Poziar v PC

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Neutron
Příspěvky: 131
Registrován: 08 dub 2005, 02:00

Poziar v PC

#1 Příspěvek od Neutron »

Znamemu vyhorel zdroj , dal tam novy zdroj a po spusteni PC si bios vypytal disketu systemovu. Restartoval PC a uz sa mu nezobrazilo nic. Monitor je v poriadku , ale signal nejde. Co sa tam asi tak mohlo poskodit ? On uz chudak je z toho... :cry:

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#2 Příspěvek od Crifodo »

nedávno jsem řešil PC, kde vyhořel napájecí zdroj. Postupně jsem vyhodil MB, disketovou mechaniku, HDD, DVD-RW, ZIP. Zůstala dobrá DIMM 128 MB a case na starou rozteč MB................... :(

Uživatelský avatar
mety
Příspěvky: 634
Registrován: 06 bře 2005, 01:00
Bydliště: Planeta Zem

#3 Příspěvek od mety »

Ja som sa z tým tiež stretol :lol: .Z pc ostal funkčny akurat monitor :lol:
Na jeho mieste kupim druhy pc.Nema to zmysel opravovať.A ak skušaš komponenty v druhom pc je dosť možne ,že poškodiš aj ten.A keď fakt skušať,tak na nejakom staručkom nepotrebnom pc.

Uživatelský avatar
Mourek
Příspěvky: 1285
Registrován: 17 zář 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od Mourek »

Jaké je to PC, o jakou sestavu jde? Ten nový zdroj je určitě dobrý? Pokud chci zjistit o co jde tak vytahám všechny desky, včetně grafiky odpojím všechny disky a CD a floppy.Disky odpojím i od zdroje. Vytáhnu paměť. Nechám v MB procesor, připojená tlačítka a hlavně repro. Zapnu počítač a za chvíli musí repro kvikat. Pokud mlčí je MB pryč. Nebo CPU nebo oboje. Pokud kviká vypnu a zasunu paměť. Pokud kviká ( jinak než předešle) tak vypnu a zasunu VGA. pak už by něco mělo být na monitoru. A tak pokračuji zastrkáváním jednoho po druhém. Zatim jsem tak vždy vytypoval co je vadné.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#5 Příspěvek od Crifodo »

v mém případě nekvikalo nic, takže POST vůbec neprobíhal. Po rozdělání zdroje jsem viděl, že totálně vyhořel řídící obvod a že větví +12V se prohnalo nevím jaké napětí. Od jisté doby se PC zdroje řeší stejně jako všechna zapojení spotřebky: navrženo geniálním podvodníkem to vyrábějí sotva odrostlé děti na dálném Východě. Co můžete čekat od zdroje, který i s bednou stojí pár stokorun. Průmyslový čtyř nebo pětihladinový spínaný zdroj stojí x-krát víc. Asi se vyplatí do něčeho, na čem záleží, kupovat komponenty značkové. Ovšem které to jsou, i přes tu značku, to je otázka. Snad aspoň podle ceny :cry:

Uživatelský avatar
Mourek
Příspěvky: 1285
Registrován: 17 zář 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od Mourek »

Mám zatím docela dobré zkušenosti se zdrojem FORTRON Ověřeno na desítkách kusů.V současné době je největší shit Eurocase

Uživatelský avatar
urbanek
Příspěvky: 556
Registrován: 01 kvě 2005, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od urbanek »

Známému taky kdysi vyhořel zdroj a přitom to odnesla ještě základní deska. Ostatní součásti zůstaly nepoškozené. Pokud ta deska nemá integrovanou grafiku, dá se lehce vyzkoužet tak, že se tam nechá jen procesor a paměť (samozřejmě připojený PC speaker) a po zapnutí pípne jednou dlouze a třikrát krátce - BIOS hlásí že nemohl inicializovat grafiku. U naprosté většiny desek musí být osazena funkční paměť!! Bez ní je počítač úplně mrtvý...

Uživatelský avatar
Mourek
Příspěvky: 1285
Registrován: 17 zář 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od Mourek »

Co se týká paměti musíš se podívat do dokumentace, mám zkušenost že mrtvá nebo žádná paměť je několik dlouhých tonů . Asi záleží na výrobci

wiktor

#9 Příspěvek od wiktor »

ja osobne si myslim ze dobrej zdroj muze bejt i neznackovej zalezi spis
jak je vyrobenej a jaky tam jsou dany soucastky napriklad kamarad si koupil novy keys i s 350w zdrojem a hned pri zapojeni se zjistilo ze tam nekdo spatne zapajel jeden drat co vede +5v na ide zarizeni tkze ani na novy veci se uz clovek nemuze spolehnout ja jsem si taky koupil neznackovej zdroj ale hned jsem si tam vymenil vsechny kondiky a vetracek sice je ten zdroj trosku hlucnejsi s tim vetrackem ale mam jistotu ze ho uchladi akorat se mi nelibi plosnak protoze to vypada jak kdyby ho delal nekdo kdo delal plosnak podruhy v zivote.

Uživatelský avatar
Nagant
Příspěvky: 1051
Registrován: 11 lis 2005, 01:00
Bydliště: Hradec Králové

#10 Příspěvek od Nagant »

Jo, kolegům taky blafnul snad nějaký odpor ve zdroji Eurocase a prý to hořelo plamenem. Ale asi to chytli včas a nic kromě zdroje neodešlo.

Uživatelský avatar
Mourek
Příspěvky: 1285
Registrován: 17 zář 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od Mourek »

Taky jsem takové Eurocase viděl, co shořelo nevím, v tisťáku byla velká díra a na deklu saze. Jinak svého času asi -6 let byl hnus zdroje Emko , ze 40 PC do roka asi 46 reklamací. A od té doby beru FORTRON.

Uživatelský avatar
SMITH
Příspěvky: 1259
Registrován: 07 čer 2004, 02:00
Bydliště: Púchov , SLOVENSKO

#12 Příspěvek od SMITH »

Sprav to tak ako to poradil Mourek.
Inak niekde v AR r2004 je popis ochrany napájania v PC. V podstate sa jedná o transily pripojené na 12V a 5V. Bohužial pre 3,3V sa nerobia. Pri poruche zdroja v pohode ochrania dalšie suèasti.
:-) Nikdy neøíkejte, že nìco nejde, protože vždy se najde blbec, který neví, že to nejde, a udìlá to ! :-)
Úspìch je špatný uèitel. Kvùli nìmu si chytøí lidé myslí, že nemohou prohrát. (Bill Gates)

Jirka
Příspěvky: 2031
Registrován: 01 črc 2005, 02:00
Bydliště: zbídačený kraj
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od Jirka »

SMITH píše:Inak niekde v AR r2004 je popis ochrany napájania v PC. V podstate sa jedná o transily pripojené na 12V a 5V. Bohužial pre 3,3V sa nerobia. Pri poruche zdroja v pohode ochrania dalšie sučasti.
Na toto téma jsme diskutovali tady:
http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... ht=transil

Nakonec jsem si tu ochranu rozmyslel. A teď se bojím, že jednoho krásného dne zapnu PC a ......... :(


(a pro jistotu mám sepsán seznam komponent na stavbu nového PC, kdyby to byla totálka)
*****

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“