Toshiba LCD 27WL46G

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
luksi
Příspěvky: 32
Registrován: 23 dub 2005, 02:00

Toshiba LCD 27WL46G

#1 Příspěvek od luksi »

Dobrý den,
Mohl by mi někdo poradit s touto TV.Je osazena šasim L6B .Po zapnuti se u Tv rozběhne podsvětlení a zvuk, jinak tam nic vidět není.Reaguje na dál. ovl., ale čelní panel nereaguje.Máte někdo nějakou zkušenost.Díky za každou odpověď

Uživatelský avatar
kozoka
Příspěvky: 1324
Registrován: 15 říj 2006, 02:00
Bydliště: Ostrava

#2 Příspěvek od kozoka »

luksi píše:Dobrý den,
Mohl by mi někdo poradit s touto TV.Je osazena šasim L6B .Po zapnuti se u Tv rozběhne podsvětlení a zvuk, jinak tam nic vidět není.Reaguje na dál. ovl., ale čelní panel nereaguje.Máte někdo nějakou zkušenost.Díky za každou odpověď
nekoupil ste to nahodou na aukru? podobná se tam vydražila za nesmyslých 4000. L6B je Beko. Zkontroluj přívod LVDS do panelu. ale na 90% v hajzlu panel CMO. ten čelní panel nereaguje protože je v meny aktivovaná dětská pojistka

Uživatelský avatar
kozoka
Příspěvky: 1324
Registrován: 15 říj 2006, 02:00
Bydliště: Ostrava

#3 Příspěvek od kozoka »

takže je to ona http://www.aukro.cz/show_item.php?item=522302012

chtěl sem ji koupit ale tak do 1500. Nechapu jak tam příhazujou lidi co nemají o opravach LCD ponětí. Misto aby si to opravař koupil za slušny peníz tak dělate tohle. jde jen podsvícení tak co tam může být - asi urvaný drát. Tohle mě fat vytáčí.


další případ jak si tam nějaký pojištovák koupil Phocus plazmu s vadou nejdou vstupy za 5000 a pak zjistil že je odpálená zakladní deska (po bouřce) a pak bečel at mu to zpravím...

na obrazku ale vidim modrou ...tak jako co to je??? takhle nevypadá jen podsvícení displeje?

Uživatelský avatar
luksi
Příspěvky: 32
Registrován: 23 dub 2005, 02:00

#4 Příspěvek od luksi »

Dik za odpověď.
Jak se říká "Učený z nebe nespad" však na něčem se učit musím.Jen mně zaráží, že se tady řeší kde a zakolik jsem Tv koupil, to snad muže byt každému jedno. Alespoň se ví, že jsem jí neukrad.A zas tak nezkušený nejsem krom LCD.Zjistil jsem, že do panelu LCD natekla nejspíš voda a ta způsobila oxidaci a zkrat a také spečení propojovacích pasku.Takže si myslím,že samotná deska chassi L6B a zdroje by mohly být v pořádku.

Uživatelský avatar
kozoka
Příspěvky: 1324
Registrován: 15 říj 2006, 02:00
Bydliště: Ostrava

#5 Příspěvek od kozoka »

luksi píše:Dik za odpověď.
Jak se říká "Učený z nebe nespad" však na něčem se učit musím.Jen mně zaráží, že se tady řeší kde a zakolik jsem Tv koupil, to snad muže byt každému jedno. Alespoň se ví, že jsem jí neukrad.A zas tak nezkušený nejsem krom LCD.Zjistil jsem, že do panelu LCD natekla nejspíš voda a ta způsobila oxidaci a zkrat a také spečení propojovacích pasku.Takže si myslím,že samotná deska chassi L6B a zdroje by mohly být v pořádku.
pardon byl sem vcera nějaký podražděný.. omlouvam se

Uživatelský avatar
luksi
Příspěvky: 32
Registrován: 23 dub 2005, 02:00

#6 Příspěvek od luksi »

