Rekordér Panasonic DMR-EH65 - porucha DVD mechaniky

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
martinkp
Příspěvky: 2
Registrován: 03 pro 2008, 01:00

Rekordér Panasonic DMR-EH65 - porucha DVD mechaniky

#1 Příspěvek od martinkp »

Tímto bych se chtěl zde obrátit na místní odborníky o radu.
Jednoho dne mi přestala chodit DVD mechanika na mém rekordéru Panasonic DMR-EH65. Nahlásilo to při nahrávání chybu U88 (neočekávaný stav, událost). DVD jsem vytáhl z mechaniky a provedl restart. Místo inicializace DVD mechaniky se ozývaly podivné zvuky (viz. přiložené videa). Na displayi to indikuje DVD v mechanice, i když tam fyzicky není.

Potřeboval bych poradit, co s tím můžu dělat?
Nevím, jestli je to třeba někde seklé nebo co bych měl vyměnit.

Přílohy:
Video 1-Zapnutí rekorderu
Video 2-Detail mechaniky

Díky předem za pomoc.

Uživatelský avatar
freediver
Příspěvky: 101
Registrován: 01 říj 2008, 02:00

#2 Příspěvek od freediver »

Toto sam neopravis,pri tychto zavadach (U88,U61 atd.) sa mechanika aj digitalna doska posiela na repasaciu do Nemecka (zarucne aj pozarucne opravy),neviem o tom,ze by to u nas,alebo v cechach niekto opravoval,ale na 99% je zavada na digitalnej doske...

neverending hate

#3 Příspěvek od neverending hate »

Nazdar !! Mì se stalo právì to samé,co tobì a mám stejný typ Panasonicu co ty a to týden po záruèní dobì!!!! :twisted: :twisted: A to nasere !!A opraváø mi øekl jen suše "mùžete to vyhodit",oprava by stála okolo 5000 tisíc.A trvalo by to dlouho než by sehnali novou mechaniku.Mám takový divný pocit,že tu dobu fungování tam mají nìjak nastavenou,jinak to není možné.Takže si mùžu koupit nový DVD HDD rekordér a zase se tøást,jak dlouho vydrží,ale urèitì bych to bral více jak dva roky,tak bohatý nejsem.

Uživatelský avatar
durkovic
Příspěvky: 1890
Registrován: 18 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od durkovic »

zdravím,

hmm to je veľmi čudne s tými panakmi, a ta cena opravy je fakt príšerná, doložíš dve tisícky a máš nový... . Nechapem prečo to tak je ale aj susedka má panaka ten uplne najnižší model, stala sa jej zavada na zdroji (tuna na fore tolko popisovaná) a po tom ku koncu zaruky presne tato zavada s mechanikou, naštastie všetko v zaruke, aj tak nieje moc spokojná vravela mi že má na všetko pomale odozvy. neviem ale asi by jej pomohol nový firmware.

Uživatelský avatar
zbek
Příspěvky: 146
Registrován: 06 lis 2005, 01:00

#5 Příspěvek od zbek »

Na panasonica firmwar neexistuje :oops: Mechanika mě čte už jenom CD , :evil: Dvd nečte
zbek

Uživatelský avatar
martinkp
Příspěvky: 2
Registrován: 03 pro 2008, 01:00

#6 Příspěvek od martinkp »

Zjišťoval jsem různě na netu a v servisním menu v čem by mohl být problém a na 90% je problém v RAM/DIGITAL PCB MODULE. Aspoň to ukazovalo v servisním menu.RAM mechanika je podle servisního menu OK.
Oprava by stála moc, tak jsem koupil nový DMR-EX768.
No a co se nestalo. Tento týden najednou stejné zvuky a stejný problém. Naštěstí je to ještě v záruce, tak to dneska vezu reklamovat. Jsem zvědavý co zjistí.
P.S.: dá se někde koupit náhradní RAM/DIGITAL PCB MODULE pro EH65?

Uživatelský avatar
prekschl
Příspěvky: 1
Registrován: 19 lis 2009, 01:00

#7 Příspěvek od prekschl »

martinkp píše:Zjišťoval jsem různě na netu a v servisním menu v čem by mohl být problém a na 90% je problém v RAM/DIGITAL PCB MODULE. Aspoň to ukazovalo v servisním menu.RAM mechanika je podle servisního menu OK.
Oprava by stála moc, tak jsem koupil nový DMR-EX768.
No a co se nestalo. Tento týden najednou stejné zvuky a stejný problém. Naštěstí je to ještě v záruce, tak to dneska vezu reklamovat. Jsem zvědavý co zjistí.
P.S.: dá se někde koupit náhradní RAM/DIGITAL PCB MODULE pro EH65?
Dnes mi udělal DMR-EX78 to samé, naštěstí je ještě v záruce, to mě zájímá, co mě čeká.

