Problem s dalkovym ovladanim

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

Problem s dalkovym ovladanim

#1 Příspěvek od forbidden »

U nekterych dalkovych ovladani, nebo treba prenosnych telefonu se obcas vyskytuje zajimava vada: postupne prestavaji reagovat tlacitka. Kdyz to otevru, tak jsou kontakty pokryty jakoby olejem. Staci to vycistit lihem a zas to funguje. Problem je, ze se to opakuje docela casto cca jednou za 3-4 mesice. Zajimavy je, ze se to objevi vzdy na te kontaktni gume. Prenos mastnoty z ruk bych asi vyloucil, nevim kudy by se tam dostavala. Nesetkal se s timto nekdo?

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

setkal

#2 Příspěvek od Hill »

Je to dost časté a zdroj mastnoty jsem taky ještě neobjevil. Ale náprava je celkem jednoduchá - gumu a kryty vyprat v Jaru, kontaktní hřebínky (a nakonec i tu gumu) vysuším bobkovým listem v roli (nebo papírovým kapesníkem), dokonce i bez lihu je výsledek dobrý.
Jestli jde o nějaký olej technologicky potřebný při lisování té gumové fólie, a ten se postupně uvolňuje, no... nejspíš jde.

Uživatelský avatar
standa
Příspěvky: 38
Registrován: 12 čer 2003, 02:00
Bydliště: Tøebíè

Re: Problem s dalkovym ovladanim

#3 Příspěvek od standa »

S podobným,ne-li stejným problémem jsem se setkal,když paní domu padl ovladaè do vany ,kam se právì vypouštìla horká voda z automatické praèky.Po vyèištìní se za pár týdnù objevil pìkný svinèík pod tlaèítky.To se opakovalo asi tøikrát,takže potom jsem už odmítal to opravovat.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od forbidden »

Diky za rady. BTW, co je to bobkovy list v roli?

Uživatelský avatar
Kocur
Příspěvky: 343
Registrován: 27 bře 2005, 01:00
Bydliště: Loštice

#5 Příspěvek od Kocur »

Tak já vám řeknu svou skušenost,mám všechny ovladače OK,kromě odpadlých krytů baterek díky pádu,ale s tlačítky absolutně žádný problémy,ale kamarád si na to taky stěžoval a několikrát jsem mu to čistil a pak jsem našel příčinu,alespon u něj.Přišla jeho pečlivá manželka,a mokrou hadrou několikrát přetřela ovladače aby byly čistý,a to moje manželka nedělá a navíc každej zaprasený ruky od jídla.Pak není problém aby se ta mastnota tou hadrou vetřela dovnitř.
Myslím že právě tam je problém,vzlášt když už hadra není zrovna čistá.Doporučil jsem mu aby si je dal do igelitu a má pokoj.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od forbidden »

Tak tohle zrovna u me nehrozi. Ja si na cistou dost potrpim a umastenyma rukama nikdy na nic nehrabu. Stejne by se ta mastnota tezko dostala do klavesnice, kdyz je cela z jednoho kusu gumy. Leda tak pres boky, ale to by se zas objevila nekde jinde a ne zrovna pod tou gumou.
Vim, co jsou nekteri lidi za prasata. Spravuju celkem dost pocitacu a ty klavesnice a mysi to je teda sila. Nekdy se toho az stitim dotykat. :puke: Tam bych se ani nedivil, ale u me tohle nehrozi.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#7 Příspěvek od Artaban001 »

Zjistil jsem,ze nektery silikonovy hmoty, ze kterych jsou membrany tlacitek uvolnuji jakysi mastny svinstvo a silikon tvrdne. Je to radove rokama a velkej vliv na to maji vysoke teploty. Jen zkuste vzit membranu a pritisknout ji na odmastene sklo...

