úpravy PMR

Bezdrátová pojítka, vysílací a přijímací technika, diskuze o VF technice, zařízeních a konstrukcích, konstrukce a parametry antén

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

úpravy PMR

#1 Příspěvek od mi-ro »

Nezkoušel někdo při těch cenách PMR nějaké úpravy? třeba externí anténu např. magnetku do auta. To se sice nesmí ale kdyby šlo jen o venkovní anténu tak to si klidně risknu. Napadlo mě z toho udělat takovou stacionárku, namontovat to do skříňky s pořádným reprákem zdrojem, venkovní anténou a mikem. ...Vrátil jsem se k úpravě neboť jsem byl hledat nějaké schema PMR a nenašel, nemá někdo? navíc si myslím že podstata bude u všech stejná.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
Dikobraz
Příspěvky: 910
Registrován: 17 říj 2004, 02:00
Bydliště: Ostrava

PMR

#2 Příspěvek od Dikobraz »

Tyto úpravy se už běžně mezi uživateli provádějí.Inteky dokonce to co popisuješ mají v originále bez úprav.

Uživatelský avatar
GUF
Příspěvky: 49
Registrován: 10 bře 2005, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od GUF »

Jo, kamoš se o to taky snaží.
Takže:
vazební cívka a na anténu (bez zesilovače!),
urvat původní anténu a přes BNC opět na extrní nebo pendrek atd...
možnosti jsou různé.
PMR se prý dělají jen na dosah 3 km a to je sakra málo.
PS: hledej a najdeš všechno. :wink:

Uživatelský avatar
Kocur
Příspěvky: 343
Registrován: 27 bře 2005, 01:00
Bydliště: Loštice

#4 Příspěvek od Kocur »

Tak PMR se dělají i na 3Km i na 5Km,víc jsem zatím neviděl,ikdyž je vysílací výkon u obou stejný 500mW,tak se liší většinou anténou.Já mám BINATONE MR250 a ty mají psáno 5Km.Spočátku jsem to bral jako reklamní trik,ale dá se stím dovolat i na mnohem větší vzdálenosti,záleží na pozici a počasí.Většinou v neděli vyráží radioamatéři na rúzný kopce a zkouší kam se dovolají,CBčkáři jistě znají,no a nebyl problém 10Km a více.S externí anténou ještě víc,stalo se mi jednou v neděli,že jsem byl v garáži a po navázání spojení s radioamatéry poslouchal,kam se dovolají.Měl jsem nahoženou externí anténu a běžně komunikoval na vzdálenost kolem 25Km.Najednou se kdosi ozval,že volá z Buchlova,vzal to kámoš ze Šumperka a normálně s ním kecal.Dotyčný sice říkal že má směrovou anténu a valí to na nás 5W,ale toho kámoše s externí anténou normálně slyšel,bylo to neuvěřitelný,takže se stím dají podnikat zajímavý věci.

Odpovědět

Zpět na „Bezdrátová technika a technologie, VF technika“