Tak DVD doma ze servisu, oprava provedena za týden, dle zápisu oprava mechaniky...
Naposledy upravil(a) prekschl dne 04 pro 2009, 18:21, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
fero7
Příspěvky: 2250
Registrován: 20 led 2007, 01:00

#8 Příspěvek od fero7 »

[quote="durkovic"]to je veľmi čudne s tými panakmi, a ta cena opravy je fakt príšerná, doložíš dve tisícky a máš nový... . [quote]
Zle sa na to pozeras.
Rok 2006-2007:
Novy rekorder cca 13-15.000. Cena za ND+praca=cca 5.000.
Rok2009:
Iny novy (mozno aj lepsi) rekorder =7-8.000. Zostatkova cena povodneho 4-5.000.
Cena za ND+praca=5.000.
---------------------------------------------------------------------------------
Cize servis a ND sa vobec nezmenili.
Zmenil sa iba uhol pohladu.

Uživatelský avatar
pepa008
Příspěvky: 2
Registrován: 05 úno 2006, 01:00

Panasonic DMR-EX87 - stejný problém

#9 Příspěvek od pepa008 »

mám asi novější model ale stejný problém. Po cca 3 letech a to ne stálého užívání se mi při vypalování DVD s domácím videem zasekl a chtěl restartovat. Od té chvíle se ozývají při zapnutí zvuky z mechaniky a nenačte žádné DVD ani CD. Kamarád, který pro Panasonic dělá i servis mi sdělil, že je mechanika DVD pryč. Nová prej stojí kolem 3000,- bez práce. To je fakt super. Na to, že před koupí tohoto s HDD mi odešel po roce a půl panasonic přehrávač - přestal prostě načítat DVD a najednou vypsal taky chybu a bylo prostě po něm, začínám o kvalitě Panasonicu pochybovat...
Dělalo se s ním super - stažené domácí video na HDD se úžasně rozděluje v češtině na kapitoly, sestaví jak potřebuju a vypálí, je to rychlejší než v PC a nyní tohle..
Nemáte někdo radu na jinou značku kvalitního DVD s HDD s podobnými funkcemi pro vypálení DVD s vlastním videem? Mám totiž ještě nějaké německá - v ložnici jen na přehrávání s HDD ale menu je snad ve všech jazycích krom češtiny a nemá to možnosti jako ten Panasonic, takže na tomto nevypaluju... Děkuji za radu.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#10 Příspěvek od rnbw »

Doniesol som si DMR-EH65 pravdepodobne s rovnakou zavadou. Nepodarilo sa to nahodou niekomu opravit?

Vybral som "digitalnu" dosku a zospodu su SMD elyty, dost ich ma zvysene ESR. Ma zmysel ich menit?

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#11 Příspěvek od fredis »

Zkusil bych to. Pokud jich není moc.

Uživatelský avatar
durkovic
Příspěvky: 1890
Registrován: 18 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od durkovic »

Že sa panasonic nepoučí a čudujem sa aj ľudom čo tieto DMRka ešte kupujú, tie stroje vyzerajú celkom solídne obrazovo aj funkciami sú tiež výborné, ale proste tie ich mechaniky to sú proste časované bomby, a tento neduh + pár iných držia rekordéri Panasonic už snaď od modelu DMR-ES10. Príde mi to ako hnusný ťah Panasonicu voči ich zákazníkom, mnoho iných omnoho lacnejších low-end shitov napaluje dodnes, hoc po banálnej oprave zdroja za max 10€.
Budu-li moci, tak nepřijdu, ale nebudu-li moci, pak určitě přijdu

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#13 Příspěvek od rnbw »

Tento je tak z roku 2007 a nekupoval som ho :) Ma aj HDD, ten funguje.

Ta mechanika sa sprava divne, podla mna je zavada na tej riadiacej doske.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#14 Příspěvek od rnbw »

Vymenil som optiku RAF3331AC (kupil som na eBay) a zacalo to fungovat.

Uživatelský avatar
Maxell
Příspěvky: 236
Registrován: 03 úno 2008, 01:00
Bydliště: okolo Brna

#15 Příspěvek od Maxell »

rnbw píše:Vymenil som optiku RAF3331AC (kupil som na eBay) a zacalo to fungovat.
Přesně tak. Co jsem dělal ty panaky, tak na 99 procent je to laser.
Koupíš na ebay a jede to ok.
Žádný se mi ještě nevrátil.
Neberte život vážně, stejně z něj nevyváznete živí...

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “