Ruský osciloskop C1-91

Problémy s měřícími přístroji, detektory fyzikálních veličin, detektory kovů a další

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
aldrtik
Příspěvky: 36
Registrován: 06 led 2009, 01:00

#16 Příspěvek od aldrtik »

PixelOrgy píše: Nevim ale jestli muzu zapnout zdroj samostatne bez zateze..rozhodne by se pak lip meril...
Mrknu na ty vyk. tranzistory
Nez bych se dival hned na T1,2 odpojil bych patici a anodu obrazovky.
Vytahni vsechny tri moduly (Y a casovku) => zdroj dokaze jet naprazdno
jen se zatezi zbytku bedny a poves merak na hladinu +150V.
Jestli tam nebude pres 100V, tak vyndej a premer vykonaky T1,2.
Alespon jeden bude odpareny.

Uživatelský avatar
PixelOrgy
Příspěvky: 1933
Registrován: 04 zář 2007, 02:00

#17 Příspěvek od PixelOrgy »

Jeste dodatek ze vcerejsiho vecera... Osciloskop po zapnuti ani s vytazenymy moduly nic nedela. kontrolka neblikne. Vsechny pojistky jsou OK a zadna pri zapnuti neodesla... Myslim ze pokud by vypinala ochrana zdroje, byla by slyset a kontrolka by alespon problikla, ale mozna se mylim.
Ted jsem dorazil domu, tak budu pokracovat

Uživatelský avatar
aldrtik
Příspěvky: 36
Registrován: 06 led 2009, 01:00

#18 Příspěvek od aldrtik »

Ochrana zdroje neni to, na co by clovek byl zvykly treba u zdroju z PC.
Tipuju T1 na pruraz CE - trvale vodivy.

Uživatelský avatar
PixelOrgy
Příspěvky: 1933
Registrován: 04 zář 2007, 02:00

#19 Příspěvek od PixelOrgy »

zdravim opet po dlouhe dobe :-)
Kde najdu T1 a T2? Jsou pod tim velkym chladicem vzadu?

Uživatelský avatar
aldrtik
Příspěvky: 36
Registrován: 06 led 2009, 01:00

#20 Příspěvek od aldrtik »

PixelOrgy píše:zdravim opet po dlouhe dobe :-)
Kde najdu T1 a T2? Jsou pod tim velkym chladicem vzadu?
Jo, jsou nasroubovane primo v tom zebrovanem odlitku.

Uživatelský avatar
PixelOrgy
Příspěvky: 1933
Registrován: 04 zář 2007, 02:00

#21 Příspěvek od PixelOrgy »

To jsem presne nechtel slyset (resp. cist) :-)

Uživatelský avatar
PixelOrgy
Příspěvky: 1933
Registrován: 04 zář 2007, 02:00

#22 Příspěvek od PixelOrgy »

Tak T2 v poradku, T1 pruraz.... Doufam ze ten trand odesel "na stari" a ne kvuli nejake chybe jinde, zkusim tam neco dat (jeste nevim co najdu po suplicich :-) )
Nevite nekdo co je v tech blocich zalitych jakousi hnedou s priserne smradlavou hmotou? tlumivky?

Uživatelský avatar
PixelOrgy
Příspěvky: 1933
Registrován: 04 zář 2007, 02:00

#23 Příspěvek od PixelOrgy »

Kazdopadne diky aldrtikovi za vyborny rady, navic mel naprostou pravdu s tim T1 :-) Zitra jdu koupit nahradu a vymenit (BUY69A, ST, 99Kc GES Ele.)

