Jak suší myčka?

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
tovos
Příspěvky: 11
Registrován: 01 led 2009, 01:00

Jak suší myčka?

#1 Příspěvek od tovos »

Zajímal by mě všeobecně princip sušení v myčce. Mám Candy CEDS-15X a zdá se mi, že nedělá nic.
Kromě toho... jsou tam i jasné závady - nefunguje kontrolka na sůl, i když tam není zjevně už žádná, ani ta pasivní kontrolka pro leštidlo - ta zas po jednom mytí ukazuje prázdno, nejspíš vadný ten průhledný výlisek. A ze čtyř myček, co jsem už zažil, má nejhlučnější čerpadlo - hukot je slyšet všude v domě. U předchozích jenom šustila voda. Už jsem volal servis, ale přes svátky se to nějak protahuje a pořád nic. Tak uvidíme...

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#2 Příspěvek od EKKAR »

Suší foukáním ohřátého vzduchu do vnitřního prostoru - vlastně princip fénu.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
tovos
Příspěvky: 11
Registrován: 01 led 2009, 01:00

#3 Příspěvek od tovos »

EKKAR píše:Suší foukáním ohřátého vzduchu do vnitřního prostoru - vlastně princip fénu.
Díky, tak toho jsem se trochu obával. Mřížky by tam byly. Po zapnutí sušení se chvíli ozývá slabé drnčení, které až moc připomíná zablokovaný malý asynchronní motorek. Pak to přestane (ochranný bimetal?) a dál se už neděje nic. Už se těším na opraváře.

U první myčky, co jsme měli (Zanussi) bylo naspodu topné těleso, co při sušení trochu hřálo. To tady není.

Uživatelský avatar
TomasX
Příspěvky: 630
Registrován: 12 srp 2005, 02:00

#4 Příspěvek od TomasX »

Taky jsem viděl systém "kondenzace" bez foukání. 8O Obal myčky se ochlazuje studenou vodou a voda kondenzuje na vnitřních stěnách a nádobí se "suší". 8O :wink:
Machr jsme každý, ovšem vždy v oboru někoho druhého ...

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#5 Příspěvek od EKKAR »

Už jsem viděl myčku, která používala kombinaci obojího - byl to nějaký americký blázinec, snad Philco-Ford, bohužel u nás těžko provozovatelný - známý problém s požadavkem na napájení 110V/60Hz. Tato myčka údajně používala "fénování" umytého nádobí teplým vzduchem a výfuk šel přes chladicí těleso, na kterém odpařená voda kondenzovala a byla odváděna do odpadu. Z zřejmého důvodu problematického napájení jsem ji ale neviděl fungovat.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Pepa87
Příspěvky: 144
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od Pepa87 »

tovos píše:... má nejhlučnější čerpadlo - hukot je slyšet všude v domě. U předchozích jenom šustila voda...
V novejch pračkách je taky děsně hlučný, je tam nějakej skoro synchronní motorek s magnetickym rotorem, nemá určený směr otáčení a když běží naprázdno tak dělá rachot jak swiň.

Uživatelský avatar
tovos
Příspěvky: 11
Registrován: 01 led 2009, 01:00

#7 Příspěvek od tovos »

Pepa87 píše:
tovos píše:... má nejhlučnější čerpadlo - hukot je slyšet všude v domě. U předchozích jenom šustila voda...
V novejch pračkách je taky děsně hlučný, je tam nějakej skoro synchronní motorek s magnetickym rotorem, nemá určený směr otáčení a když běží naprázdno tak dělá rachot jak swiň.
Myslel jsem tlakové čerpadlo pro mytí, ne vypouštěcí. To je jak u pračky, máš pravdu.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#8 Příspěvek od rnbw »

Pepa87 píše:
tovos píše:... má nejhluènìjší èerpadlo - hukot je slyšet všude v domì. U pøedchozích jenom šustila voda...
V novejch praèkách je taky dìsnì hluèný, je tam nìjakej skoro synchronní motorek s magnetickym rotorem, nemá urèený smìr otáèení a když bìží naprázdno tak dìlá rachot jak swiò.
Mame pracku Bosch MAXX 5 a je totalne ticha. Tiche je vsetko - motor, cerpadlo aj napustanie vody. Kludne mozu byt otvorene dvere na kupelni a nepocut, ze perie - len pri odstredovani treba zavriet.

Uživatelský avatar
Tunelprokop
Příspěvky: 65
Registrován: 27 bře 2008, 01:00

#9 Příspěvek od Tunelprokop »

Neboj, i ta Boschka ti časem začne při vypouštění hučet. Jen co se to čerpadlo trošku vymlátí, je tam úplně stejný vypouštěcí čerpadlo jak v té myčce - Ital.

Uživatelský avatar
tatramacek
Příspěvky: 1875
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Kroměřížsko

#10 Příspěvek od tatramacek »

Jak třeba suší upně ty starý myčky.. Já mám doma myčku za 1000 kc starou asi 15 let Zanussi ZW 414 koupenou na aukru a nevim jak funguje princip suseni.. Je tam dlouha spirala v te mycce.. Asi je na ohrev vody a zaroven na suseni.. Sam newm

Uživatelský avatar
kbulda
Příspěvky: 1487
Registrován: 23 říj 2007, 02:00
Bydliště: u Mělníku

#11 Příspěvek od kbulda »

Šáhni si na ní, když suší, ucítíš jak je žhavá. Radši si ale předem naplivni prst.

Uživatelský avatar
tatramacek
Příspěvky: 1875
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Kroměřížsko

#12 Příspěvek od tatramacek »

Nechci mít upečený prst.. :D

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“