slabý zvuk přes SCART-STB,VIDEO,DVD

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kondor
Příspěvky: 193
Registrován: 31 črc 2005, 02:00
Bydliště: Česká Lípa

slabý zvuk přes SCART-STB,VIDEO,DVD

#1 Příspěvek od kondor »

Ahoj všem,mám TV GOLDSTAR CK-21A80X.Nic jí není,šlape už 18 let jako hodinky.Akorát mě začíná štvát,že cokoliv do ní připojím přes SCART konektor,není slyšet zvuk-pouze slabě.Čili to řeším tak,že dám Volume na max a je to v pohodě.Ale pokud vypnu to připojené zařízení a zapomenu ztlumit TV,je to řev jako blázen.Čili shrnuto - TV jede OK,přes SCART je slabý zvuk.Dělá to televize,na jiné to jede v pohodě.Neví někdo co by to mohlo dělat?Podotýkám že jsem ještě TV neotevřel,jestli nejsou někde stuďáky kolem SCARTky - je ještě pod plombou.
Dík za každou radu a popostrčení.
Kondor

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#2 Příspěvek od EKKAR »

18 roků stará TV a ještě pod plombou - to je jako 35letá panna, taky jeden nemá tušení, čeho všeho se může nadít. Odpaň ji a napiš, jestlis v cestě nf signálu od SCARTu nenašel nějaký studeňák nebo vyschlý oddělovací elytek. Ve většině těchto TV se pro přepínání signálu tuner x AV (= SCART) používal 4066, chyba může být i v něm, ale nejdřív bych vzal nf generátor a sledovač nebo škopec a šel po cestě signálu od konektoru dál do nitra desky.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
zajemce
Příspěvky: 304
Registrován: 20 pro 2007, 01:00

#3 Příspěvek od zajemce »

A hlavně si připrav vysavač!!!

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#4 Příspěvek od EKKAR »

zajemce píše:A hlavně si připrav vysavač!!!
Dík za doplnění, nějak mě to nenapadlo, připomínat takovou samozřejmost :lol: :lol: :lol: Čistý sáček do vysavače a měkký štětec na ometání závějí prachu...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#5 Příspěvek od mi-ro »

Jo hoši, Goldstary a Samsungy,(upravuji-myslím tehdejší výrobky) to byly držáky, chci vidět dnešní techniku za ne 18 ale za 10 let. Chcípe jim to už v záruce a většina těsně po ní.
Naposledy upravil(a) mi-ro dne 06 led 2009, 07:13, celkem upraveno 1 x.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
kondor
Příspěvky: 193
Registrován: 31 črc 2005, 02:00
Bydliště: Česká Lípa

#6 Příspěvek od kondor »

Tak jsem ji jak psal EKKAR odpanil.Čekal jsem podle vašich ohlasů nějakou chlupatou kouli,ale byl jsem překvapen.Vcelku nic,co by se dalo nazvat 18ti letým nánosem prachu.Až mě to samotného překvapilo,vážně.Tak jsem ji preventivně vyprášil kožich,projel pohledem desku a odstranil pár studentů.Na víc nebyl čas,zítra pokračuju.Třeba až to zkusím,bude už po problému,kdoví.
A jak píše MI-RO,je to asi pravda s tím že to byly držáky.Mám i jeden video přehrávač GOLDSTAR a ten jede taky jak hodinky.Asi byla holt trochu jiná doba,když se to vyrábělo.Nakonec,ten ORION co mi straší ve skříni je taky OK,tak čemu se divit.

Uživatelský avatar
kondor
Příspěvky: 193
Registrován: 31 črc 2005, 02:00
Bydliště: Česká Lípa

#7 Příspěvek od kondor »

Našel jsem si zase chvilku na tu TV.Samo to proletování studeňáků nepomohlo,ale to se dalo čekat.Vyměnil jsem 2 elyty a v cestě mi stojí TDA8196 což je TV NF DC regulace hlasitosti.Mohlo by to být ono,pokud se mohu zeptat?Žádnou 4066ku jsem neobjevil,jak psal EKKAR.Jinak už nevím,všechno se jeví jakoby v pořádku,ale někde se to přeci sakra ztrácet musí,ne?
Přílohy
TDA8196.pdf
(61.12 KiB) Staženo 97 x

Návštěvník

#8 Příspěvek od Návštěvník »

Ahoj "kondore" tvùj problém není nic nového pod sluncem a je zpùsoben , nestejnou úrovní nf po detekci a napø. úrovní z DVD . Luxusnìjší tv se s timto "problémem popraly" napø. tøemi pamì￾ovými místy pro nast. analog. signálù . Obávám se , že tvé øešení a pokus o opravu bude jen zoufalost . Zdravím Ivan

jonapot

#9 Příspěvek od jonapot »

J. Pred osemnastimi rokmi sa nejak nerato s tym ze sa k tej telke budu pripajat nejake scatry, tak je to tak ako to je, cize to nieje chyba ale VLASTNOST.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#10 Příspěvek od rnbw »

Kedze to ma SCART konektor, tak sa asi ratalo s tym, ze sa tam bude nieco pripajat... Ale aj tak to moze byt vlastnost.

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#11 Příspěvek od masar »

Sice se mi nepodařilo najít správné schema, ale bývá pravidlem, že signál ze scartu postupuje přes odporové děliče. Tak doporučuju příčné odpory vyjmout, pro zmenšení jejich vlivu. To ovšem za předpokladu, že není závada v nějakém vazebním členu. TDA8196 můžeš vyzkoušet vzájemnou záměnou jeho vstupů.
Pokud se potvrdí, že je to vlastnost a úprava děličů nepomůže, není problém "ubastlit" zesilovač s jedním tranzistorem přímo na desce.
:wink:

Uživatelský avatar
kondor
Příspěvky: 193
Registrován: 31 črc 2005, 02:00
Bydliště: Česká Lípa

#12 Příspěvek od kondor »

Pánové,díky za vaše zajímavé postřehy ale vyvrátím alespoň ten jediný,několikrát se opakující.VLASTNOST to opravdu není,donedávna vše normálně fungovalo,ať jsem připojil do SCARTu cokoliv od video přes Playstation,DVD a SET TOP BOX.
Prostě to normálně přestalo fungovat tak jak by mělo,proto jsem se jen zeptal jestli se s tím někdo již nesetkal.Každopádně zkusím přehodit ty vstupy,jak poradil masar-včera mě to již taky napadlo a tím by se vlastně potvrdilo pouze to,že ten TDA8196 je nejspíš v křemíkovém nebi,i když jen napůl.Zkusím vše co mi zde bylo porazeno,a potom se uvidí.Až na to přijdu a já na to přijít chci tak podám hlášení.
Díky všem a hezký den přeji
Kondor

Uživatelský avatar
kondor
Příspěvky: 193
Registrován: 31 črc 2005, 02:00
Bydliště: Česká Lípa

#13 Příspěvek od kondor »

Tak jsem to rozchodil.Přehodil jesm na TDA8196 vstupy a přesně se to otočilo-TV tichá a cokoliv ze SCART v pořádku.Po výměně TDA8196 je vše v pořádku.Takže se jen potvrdilo,vlastně vyvrátilo to co jste tady psali o "vlastnostech".
Kdyby to nešlo od samotného začátku,akceptoval bych to že je to vlastnost.
Kondor

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“