Maximální rychlost ADSL

Sem patří samozřejmě i přístroje s "utrženým sluchátkem"- bezdrátové, ale vždy dále s okolním světem komunikující po vedení, a to nejen ve veřejných sítích.
Pro telefony GSM a podobné máme samostatnou sekci.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Zmije
Příspěvky: 1513
Registrován: 30 čer 2005, 02:00
Bydliště: Pardubický kraj

Maximální rychlost ADSL

#1 Příspěvek od Zmije »

Zdravim, k i-netu jsem připojen přes ADSL O2, vzdálenost od ústředny je 1600m, vedení podzemní z roku 1994, ADSL2+ modem HUAWEI HG520i, současná rychlost 8197 / 517 , volal jsem na technickou podporu, zda by bylo možné navýšit rychlost na 16Mb (hlavně kvůli navýšení uploadu, 512k je opravdu málo pokud chce člověk dělat např. VPN do práce, nebo rozjet server.). Tam mi řekli, že navýšení je bezpředmětné, že těch 8197k je maximum, ale TV by šla zřídit, když se podívám do statistik v modemu, je Max. Bandwidth plus mínus (s časem se mění, jak se mění parametry linky a rušení) 18756 / 1045 k, což si myslim, že by na 16Mb mělo stačit i s rezervou při případném zhoršení přenosových podmínek, když se operátor dívál na parametry linky, mumlal právě něco o těch 1600m, mám takový pocit, že max. dosažitelnou rychlost čtou z tabulek jen na základě vzdálenosti od ústředny, co si o tom myslíte?

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#2 Příspěvek od EKKAR »

Telefonicky s Tebou hovoří operátor - skoro vždycky technická lama, která je najmutá jen kvůli hovoru, aby Tobě coby nespokojenému klientovi uklidňujícím hlasem odpapouškovala to, co je jí nařízeno seshora. Takže i ty dosažitelné parametry přenosu jsou zobecněna do tabulek a operátor na call centru jen nechá systém zjistit Tvou vzdálenost od ústředny - a jsi tam, kde tě potřebujou coby ovci mít...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Zmije
Příspěvky: 1513
Registrován: 30 čer 2005, 02:00
Bydliště: Pardubický kraj

#3 Příspěvek od Zmije »

Jenže to se mi ale vůbec nelíbí, nevim proč mi 10x nabízeli TV po adsl, když jsem jim pokaždé říkal, že mám kabelovku, která je levnější, je na ní větší výběr (typuji) a hlavně můžu mít doma třeba 10 televizí a na každé mít něco jiného, na což by u ADSL možná nestačilo ani těch 16Mb a naopak službu, kterou bych potřeboval prostě nedostanu, protože je někdo líněj/neumí to zjistit skutečné parametry na dislamu. Mě by hlavně zajímalo jestli někdo neví, zda je moje doměnká správná, nebo jestli to přece jen nečtou z dislamu a jestli je 16Mb při vzdálenosti 1600m reálná?

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#4 Příspěvek od EKKAR »

Z čeho to čtou nevím, ale mně už nabízeli ADSL 8Mb taky nejmíň 10x - a to jsme kvůli nadměrnému paušálu vloni v srpnu zrušili pevnou linku. Vzdálenost od ústředny mám asi 4200m, takže mi bylo jedním kupodivu technicky zdatnějším telefonistou potvrzeno, že 8Mb ani náhodou - byl bych prý rád, kdyby ke mně procpali 5Mb. Proto taky mají úplně mrňavoučkými písmenky někde dole na každém letáčku napsáno "*skutečná hodnota rychlosti přenosu je závislá na dostupnosti" - uvedeno to tam mají, takže mají krytou (_!_) a nikdo na ně nemůže, i když mu po ADSL posílají ubohé 2Mb...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od Jenys »

Zmije píše:Zdravim, k i-netu jsem připojen přes ADSL O2, vzdálenost od ústředny je 1600m, vedení podzemní z roku 1994, ADSL2+ modem HUAWEI HG520i, současná rychlost 8197 / 517 , volal jsem na technickou podporu, zda by bylo možné navýšit rychlost na 16Mb (hlavně kvůli navýšení uploadu, 512k je opravdu málo pokud chce člověk dělat např. VPN do práce, nebo rozjet server.). Tam mi řekli, že navýšení je bezpředmětné, že těch 8197k je maximum, ale TV by šla zřídit, když se podívám do statistik v modemu, je Max. Bandwidth plus mínus (s časem se mění, jak se mění parametry linky a rušení) 18756 / 1045 k, což si myslim, že by na 16Mb mělo stačit i s rezervou při případném zhoršení přenosových podmínek, když se operátor dívál na parametry linky, mumlal právě něco o těch 1600m, mám takový pocit, že max. dosažitelnou rychlost čtou z tabulek jen na základě vzdálenosti od ústředny, co si o tom myslíte?
Mě navýšili také rychlost z 2Mb na 8Mb, ale díky dostupnosti mám jen 6Mb, víc to díky drátům ke mě nejde. Je to za stejnou cenu, takže jsem rád aspoň za to. Teď mám tedy lepší upload, 512Kb, není to úplně ono, ale proti 128, které byly spíš pod sto, je to dobrý. Modem mám úplně ten samý. Zkoušel jsi volat přímo techniky :?: Někde jsem měl doma na ně číslo. :wink:
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
oscilos
Příspěvky: 353
Registrován: 04 lis 2007, 01:00

#6 Příspěvek od oscilos »

Zase jeden který nalétl O2! ty rychlosti co tam píšeš jsou nějaké podivné spíš bych si dovolil říci 8192/512 atd... nebo spíše že rychlost se pohybuje s aktualním vytížením kapacity v ůstředně nebo připojeného serveru... na 16mega by si musel být do 1Km od ůstředny aby ti to šlapalo! Nadruhé straně absolutně nechápu kčemu potřebuješ internet 16mb/s... My tu máme linku E3 pro více jak 50 kompů...

