DVD Panasonic DMR-EH60

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

DVD Panasonic DMR-EH60

#1 Příspěvek od Andrea »

Kamarád přinesl tohle DVD, že mu začalo po zapnutí psát chybu "Error has occurred. Please press ENTER." Po stisku enteru se to prý restartlo a znovu to samé. Koukal tady na to náš expert na zdroje a příležitostný opravář takovýchhle zbytečností :roll: Konstatoval, že zdroj je OK, HDD je OK, tak že bude včudu něco jiného. Pak to kamarádovi leželo pár měsíců v kanclu a když jsem to zkusila zapnout teď, tak to jen na displeji zbrazilo HELLO, běhaly na něm čárky a víc nic. Nereagovalo to na DO ani na klávesy na panelu. Jen se chvíli po zapnutí roztočil HDD, chvíli to na něj hrabalo a pak ho to zase vypnulo. Když jsem HDD vyndala, tak to občas napíše zase tu chybu a stiskněte enter. Po stisku enteru to na displeji zobrazí BYE, hned zase HELLO a hezky dokolečka. Občas to místo té chyby napíše "Please change the disc", vyjede plato a DVD se někdy vypne, někdy začne znovu HELLO....
Poradí prosím někdo, v čem může být chyba?

Uživatelský avatar
silio
Příspěvky: 322
Registrován: 15 led 2007, 01:00
Bydliště: Žilina

#2 Příspěvek od silio »

Tieto DMR-ka sa tu preberajú dosť často,pozeral si vo fóre? Vypadávanie zdrojov a pod.,najskôr by som urobil zásah do zdroja a potom by som pátral ďalej,ak by to nezabralo.
Napr:
http://elektroworld.info/modules.php?na ... ic+dmreh60
http://elektroworld.info/modules.php?na ... ic+dmreh60
http://elektroworld.info/modules.php?na ... ic+dmreh60
http://elektroworld.info/modules.php?na ... ic+dmreh60

Uživatelský avatar
Jacobs
Příspěvky: 236
Registrován: 01 pro 2008, 01:00
Bydliště: Novojičínsko
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od Jacobs »

Z osobní zkušenosti mohu konstatovat že závada bude ve zdroji.

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#4 Příspěvek od Andrea »

Jacobs píše:Z osobní zkušenosti mohu konstatovat že závada bude ve zdroji.
Nemohl bys být trošku konkrétnější? :wink:

Uživatelský avatar
silio
Příspěvky: 322
Registrován: 15 led 2007, 01:00
Bydliště: Žilina

#5 Příspěvek od silio »

Veď je to v tých ostatných vláknach napísané,čítal si to?
STRG,TL-ko,kondíky :wink:

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#6 Příspěvek od Andrea »

silio píše:Veď je to v tých ostatných vláknach napísané,čítal si to?
STRG,TL-ko,kondíky :wink:
A ty jsi spad odkud? Že se u vás jmenujou chlapi Andrea? 8O

V tomhle Panasonicu STRG ani TL-431 není. :roll:

Uživatelský avatar
Rybicka
Příspěvky: 56
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od Rybicka »

Ahoj! Nemám to před sebou, takže nemůžu být úplně přesný, ale už jsem tenhle zdroj párkrát dělal. Výměna elytů nepomohla, ale na primáru je měření proudu. Je tam myslím odpor 0,47 ohmu. Vyměnil jsem ho za 0,22 a bylo po problému. Jen nevím co tu chybu způsobuje, ale reklamace ještě nebyla. Dej vědět, jak to dopadlo.

Uživatelský avatar
Jacobs
Příspěvky: 236
Registrován: 01 pro 2008, 01:00
Bydliště: Novojičínsko
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od Jacobs »

Zhodou okolností jsem včera přinesl ze servisu DVD rekorder Panasonic DMR-E55,závada se projevovala stejně jak ty popisuješ tu svoji jen u mě to dovršilo uplným KO zdroje.Kdybych se tady na foru podival dříve na přiznaky a řešení závady tak jsem mohl tomu předejít.Hlavní příčina těchto poruch jak se dočteš i zde na foru je integrák ve zdroji STRG6353.V mém zdroji bylo měněno celkem 15 součastek a sice již zmiňované STRG pak 6ks El kondiku pak 5ks odporů a 3ks diody.Po opravě DVD běhá jako nové.

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#9 Příspěvek od Andrea »

Jacobs píše:Zhodou okolností jsem včera přinesl ze servisu DVD rekorder Panasonic DMR-E55,závada se projevovala stejně jak ty popisuješ tu svoji jen u mě to dovršilo uplným KO zdroje.Kdybych se tady na foru podival dříve na přiznaky a řešení závady tak jsem mohl tomu předejít.Hlavní příčina těchto poruch jak se dočteš i zde na foru je integrák ve zdroji STRG6353.V mém zdroji bylo měněno celkem 15 součastek a sice již zmiňované STRG pak 6ks El kondiku pak 5ks odporů a 3ks diody.Po opravě DVD běhá jako nové.
Tak radši větší:
V tomhle Panasonicu STRG ani TL-431 není.

Uživatelský avatar
Rybicka
Příspěvky: 56
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od Rybicka »

Na tom odporu se měří celkový proud zdroje a jeho zmenšením se toto měření podstatně zmenší a zdroj neomezuje tak rychle.
Honza

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#11 Příspěvek od Andrea »

Zdroj je kvazirezonanční fly-back postavený na obvodu MR4020. Trafo má jeden sekundár (12V) a z něj jsou další napětí dělaná čtveřicí DC-DC měničů.

Uživatelský avatar
silio
Příspěvky: 322
Registrován: 15 led 2007, 01:00
Bydliště: Žilina

#12 Příspěvek od silio »

Takže sa ospravedlňujem za oslovenie,prepáč :wink: a info som čerpal z vlákien,nemám schému,ale pracujem na tom,ešte raz sa omlúvam.

Uživatelský avatar
Mirda
Příspěvky: 597
Registrován: 14 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Vysočina

#13 Příspěvek od Mirda »

Já jsem to u svého rec. vyřešil obyčejným extérním spínaným zdrojem 12V 3A od nějakýho NB nebo lcd monitoru, který jsem vydražil nový za 270 Kč včetně poštovného.

Uživatelský avatar
Jacobs
Příspěvky: 236
Registrován: 01 pro 2008, 01:00
Bydliště: Novojičínsko
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od Jacobs »

Jelikož to hlásí chybu může to být klidně vadny software neboť hadware neví co má dělat.Dival jsem se na stranky Panasoniku /podpora/ ale pro tento model tam nic není.Pokud nemáš manuál tak si ho tam stáhni a dočteš se v něm chybová hlášení,ještě bych zkusil vyměnit HDD zrada může být i v něm,neboť jak píšeš roztočí HDD a napiše chybu čili nemůže načíst data na disku asi KO. Zkus ho flaknout do PC co to bude dělat.Může být v háji BIOS od HDD .Když tam dáš DVD přehraje ho?Jde do HDD 12V a 5V skus změřit.

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#15 Příspěvek od Andrea »

Jacobs píše:Jelikož to hlásí chybu může to být klidně vadny software neboť hadware neví co má dělat.Dival jsem se na stranky Panasoniku /podpora/ ale pro tento model tam nic není.Pokud nemáš manuál tak si ho tam stáhni a dočteš se v něm chybová hlášení,ještě bych zkusil vyměnit HDD zrada může být i v něm,neboť jak píšeš roztočí HDD a napiše chybu čili nemůže načíst data na disku asi KO. Zkus ho flaknout do PC co to bude dělat.Může být v háji BIOS od HDD .Když tam dáš DVD přehraje ho?Jde do HDD 12V a 5V skus změřit.
+12V a +5V tam je, jinak by se HDD nerozběh. A chybu to píše, když tam HDD není. V PC ho zkoušeli a fungoval. Manuál mám, k té chybé je tam napsáno asi tolik, že se to restartuje a pak to bude OK, ale ono není :(

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “