Vysokofrekvenční vesta - zná to někdo?

Bezdrátová pojítka, vysílací a přijímací technika, diskuze o VF technice, zařízeních a konstrukcích, konstrukce a parametry antén

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

Vysokofrekvenční vesta - zná to někdo?

#1 Příspěvek od Crifodo »

http://www.aalternativ.cz/esa/eshop.php ... 873&idz=15

"Používají nejmodernější vysokofrekvenční technologii pro vytvoření infračervených paprsků"
myslel jsem, že tyhle vyhřívané oblečky obsahujou více nebo méně vtipně prošitý odporový drát :roll: takže by mě zajímalo, na jakém principu je tohle???
V příslušenství je LiIon aku cca 35Wh, což mi připadá pozoruhodné, když v té vestě chci sedět 5 hodin na rybách v mírné zimě nebo strávit 3/4hodiny na stožáru s anténou v kruté zimě.
Obrázek

Uživatelský avatar
janousek
Příspěvky: 935
Registrován: 27 bře 2004, 01:00

#2 Příspěvek od janousek »

Princip neznám, ale znám jednoho myslivce, který si za totáče údajně vyrobil vyhřívanou vaťákovou soupravu včetně bot. Nejvíce se zahřál, když tahal akumulátory /Pb/ nahoru na posed. :help:

Uživatelský avatar
Maskot
Příspěvky: 1772
Registrován: 19 lis 2004, 01:00
Bydliště: Wien

#3 Příspěvek od Maskot »

Ja take toto nevidel,ale jeste nedavno jsem byl vlastnikem trofejnich bot z pozustalosti po pilotovi Luftwafe,celkem obyc beran a vsity odporovy drat s konektory pripominajicimi obycejne patntky na boku.Pro vlastni ohev je myslim lepsi placatka nejakeho posilovace nez to LION udane na prospektu :D

Uživatelský avatar
janousek
Příspěvky: 935
Registrován: 27 bře 2004, 01:00

#4 Příspěvek od janousek »

Toto jsem našel: Vyhřívací destičky
Používají nejmodernější vysokofrekvenční technologii pro vytvoření infračervených paprsků.
Nevyzařují žádné elektromagnetické pole. Vyznačují se vysokou účinností a malou spotřebou el. energie.

http://shop.eski.cz/produkty/obleceni/v ... /warm-vest

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#5 Příspěvek od Andrea »

Tady zase někdo touží po debatě na téma hřející šutr a infračervené záření :oops:

Uživatelský avatar
janousek
Příspěvky: 935
Registrován: 27 bře 2004, 01:00

#6 Příspěvek od janousek »

Mě by taky zajímal princip, i když do této doby jsem nevěděl, že se něco takového vyrábí a prodává. Zkrátka bastlíři, kdo by to nechtěl zkusit vyrobit doma na koleně. :help:

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#7 Příspěvek od Crifodo »

Jen by mě zajímalo, co v té zatracené vestě za 3000 je, když to je vysokofrekvenční, nevyzařuje to elmag. pole a přitom to vyzařuje elmag. pole v IR a to s velkou účinností, zkrátka když topný drát převede 100% el. energie na teplo, tuto nejnižší konečnou energii, co je ještě účinnější :roll:

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#8 Příspěvek od Sendyx »

Domnívám se, že v tom bude odporový drát, nebo nějaká tělíska, viděl jsem i odporovou tkaninu. Zbytek mohou být výsledky malého množství vypuštěného nervového plynu v prostorách reklamní agentury.

Slyšel jsem o expertu, který si pro dlouhé zimní posezení na posedu vytvořil vaťák a kalhoty k němu, protkané sítí akvaristických hadiček s tím, že celý tento vynález připojí k nějakému reaktoru -výměníku, něco jako chemická směs na ohřev jídla u nových TDP.

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#9 Příspěvek od Andrea »

Crifodo píše:Jen by mě zajímalo, co v té zatracené vestě za 3000 je, když to je vysokofrekvenční, nevyzařuje to elmag. pole a přitom to vyzařuje elmag. pole v IR a to s velkou účinností, zkrátka když topný drát převede 100% el. energie na teplo, tuto nejnižší konečnou energii, co je ještě účinnější :roll:
Drát vyzařuje všesměrově. Když do té vesty dáš 100 THz vysílač s tisícem malinkých směrových antének namířených k tělu, tak to bude hřát víc. :wink:

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#10 Příspěvek od Crifodo »

Andrea to rozsekla. Na té straně té chemlonové houně, která nepřijde k tělu, je našitá pokovená fólie, která vrací tepelné záření topného drátu zpátky k tělu a nepouští ho ven z kožichu. Drát je napájen ss proudem takže nevyzařuje elmag záření a přitom to vyrábí IR s vysokou účinností :twisted: :twisted: :twisted:

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#11 Příspěvek od Crifodo »

Sendyx píše:Slyšel jsem o expertu, který si pro dlouhé zimní posezení na posedu vytvořil vaťák a kalhoty k němu, protkané sítí akvaristických hadiček s tím, že celý tento vynález připojí k nějakému reaktoru -výměníku, něco jako chemická směs na ohřev jídla u nových TDP.
O té nové chemické směsi jsem četl před asi 35 lety v knížkách F. Běhounka, kde se psalo o konzervách s dvojitými stěnami které po propíchnutí chemicky ohřály obsah :evil:

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#12 Příspěvek od Andrea »

Crifodo píše:Andrea to rozsekla. Na té straně té chemlonové houně, která nepřijde k tělu, je našitá pokovená fólie, která vrací tepelné záření topného drátu zpátky k tělu a nepouští ho ven z kožichu. Drát je napájen ss proudem takže nevyzařuje elmag záření a přitom to vyrábí IR s vysokou účinností :twisted: :twisted: :twisted:
No vidíš. :) Jak řekla paní Kateřina: "Všechno nadpřirozené se dá přeci zcela přirozeně vysvětlit." :wink:

Uživatelský avatar
Bernard
Příspěvky: 3614
Registrován: 27 kvě 2005, 02:00

#13 Příspěvek od Bernard »

Stránka výrobce http://www.warm-vest.eu/ sice nevysvětluje nic, ale v anglické verzi uvádí FAQ 8 příznivých efektů, v české slibuje 6 a uvádí jen 5. A tak se ptám, jakým právem je český uživatel okraden o 1 efekt a další dva jsou mu zatajeny :!: :!: :!:

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#14 Příspěvek od Crifodo »

Andrea píše: No vidíš. :) Jak řekla paní Kateřina: "Všechno nadpřirozené se dá přeci zcela přirozeně vysvětlit." :wink:
u některých reklamních kampaní a nabídek zboží apopisu výrobků se mi zdá, že jedná ne ani tak o přirozené vysvětlení, jako o nasvícené přirození :roll:

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#15 Příspěvek od Hill »

To je přesně jako s tím nervovým plynem - když to ohřeje vnitřnosti, jde to určitě samo.

Odpovědět

Zpět na „Bezdrátová technika a technologie, VF technika“