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

no tak jo

#8 Příspěvek od Hill »

->>Forbidden: myslel jsem, že se tomu vyhnu: bobkový list v roli je toaletní papír. Nejlíp vybrat dobře sající - ono pak nehrozí, zejména u neznámých výrobků, že nejakým rozpouštědlem (a třeba i jen lihem) rozpustím zbytky kalafuny, které pak budou izolovat, co mělo zůstat vodivé.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

Re: no tak jo

#9 Příspěvek od forbidden »

Hill píše:->>Forbidden: myslel jsem, že se tomu vyhnu: bobkový list v roli je toaletní papír. Nejlíp vybrat dobře sající - ono pak nehrozí, zejména u neznámých výrobků, že nejakým rozpouštědlem (a třeba i jen lihem) rozpustím zbytky kalafuny, které pak budou izolovat, co mělo zůstat vodivé.
Tak to by me nenapadlo, myslel jsem, ze jsou to takovy ty kuchynsky uterky. Ty pouzivam ja, taky sajou vyborne. :genial:

Uživatelský avatar
ESTRA
Příspěvky: 51
Registrován: 25 úno 2005, 01:00

#10 Příspěvek od ESTRA »

U dálky pro TVP Funai MK6 se postupně zhoršovala funkce tří nejpoužívanějších tlačítek. :( Gumová membrána, která spojuje hřebínky na tišťáku skoro nevedla. Dalo se to změřit ohmetrem. Po nalepení kousků alobalu funguje spolehlivě. :!:
Jirka

Uživatelský avatar
toom
Příspěvky: 327
Registrován: 17 zář 2004, 02:00

#11 Příspěvek od toom »

No jestli se do toho muzu vlozit, tak je to tak, jak podotkl Hill. Jen pro upresneni je to tak, ze u kaucuku se pouzivaji ruzne druhy oleju a to jednak pro nadstavovani kaucukove smesy (ekonomicke duvody- cast nizkomolekularnich podilu se nahradi napr. levnejsimi parafinickymi oleji) a take pro usnadneni zprcovani. Obsah oleju se potom projevi na lepsich vlastnostech vulkanizatu. U membran ovladacu jde o silikonovy kaucuk a casem proste olej vydifunduje a to je ta mastnota na plosnaku. Potom je jeste jedna smes mastnoty a jinych nedefinovatelnych veci, ale to uz je spojeno s tim, jak dokazou byt lidi prasata ( po otevreni nekdy opravdu na bliti).

Uživatelský avatar
Miradim
Příspěvky: 207
Registrován: 29 říj 2005, 02:00

#12 Příspěvek od Miradim »

toom -plně souhlasím.Co já jsem se už naopravoval dálkáčů.Někteří lidi jsou hrozný prasata.

Uživatelský avatar
DjRix
Příspěvky: 1247
Registrován: 30 dub 2005, 02:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od DjRix »

Ano,tabák a podobně......ůplně to člověk vidí jek ten tlustej fotr co to donesl sedí v obýváku a rukama mastnejma od sekané ladí kisnu....

Mimochodem s tím uvolňováním oleje z tý gumy mě to nenapadlo a přitom je to tak logický,a já si už 10let lámu hlavu nad tím odkud se to bere....
Klídek chlapi,to je nulák...

Uživatelský avatar
veny
Příspěvky: 137
Registrován: 14 bře 2004, 01:00

#14 Příspěvek od veny »

Dìlal jsem dost zamaštìnejch dálkáèù a nejvíc mastnoty je vždycky na tlaèítkách který se nejvíc používají,takže myslím že to je od prstù,prach atd.
Zajímavé je taky že èím starší èlovìk tím víc zamaštìné. Asi na to hodnì tlaèí. :wink:

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#15 Příspěvek od mi-ro »

Přidám se do party a jen potvrdím tu mastnotu. Ale kde se tam bere je pro mě stejná záhada jak kouzla vod Copperfilda (či jak se to píše). Že by to bylo z tý gumy se mi nechce věřit protože když už to je u stejnýho ovladače po pátý tak tolik svinstva by se do tý gumy nemohlo nikdy vejít a navíc to na ní není vidět a je stále "svěží".
..to bude jen ňákej odpůrek

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“