Uživatelský avatar
Zmije
Příspěvky: 1513
Registrován: 30 čer 2005, 02:00
Bydliště: Pardubický kraj

#7 Příspěvek od Zmije »

Vždyť píšu že to chci hlavně kvůli uploadu, dříve těch 750 dávali ke 4Mb, myslim, že by se u adsl mělo přerozdělit pásmo ve prospěch uploadu 1/16 downloadu je opravdu strašně moc nesymetrický, kdyby to bylo 1/8 tak nic neřeknu, ty čísla který jsem psal jsou z modemu (patně rychlost komunikace kamsi do datové ústředny) a maximální šíře bude pravděpodobně rychlost komunikace mezi mnou a dislamem) u adsl se totiž pásmo rozdělí na mnoho subnosných (konkrétní počty sem už zapoměl) a podle aktuálního útlumu vedení se jednotlivé nosné modulují více stavovou QAM (počet stavů podle útlumu), nebo se nepoužijí vůbec.

Uživatelský avatar
Zmije
Příspěvky: 1513
Registrován: 30 čer 2005, 02:00
Bydliště: Pardubický kraj

#8 Příspěvek od Zmije »

Už asi tuším o co jde, volal jsem znovu na technickou podporu a s technikem jsme se shodli, že modem by tuto rychlost zvládl, ale v našem městě není dovybavená ústředna.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#9 Příspěvek od EKKAR »

Zmije - jsou to svi.ně svinutý a prolhaný k tomu, ústecká ústředna je jedna z nejnovějších - chodíš kolem ní z náměstí na autobusák, tak si spočítej, kdy ji stavěli. Určujícím parametrem pro nejvyšší propustnost je kapacita drátů, co vedou k tobě - cím jsou delší, tím víc žerou vysoký frekvence. Bohužel vedení je z roku raz-dva - kdyby se Telecom po Plyšáku nestaral o 3,14čoviny a investoval do glass-fiber linek, mohli jsme už dneska mít v pohodě 10M v každým domě. Pevnou linku jsem odhlásil už vloni - to právě začali propagovat tenhle systém, jenže mi odmítli linku předělat jen na data, bez placení paušálu za hlasovou službu (celá rodina máme mobily) - a navíc mi bylo sděleno, že vzhledem ke své vzdálenosti od ústředny sice budu platit jako bych měl 8M, ale díky starým drátům oni ke mně nedostanou víc, jak něco málo přes 5Mb (4200m). Jedu přes KTV a na tu jejich ADSL kašlu - od kabelovky máme slíbeno do 2 let kompletní optopřipojení, pak už bude záležet jen na tom, kolik si kdo zaplatí - 10M nebude problém.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Zmije
Příspěvky: 1513
Registrován: 30 čer 2005, 02:00
Bydliště: Pardubický kraj

#10 Příspěvek od Zmije »

V ústecké ústředně jsem byl, co vim tak je z roku 93-94, ale adsl je v provozu typuji 5let, problém je v tom že modem mi hlásí šířku max pásma cca 1800kb/s / 1080 kb/s a na telecomu mi řekli, že max je 8190/512 s čimž já se nechci smýřit, buď modem píše ve statistikách bludy, nebo je něco úředně shnilého.

Uživatelský avatar
Zmije
Příspěvky: 1513
Registrován: 30 čer 2005, 02:00
Bydliště: Pardubický kraj

#11 Příspěvek od Zmije »

Toto je fotka statistik.
Přílohy
Stat.jpg
(51.47 KiB) Staženo 200 x

Uživatelský avatar
zajemce
Příspěvky: 304
Registrován: 20 pro 2007, 01:00

#12 Příspěvek od zajemce »

Taky mám ADSL od O2.Možnosti připojení (linky) zjišťuji na http://www.zrychlujeme.cz/jnp/cz/domacn ... index.html a rychlost na mém počítači na www.rychlost.adsl.cz ,kde to ukáže i IP adresu.Přesto,že platím dost peněz,rychlost se pohybuje kolem 1400KB/100-140KB.Navíc,když je telefon,tak internet zamrzne-což mě štve.Dělají tady novou přípojku,tak čekám až ji zapojí a jestli se to nezmění,tak to snad odhlásím.

Uživatelský avatar
Zmije
Příspěvky: 1513
Registrován: 30 čer 2005, 02:00
Bydliště: Pardubický kraj

#13 Příspěvek od Zmije »

Jak si daleko od ústředny? a nemáš špatně zapojený spliter, že ti to při telefonu vypadává?

Uživatelský avatar
zajemce
Příspěvky: 304
Registrován: 20 pro 2007, 01:00

#14 Příspěvek od zajemce »

Od ústředny jsem tak 100m a ADSL mám ZyXEL P660-HW-T3 a výstp mám v @1,ale nevím,co je to spliter-pokud poradíš,budeš hodný.

Uživatelský avatar
zajemce
Příspěvky: 304
Registrován: 20 pro 2007, 01:00

#15 Příspěvek od zajemce »

Teď jsem měřil rychlost a je 904/96KB.Při každé nové stránce si můžu dát šlfíka.To nikdo netelefonuje a je to každý den kolem 18hod.

Odpovědět

Zpět na „Linkové telefony, faxy, tel. ústředny včetně domácích“