kv-m2531d sony

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od jezevec »

medabeda píše:S tím názvoslovím u televizáků je to pro laiky trochu zmatečné.Vertikální pruh(lajna vertikálu)-myslí se tím zpravidla vodorovná linka způsobená nečinností vertikálu,taková slengová zkratka a přesmyčka.Totéž platí pro Horizontální pruh(lajna horizontálu).Tím se myslí svislá stopa způsobená vadou v horizontálním vychylování.Možná je to jen krajové.
Méďa Béďa.
Co to tady meleš za nesmysly, že si někdo plete horizontální a vertikální pruh znamená, že používá cizí slova jejichž významu nerozumí. Žádný slang!!!

Uživatelský avatar
medabeda
Příspěvky: 192
Registrován: 03 říj 2005, 02:00
Bydliště: Brno

#17 Příspěvek od medabeda »

Nemelu nesmysly,živím se tím 30.let,prošel jsem několika kolektivy servisáků,tak vím,jaké výrazy se používají.
Méďa Béďa.

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#18 Příspěvek od masar »

medabeda píše:Nemelu nesmysly,živím se tím 30.let,prošel jsem několika kolektivy servisáků,tak vím,jaké výrazy se používají.
Méďa Béďa.
Tak se ozvěte, servisáci, má pravdu? Mně se tomu nechce věřit. :wink:

Návštěvník

#19 Příspěvek od Návštěvník »

medabeda píše:Nemelu nesmysly,živím se tím 30.let,prošel jsem nìkolika kolektivy servisákù,tak vím,jaké výrazy se používají.
Méïa Béïa.
Hele Béïo , nebyli ti opraváøi náhodou od "Bakulovejch zpìváèkù" ? Ivan

Uživatelský avatar
franko
Příspěvky: 48
Registrován: 25 úno 2006, 01:00

#20 Příspěvek od franko »

Zdravim Vas vsechny, proletoval jsem zminovany IO502, kondenzatory jsem nemenil a hle, pruh je pryc, televize nabehne .. slysim ciste zvuk, ale nevidim obraz, je videt teletext, i cisla programu, veskere nastaveni (jas, kontrast,zvu), ale zadny obraz. Vse je taky takove barevne zdegenerovane. Zasilam fotku.
Poradte prosim, co by mohlo byt zase spatne ..

Uživatelský avatar
franko
Příspěvky: 48
Registrován: 25 úno 2006, 01:00

#21 Příspěvek od franko »

foto
Přílohy
pict5061.jpg
ss
(82.04 KiB) Staženo 55 x

Uživatelský avatar
moisidis
Příspěvky: 37
Registrován: 12 dub 2008, 02:00

#22 Příspěvek od moisidis »

Fleky - tipnul bych to na vypojenou demagnetizační cívku nebo závadu v obvodu demagnetizace, případně urvanou masku.
Jestli zkoušels zapnout TV s odpojenou demagnetizační cívkou, tak už je možná po smrti pozistor.

Není obraz - zkus trochu přidat G2.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#23 Příspěvek od ZdenekHQ »

jezevec píše:
medabeda píše:S tím názvoslovím u televizáků je to pro laiky trochu zmatečné.Vertikální pruh(lajna vertikálu)-myslí se tím zpravidla vodorovná linka způsobená nečinností vertikálu,taková slengová zkratka a přesmyčka.Totéž platí pro Horizontální pruh(lajna horizontálu).Tím se myslí svislá stopa způsobená vadou v horizontálním vychylování.Možná je to jen krajové.
Méďa Béďa.
Co to tady meleš za nesmysly, že si někdo plete horizontální a vertikální pruh znamená, že používá cizí slova jejichž významu nerozumí. Žádný slang!!!
Jestli je vertikální pruh vodorovná linka, tak se ti servisáci naštěstí nikdy nerozmnoží, protože to, kam cpou svoje kvality, není na tuhle funkci určeno.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
medabeda
Příspěvky: 192
Registrován: 03 říj 2005, 02:00
Bydliště: Brno

#24 Příspěvek od medabeda »

Zdravím Ivane.Nevím, co jsou Bakulovi zpěváčci.
Jinak slang nená žádnou logiku.V čechách mají zahrádkáří ,,kolečko´´,v Brně mají ,,kolečka´´ a přitom mají taky jenom jedno.A takových ,,logik´´ bychom našli stovky.A už bychom nemuseli toto vlákno za.írat malichernostmi.
Méda Béda.

Uživatelský avatar
franko
Příspěvky: 48
Registrován: 25 úno 2006, 01:00

#25 Příspěvek od franko »

ty fleky byly opravdu zpusobeny odpojenou demag. civkou. G2 pridavam, a stale se nic nedeje .....nejde obraz ....
diky za rady ...

Uživatelský avatar
moisidis
Příspěvky: 37
Registrován: 12 dub 2008, 02:00

#26 Příspěvek od moisidis »

obraz ze scartu jde?
zkonrolovals ty spoje na obou konektorech mezi deskama D a J1?

Uživatelský avatar
franko
Příspěvky: 48
Registrován: 25 úno 2006, 01:00

#27 Příspěvek od franko »

Ahoj, po dlouhe dobe jsem se zase vratil k moji televizi, obraz ze SCARTu nejde, spoje mezi deskami D a J1 jsem take zkontroloval, vypadaji dobre ..

Uživatelský avatar
ICE
Příspěvky: 199
Registrován: 01 bře 2007, 01:00

#28 Příspěvek od ICE »

franko píše:Ahoj, po dlouhe dobe jsem se zase vratil k moji televizi, obraz ze SCARTu nejde, spoje mezi deskami D a J1 jsem take zkontroloval, vypadaji dobre ..
Pokud jede teletext, tak by měl jít i obraz. reaguje na dálkové ovládaní?

Uživatelský avatar
franko
Příspěvky: 48
Registrován: 25 úno 2006, 01:00

#29 Příspěvek od franko »

Ano, reaguje, bez problemu, ale obraz nejde, kdyz neco pustim do SCARTu, tak problikne akorat cislo v pravo nahore a nic.

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“