Vhodny motor pro pohon lodniho sroubu

Problémy s návrhem, konstrukcí, zapojením, realizací elektronických zařízení

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
gogokt
Příspěvky: 36
Registrován: 13 srp 2008, 02:00

#46 Příspěvek od gogokt »

Elektroniku kupovat k nemu nebüdu. Postavim ji sam. Tedy frekvencni menic uz mam hotovy davno jen ho upravim na tuhle aplikaci.

K objednani musim aktivovat platebni kartu pro platby na netu nebo PayPal takze az v pondeli :(

Ale ted vedle ve foru resim previnuti klasickeho motoru z 3x230V na nizsi a ani bych nemusel delat prevodovku.

Uživatelský avatar
stasek
Příspěvky: 2191
Registrován: 15 srp 2005, 02:00

#47 Příspěvek od stasek »


Marie Fùrie

#48 Příspěvek od Marie Fùrie »

gogokt píše:Elektroniku kupovat k nemu nebüdu. Postavim ji sam. Tedy frekvencni menic uz mam hotovy davno jen ho upravim na tuhle aplikaci.
Regulátor pro BLDC motor a frekvenèní mìniè není totéž. Regulátor pro BLDC má navíc obvody pro sledování BEMF, podle nìj pak zmìnou frekvence udržuje zátìžný úhel tak, aby motor nevypadl ze synchronismu.

roveride

#49 Příspěvek od roveride »

Teï mi napadlo co takhle použít nìjakou modeláøskou vodní turbínu nebo jak se to menuje(to somý co má vodní skùtr ale menší, otázka je kolik co bude stát a kolik to dá práce udìlat...

Uživatelský avatar
gogokt
Příspěvky: 36
Registrován: 13 srp 2008, 02:00

#50 Příspěvek od gogokt »

Nemuze to byt zase takovej problem ridit...Ale uvidime...


Jinak nemate nekdo odkaz na nejakou tu modelarskou turbinu??

roveride

#51 Příspěvek od roveride »

tryskový pohon
http://www.mo-na-ko.net/lode-jet.htm
jinak objednal sis ten motor smím li se zeptat?

Uživatelský avatar
gogokt
Příspěvky: 36
Registrován: 13 srp 2008, 02:00

#52 Příspěvek od gogokt »

Motor jsem jeste neobjednal musim aktivovat PayPal ale asi ho objednam.. Jinak koukal jsem na rizeni bldc motoru a nasel jsem soucatky jako drivery k temto motoru vcetne PWM a SS regulacnich zpetnych vazeb takze by to nemel byt problem... Doufam.. :)

Uživatelský avatar
gogokt
Příspěvky: 36
Registrován: 13 srp 2008, 02:00

#53 Příspěvek od gogokt »

Tak uz nam to jezdi....Soused vytahnul ze stodoly motor 0,5kW s buzenim rotoru...Krasa...Plave to na ty gelovky co mame cca 3h ....

Odpovědět

Zpět na „Řešení problémů s různými konstrukcemi“