I muži mají své dny. :)Každopádně dík

Uživatelský avatar
kozoka
Příspěvky: 1324
Registrován: 15 říj 2006, 02:00
Bydliště: Ostrava

#7 Příspěvek od kozoka »

luksi píše:I muži mají své dny. :)Každopádně dík
:oops:

Uživatelský avatar
Ralph
Příspěvky: 226
Registrován: 16 bře 2007, 01:00

#8 Příspěvek od Ralph »

tak u toho lcd budeš mít vadnou desku řízení lcd displeje,je nutno televizi odvézt do servisu.To nemáš šanci sám opravit.Pokud budeš mít zájem tak Ti ji opravím do 7000kč,běžně tyhle závady řeším.

Uživatelský avatar
kozoka
Příspěvky: 1324
Registrován: 15 říj 2006, 02:00
Bydliště: Ostrava

#9 Příspěvek od kozoka »

Ralph píše:tak u toho lcd budeš mít vadnou desku řízení lcd displeje,je nutno televizi odvézt do servisu.To nemáš šanci sám opravit.Pokud budeš mít zájem tak Ti ji opravím do 7000kč,běžně tyhle závady řeším.
vypadá to na desku řízení ale v některých panelech(např. S-PVA-) se měnit nesmí. nahravají se tam totiž data pro gama korekce. takže většinou se mění celý panel


ale neslyšels - říká že se tam dostala asi voda.

Ivanku neviděl si novou generaci panelů - D bord je integrovaný přímo v panelu.

všechno mam doma - nač propajení za 7000 :P :P
Přílohy
DSC00719.JPG
D bord - CMO V27B01 -L01
(103.22 KiB) Staženo 113 x
DSC00720.JPG
CMO
(138.6 KiB) Staženo 82 x

Uživatelský avatar
luksi
Příspěvky: 32
Registrován: 23 dub 2005, 02:00

#10 Příspěvek od luksi »

Pokusim se odstranit poškozené konektory a pásové vodiče mám z jiného LCD.Desku, kterou si mi vyfotil je jiná.Typ panelu V270w1-L04.

Uživatelský avatar
kozoka
Příspěvky: 1324
Registrován: 15 říj 2006, 02:00
Bydliště: Ostrava

#11 Příspěvek od kozoka »

luksi píše:Pokusim se odstranit poškozené konektory a pásové vodiče mám z jiného LCD.Desku, kterou si mi vyfotil je jiná.Typ panelu V270w1-L04.
nevim jaký tam je přesně ty panelu ... ale je to chi mei?

Uživatelský avatar
luksi
Příspěvky: 32
Registrován: 23 dub 2005, 02:00

#12 Příspěvek od luksi »

Taaaak chlapi, vaše prognozy se nastěstí nepotvrdily.Telka uz zase funguje.Závadu bych opravdu přïrovnal k urvanému drátu... :)Na vrchní stranu panelu natekla voda a ta zpusobila zkryt, po přečištění kontaktů a výměně propoj. pasku vše OK.Každopádně si cením vašich rad.Jinak v telce je Panel CHIMEI V270W1-L04.Dík moc

Uživatelský avatar
kozoka
Příspěvky: 1324
Registrován: 15 říj 2006, 02:00
Bydliště: Ostrava

#13 Příspěvek od kozoka »

luksi píše:Taaaak chlapi, vaše prognozy se nastěstí nepotvrdily.Telka uz zase funguje.Závadu bych opravdu přïrovnal k urvanému drátu... :)Na vrchní stranu panelu natekla voda a ta zpusobila zkryt, po přečištění kontaktů a výměně propoj. pasku vše OK.Každopádně si cením vašich rad.Jinak v telce je Panel CHIMEI V270W1-L04.Dík moc
ale potvrdili.. říkal se hned že to dělá panel a ne zakladní deska. 27" panely vyraběla pouze firma CMO. Raplh by ti to opravil za 7000 - řeší to běžně.

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“