Uživatelský avatar
aldrtik
Příspěvky: 36
Registrován: 06 led 2009, 01:00

#24 Příspěvek od aldrtik »

PixelOrgy píše:Tak T2 v poradku, T1 pruraz.... Doufam ze ten trand odesel "na stari" a ne kvuli nejake chybe jinde, zkusim tam neco dat (jeste nevim co najdu po suplicich :-) )
Nevite nekdo co je v tech blocich zalitych jakousi hnedou s priserne smradlavou hmotou? tlumivky?
Mam za to ze to zalite patri k filtraci.
Dal jsem tam jako nahradu BU2525.
Priprav se na to, ze neodesel starim, ale ma to nejakou pricinu v chybe na nejake hladine. Az to nahodis, nenech to bezet ani 5 minut a hlavne si priprav merak na rychle omereni napetovych urovni, 150V pocinaje.
Pak to hned vypni, nez aby odesly nove tranzistory a zvaz dalsi postup.
VN se zabyvej az nakonec, pokud vubec.

Uživatelský avatar
PixelOrgy
Příspěvky: 1933
Registrován: 04 zář 2007, 02:00

#25 Příspěvek od PixelOrgy »

To jsem mel tak nejak v planu. Mam tady 4 meraky, zkusim trema hlidat hladiny, a ctvrtym hlidat teplotu na tom chladici. Kazdopadne bych byl nerad, kdyby to zase odeslo.. prece jen trand za stovku docela zaboli...

Uživatelský avatar
PixelOrgy
Příspěvky: 1933
Registrován: 04 zář 2007, 02:00

#26 Příspěvek od PixelOrgy »

Zdravim zase po delsi dobe. Tranzistor vymenen, skop bezi. Po zapnuti jsem hlidal teplotu na chladici, ale nijak zavratne nenarustala, zda se to byt OK. Ted uz se jen poprat s tou spoustou studenaku.. hodne tech konektoru na karty i prepinacu ma zcernaly kontakty a dela to hrozny veci. Hlavne ten otocnej prepinac na casovce. Ale jinak parada. Diky vsem za rady :-)

Uživatelský avatar
aldrtik
Příspěvky: 36
Registrován: 06 led 2009, 01:00

#27 Příspěvek od aldrtik »

Jestli mas napetove hladiny dlouhodobe v tolerancich podle manualu a nikde nic nehreje ani nesmrdi, pak mas asi vyhrano.

Studenaky tam moc nebyvaji. To cerne nevodive na kontaktech je pusobenim cpavku ze vzduchu na stribro, a je to celkem bezny jev. Zkousel jsem tekuty cidic stribra z drogerie, injekcni strikacku, destilovanou vodu, vatu a pinzetu. Pak po dukladnem umyti destilkou a vysuseni je cerny povlak pryc. Pod stribrem obvykle byva mozas, nebo fosforbronz kontakt. Dlouhodoba pasivace kontaktu je ale obtizna vec, je mozne zkusit sprej na kontakty - jen na vatu a nesmi se dostat na plasty, protoze ty by se casem uplne v prepinacich rozpadly, protoze zkrehnou. Silikon jsem jeste nevyzkousel.
Nema nekdo lepsi vyzkouseny tip?

Uživatelský avatar
PixelOrgy
Příspěvky: 1933
Registrován: 04 zář 2007, 02:00

#28 Příspěvek od PixelOrgy »

To bohuzel ne, vetsinou jsem tohle cistil lazni v isopropyl alkoholu, ale to spis jen odmasti. Neco ale vyzkousim a pak napisu jak to dopadlo..
Kazdopadne jen takova poznamka, videl jsem par ruskych stranek, kde jsou schemata skopu, i prodej a C1-91 se moc nevyskytuje? cim to? Napr.

http://www.priborstandart.ru/catalog/S1-S8-S9/index.php

Uživatelský avatar
aldrtik
Příspěvky: 36
Registrován: 06 led 2009, 01:00

#29 Příspěvek od aldrtik »

Podobne jsem se tomu divil i ja. Po dlouhodobejsim vyhledavani mi pripadalo, ze C1-91 se vice vyskytuje v zapadni casti byvaleho vychodniho bloku - Polsko, CR a dokonce i v zapadnim zahranici a zamori (asi nejaky exoticky export) a C1-122 (nahrada C1-91) se zase vyskytuje prevazne v Rusku.
Treba je to ale dokonce jeste jinak.

Odpovědět

Zpět na „Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin“