výměna obrazovky za větší

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

výměna obrazovky za větší

#1 Příspěvek od Hill »

Máte někdo zkušenosti s použitím desky rozkladů k obrazovce 561QQ22 (řada C4xx) v televizoru s obrazovkou 671QQ22?
Mám skříň C110ST s bezvadnou obrazovkou a jednu tranzistorovou C430, která už si s obrazovkou neví rady. A rád bych obojí použil. Podle schémat C416 a C430 by v tom výrazný rozdíl být neměl, proto se ptám, jestli už jste to někdo zkoušeli, a zda v tom není nějaká záludnost.
A, prosím, nekamenujte mě za to, že se zabývám muzejními kousky...

Uživatelský avatar
urbanek
Příspěvky: 556
Registrován: 01 kvě 2005, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od urbanek »

Jde to v pohodě, já jsem takhle jednou přestavěl Color 429 - dal jsem do ní pajšl z color 419. Žádný úparvy v zapojení nejsou potřeba, dokonce ani korekce (rozměr podušku...) nebylo potřeba nastavovat.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#3 Příspěvek od Crifodo »

zkoušel jsem to naopak, z větší na menší, z důvodu "katodové potence":) není v tom principiální problém kromě pracnosti a (vesměs) dost špinavé práce a pak taky nikdy nevíš, kdy to zub času dohlodá definitivně... ale koneckonců můžeš z toho mít ekologicky dobrý pocit, že dojíždíš do mrtě suroviny :wink:

Uživatelský avatar
Frenky
Příspěvky: 424
Registrován: 19 dub 2005, 02:00
Bydliště: CZ-MO

#4 Příspěvek od Frenky »

Nejlepším řešením,ohledně pracnosti,by bylo *přestrojit* obrazovku na celý TV,použít kompletní panel ovládání atd.Jinak dělat novou *kabeláž*,to už je hodně práce,stačilo mi do starší 416 dělat AV vstup.
Možná by se dala sehnat skříň z COLOR 416,tam by už to přestrojení
bylo snažší.Jistě by se někde našla na sběrném dvoře...
Je to otázka mnoha hodin...ale zas ta radost taky něco dá...
Připojení obrazovky tady problém není,zapojení je podobné.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

díky

#5 Příspěvek od Hill »

Díky, to jsem potřeboval vědět. Překabelovávat to rozhodně nehodlám, tady spíš jde fakt jen o to, nevyhodit, co ještě může nějakou dobu posloužit.

Uživatelský avatar
vw181
Příspěvky: 70
Registrován: 01 úno 2006, 01:00

#6 Příspěvek od vw181 »

Neměl by to být problém, ale 110 má jiné uchycení předního panelu.
Jednodušší je tu slabou obrazovku zregenerovat. :lol:

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

regenerace

#7 Příspěvek od Hill »

dvakrát se regenerace povedla, potřetí už bez nároku. Prohlídnu si to uchycení a když tak se najde i bedna od 416. Když nás nepotká nic horšího :)

pentoda
Příspěvky: 98
Registrován: 12 pro 2004, 01:00
Bydliště: Praha

color 110

#8 Příspěvek od pentoda »

jak napsal Frenky není problém,ale je potřeba skřín 416 nejlépe s kabeláží.
na druhou stranu co si udělám sám to mám.

Uživatelský avatar
Hifista
Příspěvky: 745
Registrován: 15 kvě 2005, 02:00
Bydliště: U Ostravy

#9 Příspěvek od Hifista »

Mám za to, že na sběrných dvorech leží v dnešní době tvp řady 416 atd. mraky, takže já bych raději tu dobrou obrazovku dal do nějakého takového šrotu, než se předělávat s montáží do skříně tvp110.

Uživatelský avatar
urbanek
Příspěvky: 556
Registrován: 01 kvě 2005, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od urbanek »

Jen pro upřesnění, jak psal v úvodu Hill tak má pro tu přestavbu nachystanou Color 430, která je zapojení shodná s Color 423 ale nikoliv s C416! Je to už novější řada, má napěť.syntézu atd. Takže bedna od C416 s kabeláží asi těžko pomůže. Dokonce si myslím ale nejsem si jist, že ovladací panel C430 je o nějaký centimetr nižší než u C416. Tady je celá ta přestavba čistě mechanická záležitost, i uchycení všech tří bloků (signál, rozklady a zdroj) je jiné než v C110. Nejlepší je všechny ty plastové úchyty vypreparovat z původní bedny a předělat do té druhé. Akorát na signálním bloku doporučuji použít uchycení z Color 416 jinak se celý blok musí zespoda podložit (je o cca 5cm kratší než u C110).

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“