proudový chránič - rezistor

Vše co se týká silnoproudu.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
chima
Příspěvky: 213
Registrován: 22 srp 2005, 02:00

proudový chránič - rezistor

#1 Příspěvek od chima »

Vlastním proudový chránič Moeller HF7-40/4/003-G.
Shořel mi rezistor vřazený za testovací tlačítko chrániče.
V elektronické části chrániče byl stuďák, který pravděpodobně způsobil při testu tlačítkem zničení odporu.Nevíte někdo jakou asi může mít hodnotu?
Dík

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#2 Příspěvek od Hill »

Je to 30mA chránič, takže musí mít hodnotu nejvýše 230V/30mA. To máme 7k666, zřejmě tam tedy byl 7k5
S odporem 6k8 můžeš testovat, jestli chránič funguje, s odporem 8k2 ověříš dokonce, jestli má lepší citlivost (těch 30mA je limitní hodnota, Moellery reagují od nějakých 18mA).

Když už ses v něm ale hrabal sám, sotva pozůstalí na K+M něco vysoudí...

Uživatelský avatar
jasin
Příspěvky: 1440
Registrován: 22 úno 2005, 01:00
Bydliště: Kunratice u Prahy

#3 Příspěvek od jasin »

Závada musel být taková, že chránič nechránil. Proto mohl shořet odpor testu. Pokud chránič v krátké době nevypne, tak by ten odpor musel být na 7 W aby vydržel.
Takový výrobek, který někdy chrání a někdy ne bych si už nikdy nekoupil. Dobrý poznatek - K+M nebrat :!: :!:
Svět vypadá dobře jen při pohledu přes koňské uši.

Uživatelský avatar
chima
Příspěvky: 213
Registrován: 22 srp 2005, 02:00

#4 Příspěvek od chima »

Díky za pomoc, budu laborovat.
Samozřejmě případnou úspěšnou opravu uzavřu odzkoušením chrániče.(znám revizního technika, který mi může chranič otestovat)
Abych doplnil informace o odporu: je asi 3W, barevné značení je zničené, ale měřím 4K6.

Uživatelský avatar
Haty
Příspěvky: 86
Registrován: 04 led 2009, 01:00
Bydliště: Chrastava (u Liberce)

#5 Příspěvek od Haty »

Já bych se v proudovém chrániči nerejpal. Vím že je to dost drahé zařízení, ale chrání zdraví a často lidský život. Než se spoléhat na opravený chránič, to je snad lepší tam nic nedávat - výsledek může být stejný.
Haty

Odpovědět

Zpět na „Silnoproudá technika“