Domáce kino LG-LH-D6230

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Peterseal
Příspěvky: 1983
Registrován: 24 lis 2006, 01:00
Bydliště: SR-Bratislava -Devínska Nová Ves

Domáce kino LG-LH-D6230

#1 Příspěvek od Peterseal »

Caute. Opravujem toto domace kino LG z roku 2003. Je to DVD prehravac,5.1 zosilnovac, TUNER.
Problem je takyto: CDcko nacita ale asi az na 3krat, niekedy skôr. Ked ho nacita, hraje niekedy aj 1 hodinu dobra ale zrazu sa zasekne preharavanie, laser ide rychlo na zaciatok CD cka s obrovskym rachotom drncanim( ktore je spôsobene ked sa ryclo vrati laser a motor nestihne dobrzdit) .Potom sa ho snazi znova nacitat, ale bez uspechu. Musim znova vlozit CD. Tazko povedat ci je tato zavada teplotne zavisla, zda sa mi za aj hej...Ale fakt sa to chova divne. A niekedy sa stane ze ani nezacne tocit diskom(ale iba obcas)
Ked tam dam DVD, je jedno ci originalka, napalovane-+. Obcas nacita, ale castejsie nie. A ked aj ide, zasekne zase ako CD.
Tak som najprv vymenil elity v zdroji(okrem jedeho 6800uF na 16V, lebo som taky nezohnal) -je tam klasicky zdroj. Prespajkoval som v nom aj spoje
Nepomohlo...Vycistil som laser a stale nic. Spindle motor ked tocim rukov tak ide lahko.
nestretol sa niekto s niecim takymto?
BTW da sa tot domace kino prepnut na TUNER bez DO?
Dakujem.
Peto

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#2 Příspěvek od rnbw »

Paskovy vodic k laseru nie je zlomeny?

Uživatelský avatar
Peterseal
Příspěvky: 1983
Registrován: 24 lis 2006, 01:00
Bydliště: SR-Bratislava -Devínska Nová Ves

#3 Příspěvek od Peterseal »

No neviem, lebo keby bol zlomeny tak by asi neslo prehravanie aj keby bol laser uplne na konci disku...Ale ked som meral odpor tak OK.

Uživatelský avatar
Miri
Příspěvky: 196
Registrován: 28 črc 2006, 02:00
Bydliště: Nový Jicin

#4 Příspěvek od Miri »

Tohle mi dělala optika. Dost jsem se na tom zapotil - po výměně hraje už přes rok OK
Miri

Uživatelský avatar
Peterseal
Příspěvky: 1983
Registrován: 24 lis 2006, 01:00
Bydliště: SR-Bratislava -Devínska Nová Ves

#5 Příspěvek od Peterseal »

Optiku som vycistil, iba sosovku. Vycitil som aj kontakty na paskovych vodicoch, prespajkoval spoje ktore vyzerali hrozne na doske kde je motor co posuva laser a spinac koncovej polohy.
A este jeden poznatok: ked to DVD ,,zamrzne,, teda zacne robit tie hluposti tak nereaguje na PLAY,PAUSE, a ine...A niekedy zareaguje ale s 10-20s oneskorenim.. :roll:
Ked stlacim OPEN, tak vecsinov posluchne, tiez vsak s oneskorenim.
A ked nacitava, je pocut v raprakoch aj sluchadlach rapakanie, vzdz ked ide motor....
Moze toto robit laser? :roll:

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#6 Příspěvek od mi-ro »

Jo, nejspíš to dělá laser. snímač. To že jsi vyčistil optiku z vrchu je jen malá útěcha s ohledem na to kam se dostane prach. Ten je hlavně na polopropustným zrcadle uvnitř systému a odtud ho nedostaneš. Když snímač vypadne ze stopy pak se procesor zabývá vyhledáváním a načítáním. V tu chvíli nemá čas reagovat na další povely tlačítek. Když stopu nenajde dokud nevyprázdní načtený buffer pak ti vypíše chybovou hlášku a končí. Při hledání stopy běží všechna serva a jeden motor a to je pak u lacinejch šmejdů slyšet ve zvuku.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
Peterseal
Příspěvky: 1983
Registrován: 24 lis 2006, 01:00
Bydliště: SR-Bratislava -Devínska Nová Ves

#7 Příspěvek od Peterseal »

Dakujem za vysvetlenie :)
Takze, sice neviem kolko novy laser stoji,ale urcite nie malo tak kupovat ho nebudem...Ved doma mame 2 funkcne DVD prehravace a tento mam len na ,,hranie,, 8-)
Da sa nejak ten laser rozobrat(ale aby sa dal dat aj naspet) a dostat sa k tomu zrkadlu?
Dakujem.

Uživatelský avatar
xxxe
Příspěvky: 2340
Registrován: 12 zář 2005, 02:00
Bydliště: Trutnov

#8 Příspěvek od xxxe »

Vykoupej ho v nějakým čistidle,já používám alkohol z lékárny v nouzi a jede to většinou.Z 90% to vždycky pomohlo.

Uživatelský avatar
Peterseal
Příspěvky: 1983
Registrován: 24 lis 2006, 01:00
Bydliště: SR-Bratislava -Devínska Nová Ves

#9 Příspěvek od Peterseal »

xxxe píše:Vykoupej ho v nějakým čistidle,já používám alkohol z lékárny v nouzi a jede to většinou.Z 90% to vždycky pomohlo.
Cisty alkohol nemam..Ma len TECHNICKY LIEH: Zlozenie: etanol 80%, metyletylketón, izobutylketón,denatonium benzonate, voda.
Môzem pozuit aj tetno?

Uživatelský avatar
xxxe
Příspěvky: 2340
Registrován: 12 zář 2005, 02:00
Bydliště: Trutnov

#10 Příspěvek od xxxe »

No nejlepší je asi izopropylalkohol ale myslím že na tomhle už není co pokazit tak to klidně testni.Hlavně ho pak důkladně vysuš.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#11 Příspěvek od mi-ro »

Já zase takový optimistický zkušenosti nemám. Rozebrat to jde, sesadit zpátky taky ale určitě už nebude fungovat vůbec. Vymejvání čímkoli -tak 20% upěšnost. Ale zase fakt nemáš co zkazit.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
Peterseal
Příspěvky: 1983
Registrován: 24 lis 2006, 01:00
Bydliště: SR-Bratislava -Devínska Nová Ves

#12 Příspěvek od Peterseal »

A keby som to dal do izopropylalkoholu a ultrazvuku? To by malo vycistit najlepsie... 8-)

Uživatelský avatar
Miri
Příspěvky: 196
Registrován: 28 črc 2006, 02:00
Bydliště: Nový Jicin

#13 Příspěvek od Miri »

Já ho zkoušel koupat v Izopropylalkoholu, ale moc to nepomohlo. Před rokem stál v AME i s poštovným do 500.- Kč a to se mi zas za opravu tak moc nezdá.
Miri

Uživatelský avatar
Pavel1953
Příspěvky: 185
Registrován: 01 led 2008, 01:00

#14 Příspěvek od Pavel1953 »

Dobrý večer,
mám tady tento samý stroj ( už dlouho ), přesně už si nepamatuji chování, ale vypadalo to také na laser. Po výměně se to chovalo úplně stejně, takže s největší pravděpodobností procík. Nerentabilní. Ten laser stál opravdu kolem 500,- a je i s kompletní mechanikou. Dal by se poslat, jen netuším, jestli nejsou nějaké komplikace se zasíláním na Slovač.
Pavel

Uživatelský avatar
Peterseal
Příspěvky: 1983
Registrován: 24 lis 2006, 01:00
Bydliště: SR-Bratislava -Devínska Nová Ves

#15 Příspěvek od Peterseal »

Po sviatkoch ten laser vycistim v izopropylalkohole a ultrazvuku a dam vediet.
Zatial dakujem vsetkym za rady a pomoc :) 8-)

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “