Spadnutá-uvolněná cívečka na mini rproduktoru

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
PCman
Příspěvky: 465
Registrován: 17 lis 2006, 01:00
Bydliště: Ostravsko

Spadnutá-uvolněná cívečka na mini rproduktoru

#1 Příspěvek od PCman »

Jedná se sice o MDA ale tady tento dotaz bude lépe sedět.Jedná se o to že na mém MDA HTC Touch je zřejmě spadnutá cívečka z reproduktoru.Chová se to tak že někdy když se přehrává nějaký zvuk (systémové pípnutí nebo i muzika)strašně chrastí když klepnu na místo kde je repráček umístěn je zvuk v pořádku.Nejdřív jsem zkusil jestli nejsou uvolněné kontakty od repra k desce ty jsem vyčistil a napružil ale problém přetrvává.Zřejmě ten repráček nepůjde rozebrat bez poškození má v průměru méně než repráček ve špuntových sluchátkách ale možná my šlo tu cívečku nějak upevnit aby repráček nechrastil.Uvažoval jsem do vnitř něco stříknout třeba kotox nebo něco podobného.Membrána i všechno bude nějaká folie takže by to nemuselo nic poškodit.Pokud máte někdo nějaký nápad tak se podělte.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#2 Příspěvek od Hill »

Jen do toho nic nestříkej!
Anebo jo, stejně to vypadá na sehnání jiného repráčku.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#3 Příspěvek od EKKAR »

Taky si myslím, že takového prcka opravit nedokážeš, nastříkáním Kontoxu už vůbec ne. Prostě některé věci se neopravují, protože jejich demontáž je kvůli minimálním rozměrům problematická - a zpětná montáž ještě problematičtější...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
PCman
Příspěvky: 465
Registrován: 17 lis 2006, 01:00
Bydliště: Ostravsko

#4 Příspěvek od PCman »

Zatím jsem ho vytáhnul sundal ze předu ochrannou tkaninu vyfoukal jen pusou a zatím šlape perfektně.Ono to možná ani není repráčkem ale předzesilovačem nebo koncem že to prostě neutáhne.Většinou se to stane po resetu potom chvíli nejede tak ho zeslabím tak na polovinu potom tak za 2 minutky se chytne a už ho můžu dát i hlasitěji.Nebudu to zatím řešit pokud to alespoň takto pojede.

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“