MiniDV kamera Panasonic NV-GS10

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
drabek06
Příspěvky: 1659
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

MiniDV kamera Panasonic NV-GS10

#1 Příspěvek od drabek06 »

Kamarád mě dal na opravu MiniDV video kameru Panasonic NV-GS10 a má následující závadu. Když vložím do vyjetého a otevřeného vozíku kazetu a zacvaknu ho tak kamera něco dělá, kazeta se točí, ale vozík s kazetou nezajede a po chvilce ho kamera sama otevře. Občas se stane že vozík s kazetou zajede, zas chvilku něco kamera dělá a potom napíše na LCD ať přeinstaluju kazetu se restartuju kameru. Takhle to je furt dokola. Teď sem chtěl zjistit co přesně kamera vypisuje a nepodařilo se mě jí do toho stavu dostat protože vozík s kazetou mě nechtěl ani zajet :? Nevíte někdo co s tím ? Majitel kamery mě tvrdil že to bylo v servisu a tam bylo řečeno že to je u týhle kamery častá závada že to je nějakej kontakt, ale to je mě prd platný :lol:

Uživatelský avatar
jasanec
Příspěvky: 2
Registrován: 18 bře 2008, 01:00

#2 Příspěvek od jasanec »

Mám přesně tento model. Kamera fungoval hezky a spolehlivě asi 4 roky. Používal jsem ji sporadicky, jen při zvláštních příležitostech, takže byla skoro jak nova a mechanicky toho moc "nalítáno neměla". Až nyní se projevila podobná závada. Po založení kazety mechanika nezvykla hučela a po chvíli se na LCD objevila hláška na vyresetování kamery. Po vyresetování se objevila další hláška "TO SERVICE". Nejsem velký opravář a na kameru jsem si netroufnul. Dal jsem ji do servisu na zjištění závady za 340Kč, AVI servis v Brně na Křenové. Technik mi volal, že prý je špatný servomechanismus v mechanice a že cena opravy včetně náhradních dílů by byla 1900Kč. Zdá se mi to hodně, radši si koupím novou za 4000 Kč s dvouletou zárukou. Vím že jsem ti moc nepomohl s opravou, alespoň máš cenový náhled opravy. Když jsem doma kameru zkusil, jestli funguje alespoň tak jak před opravou, tak se chovala jako bez závady. Možná to byla jen nějaká mech. blbost a technik to provizorně opravil, ale není na to spoleh a závada se může kdykoliv projevit. Obvykle na dovolené :-)

Uživatelský avatar
scotii
Příspěvky: 37
Registrován: 16 led 2007, 01:00
Bydliště: BRNO

#3 Příspěvek od scotii »

častá věc,ale kameru rozdělat a nepoškodit nekteré mikropásky hlavně k hledáčku bych nechal na odborníka,jinak to chce ven mikropásky od mechaniky,vyčistit kontakty na nech a zkontrolovat patice do kterých jsou zasunuty a opětovně složit,nekdy to trvá déle,hlavně poprvé bych si dával opravdu bacha

Uživatelský avatar
drabek06
Příspěvky: 1659
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od drabek06 »

Tak sem ted tu kameru rozdelal :lol: Mam plnej pytlik sroubecku a ruznejch jinejch serepeticek. Pasovejch kabelu tam je opravdu kvanta. Zitra bo nekdy to zacnu postupne cistit a uvidi se jestli to pomuze. Mno sem zvedav kolik dilu me pozustane po slozeni ty kamery :lol:

Uživatelský avatar
drabek06
Příspěvky: 1659
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od drabek06 »

Chci jen informovat ze sem ted ke konci skolniho roku musel kameru sesroubovat abych ji vratil a po procisteni vsech kontaktu a vsech paskovejch vodicu kamera funguje zas vpohode :lol: Daval sem to dohromady asi 3 hodiny :roll:

Uživatelský avatar
martilulin
Příspěvky: 105
Registrován: 11 lis 2007, 01:00

#6 Příspěvek od martilulin »

Nejhorsi je vytahnou tu blbou mechaniku.Panasonic to ma resene servama,ale nekteri vyrobci ve snaze usetrit daji jeden motor,ktery ovlada volnobezku.Ta ridi svym pohybem vysunovani kazety.Sranda je,ze ta volnobezka je velmi krehka a opotrbuje se a pak se vyhne.Od te chvile to nefunguje a oprava je hnusne dlouha.

Odpovědět

Zpět na „Fotoaparáty, kamery a jiné optické přístroje“