7 Příspěvek od Hill »

Jurawood píše:Pokud by mě zablokoval torrenty tak čau kámo... poslal bych do pr*** jak třeba UPC tak i tebe...
:-)
Jak myslíš, pokud jde o tarif bez limitu přenesených dat, pak by ta změna priority pomohla. Pokud je tam ale limit dat, a ještě bys chtěl někoho někam posílat, pak si pořiď vlastní připojení.

Mně stačilo, že jsme při oživování sítě u sousedů povolili jejich MAC adresy v našem routeru Strong VRT311 a mladej jim ve třech počítačích nechal naše přístupová hesla. A já se vztekal, že mi padá ftp na bastlírnu pro time-out. U sousedů se sledovala olympiáda na všech třech počítačích, co jely přes naši 54Mb wifinu, nikoho z nich nenapadlo se podívat, jestli jedou přes vlastní router. V té době jsme měli připojení jen do 16Mbps, teď už je to lepší.
Nejhorší je, že můj router má sice v menu volbu "smazat záznam", ale tato volba nefunguje. Jak tam zadám MAC adresu, už ji nesmažu. Nakonec, když ty povolené MAC adresy nešly ani zakázat, vyřešilo to přejměnování sítě a jednou denně změna hesla. A posléze u sousedů vymazání naší sítě z centra síťových připojení.

Uživatelský avatar
MOTOROLA
Příspěvky: 260
Registrován: 26 úno 2005, 01:00

#8 Příspěvek od MOTOROLA »

Jurawood píše:Pokud by mě zablokoval torrenty tak čau kámo... poslal bych do pr*** jak třeba UPC tak i tebe...
:-)
Tak proč do tý prdele nejdeš sám frajere :twisted:

Uživatelský avatar
Bezny
Příspěvky: 215
Registrován: 08 čer 2005, 02:00

#9 Příspěvek od Bezny »

MOTOROLA píše:Zdravím bastlíře a odborníky. Nevíte prosím někdo,jak zabránit stahování torrentů v modemu? Jsme dva uživatelé a soused tahá celé dny a noci jen torrenty a mě šíleně brzdí připojení.Někdy se nemohu ani připojit na síť.Je prosím nějaký spůsob jak v modemu nastavit zakázání torrentů nebo omezení rychlosti download? Mám modem D-LINK 584T. Děkuju předem za každou radu a pomoc. :cry:
Já bych se se sousedem dohodl, že si každý pořídíme vlastní ADSL. Cokoliv jiného způsobí technické nebo mezilidské komplikace.
Navíc Torrent není jen o stahování, ale hlavně o sdílení, a můžeš přijít do průseru. Já bych určitě na svoje připojení nenechal torrentit ani nejlepšího kamaráda.

Uživatelský avatar
MOTOROLA
Příspěvky: 260
Registrován: 26 úno 2005, 01:00

#10 Příspěvek od MOTOROLA »

Mockrát vám všem děkuji za pomoc a cenné rady.Jen doufám že neexistuje hodně takových cvoků jako je můj soused nebo Jurawood.

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od stepa »

Bezny píše:Navíc Torrent není jen o stahování, ale hlavně o sdílení, a můžeš přijít do průseru. Já bych určitě na svoje připojení nenechal torrentit ani nejlepšího kamaráda.
Ja si myslim, ze muze byt Motorola v klidu, on nic nestahuje ani nezdili, PC ma ciste(zadna instalace torrent managera), to ze jedou na sdilenem pripojeni nemuze byt precedens k tomu, aby byl postihovan od SW policie i on. Tot muj nazor :)
...to co pisu nemyslim zle, ikdyz to tak muze vyznit...

Uživatelský avatar
Bezny
Příspěvky: 215
Registrován: 08 čer 2005, 02:00

#12 Příspěvek od Bezny »

stepa píše:
Bezny píše:Navíc Torrent není jen o stahování, ale hlavně o sdílení, a můžeš přijít do průseru. Já bych určitě na svoje připojení nenechal torrentit ani nejlepšího kamaráda.
Ja si myslim, ze muze byt Motorola v klidu, on nic nestahuje ani nezdili, PC ma ciste(zadna instalace torrent managera), to ze jedou na sdilenem pripojeni nemuze byt precedens k tomu, aby byl postihovan od SW policie i on. Tot muj nazor :)
Velký omyl:
http://technet.idnes.cz/sw_internet.asp ... w_internet
Poučení je, že stačí když přes Vaši IP adresu někdo něco spáchá a máte problém.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#13 Příspěvek od EKKAR »

Přesně tak - v našem Kocourkově platí zákony, nikoliv zdravý rozum. A protože ty zákony vymejšlejí a odsouhlasují de Bilové s IQ menším, než má vypnutá automatická pračka, platí tady to, co platí - a my jim za to ještě platíme...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od stepa »

Holt ruzovy brejle...v nasem bananistanu je mozny vsechno, to je fakt. Tak Motorolovi nezbyva asi nic jinyho, nez radikalni cesta...rozhovor, nebo rozdeleni linky.
...to co pisu nemyslim zle, ikdyz to tak muze vyznit...

Uživatelský avatar
Bezny
Příspěvky: 215
Registrován: 08 čer 2005, 02:00

#15 Příspěvek od Bezny »

stepa píše:Holt ruzovy brejle...v nasem bananistanu je mozny vsechno, to je fakt. Tak Motorolovi nezbyva asi nic jinyho, nez radikalni cesta...rozhovor, nebo rozdeleni linky.
Spíš bych se přiklonil k tomu Bananistanu. Zákonů máme až, až, tu lepší tu horší. Ale zacházení s nimi je často tragedie. Lajdácká a diletantská práce, kombinovaná s hloupostí a mocí veřejnočinitelskou je smrtící koktejl hodný pera Franze Kafky. Není důležité jestli něco provedeš, ale jestli na tebe někdo ukáže prstem.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“