vypínání Tesla CK-3374XT

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
medidek
Příspěvky: 10
Registrován: 30 pro 2004, 01:00
Bydliště: P?elou

vypínání Tesla CK-3374XT

#1 Příspěvek od medidek »

Na televizoru mi kleklo vypínání, přesněji přepnutí DO do pohotovostního stavu. Vypne se pouze příjem, ale obrazovka svítí dál, začne na ní sněžit.
Jezdil jsem po desce, ale na to, čím se vypne obrazovka (žhavení?) jsem nepřišel. Neví někdo?

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#2 Příspěvek od Hill »

sněžení na obrazovce znamená, že z kanálového voliče neleze žádný signál. Obrazovka žhaví vesele dál. Odnes to do nejbližší opravny, na tohle, jak je vidět, nemáš.

Uživatelský avatar
medidek
Příspěvky: 10
Registrován: 30 pro 2004, 01:00
Bydliště: P?elou

televize

#3 Příspěvek od medidek »

Já jsem to asi blbě napsal nebo ty pochopil, já nereklamuju závadu v kanálovém voliči, či tuneru, ty jsou v pořádku, ale to, že nevypnu televizi, konkrétně žhavení obrazovky, vše ostatní se vypne, proto sněží. Když to zapnu, tak samozřejmě vše naběhne v pořádku.

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od jezevec »

Myslím, že tys nepochopil Hilla. Podle tvého popisu závady to vypadá, že nejsi příliš zkušený a bude to nad tvé síly.Nevypíná se jen žhavení obrazovky, ale všechny obvody, kromě napájení 5V.
Jestli se mýlím, tak promiň. Závada bude asi ve vypínání zdroje napětí 110V. Pravděpodobně bude zkratovaný Q507 popř Q506.

Uživatelský avatar
HiGhLaNdEr
Příspěvky: 912
Registrován: 08 bře 2005, 01:00
Bydliště: Českobudějovicko
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od HiGhLaNdEr »

Smrt těchto tranzistorů většinou předchází náhlé zvýšení napětí 110V ze zdroje, Je třeba vyměnit kromně těchto tranzistorů i elektrolyty ve zdroji a případně i elektrolyty u napáejní horizontálu,...

Uživatelský avatar
paspas
Příspěvky: 1
Registrován: 08 bře 2005, 01:00

#6 Příspěvek od paspas »

Vše ostatní se nevypne, když ti sněží musí běžet i VN.

Uživatelský avatar
alesogrocky
Příspěvky: 1
Registrován: 16 dub 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#7 Příspěvek od alesogrocky »

Mám stejný problém :(

Uživatelský avatar
pit
Příspěvky: 176
Registrován: 21 bře 2005, 01:00

#8 Příspěvek od pit »

jezevec má pravdu ty tranzistory bývají vadné ovšem podle tho jak to popisuješ si myslím že to nespravíš protože na tak banální vadu ti stačí obyčejný měřák a proto má rada zní ODNES TO DO OPRAVNY NEŽ TO ROŽTÁRÁŠa pak se nedoplatíš :pc:

Uživatelský avatar
PetrK
Příspěvky: 203
Registrován: 16 dub 2005, 02:00
Bydliště: CZ-Karlovarský kraj
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od PetrK »

pit píše:.......a proto má rada zní ODNES TO DO OPRAVNY NEŽ TO ROŽTÁRÁŠa pak se nedoplatíš :pc:
Asi tak nějak :prst: .

Závada i příčina závady tu už byla vlastně popsaná takže ani není co řešit.
Ti ze servismanů kteří do tělají již nejakou dobu se s touhle "klasikou" setkali už tolikrát že by to ani nespočítali, takže pro ně je to jasné. Ovšem podle mne by to mělo být jasné i pro někoho kdo teprve začíná, vzpomínám si když jsem se kdysi dávno s tím setkal poprvé. Nejdříve jsem se zajímal o to kde seženu schema a podle něj už pak nebylo tak složité závadu i příčinu najít. Prostě chce to o tom nejdřív něco vědět, umět číst ze schematu, přečíst si v něm jaká napětí například mají vůbec na sec.straně zdroje být a mít po ruce minimálně nějaký multimetr.
Připadá mě že dneska fakt každý kdo má doma pistolovou pájku ale nezná ani základy z elektro oboru si napíše na net a myslí si, že mu hned někdo na dálku tu televizi jednoduše opraví :roll: . A nebo sice nějaké základy zná, ale nechce se mu namáhat mozkové závity, protože jinak si to neumím vysvětlit. Normální postup by totiž byl zeptat se po schematu, pak něco proměřit a teprve potom se případně zeptat na něco s čím si nevím rady....

Navíc většinou každá závada má svou příčinu, to si nikdo z "garážních umělců" nějak neuvědomuje. Vždycky mě pobaví když si někdo přijde koupit pojistku do televize. Koupí si jich pro jistotu pět, a druhý den to stejně přinese do servisu.... :lol:
Naposledy upravil(a) PetrK dne 17 dub 2005, 04:30, celkem upraveno 1 x.
**** Petr ****

Uživatelský avatar
ok1umb
Příspěvky: 74
Registrován: 28 lis 2004, 01:00
Bydliště: okr. Kladno

#10 Příspěvek od ok1umb »

Přesně jak napsal Petr, není co dodávat :D
Zdravím Míra UMB

Uživatelský avatar
PetrK
Příspěvky: 203
Registrován: 16 dub 2005, 02:00
Bydliště: CZ-Karlovarský kraj
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od PetrK »

ok1umb píše:Přesně jak napsal Petr, není co dodávat :D
Nazdar Mirku, ty jsi tu taky? :agree: :beer:
**** Petr ****

Uživatelský avatar
ok1umb
Příspěvky: 74
Registrován: 28 lis 2004, 01:00
Bydliště: okr. Kladno

#12 Příspěvek od ok1umb »

To víš Petře courám po nettu když mám službu a je klid a vše jede jak má. :agree: jako správnej garážník musím být všude :pako:
Zdravím Míra UMB

Uživatelský avatar
PetrK
Příspěvky: 203
Registrován: 16 dub 2005, 02:00
Bydliště: CZ-Karlovarský kraj
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od PetrK »

ok1umb píše:To víš Petře courám po nettu když mám službu a je klid a vše jede jak má. :agree: jako správnej garážník musím být všude :pako:
:D :D :D :D
**** Petr ****

Uživatelský avatar
kimi
Příspěvky: 170
Registrován: 22 bře 2005, 01:00
Bydliště: OLOMOUCKÝ KRAJ

#14 Příspěvek od kimi »

Typicky český člověk.Ničemu nerozumí a všechno si chce spravit sám.
Neznáte nějaké forum kde radí automechanici jakl si spravit auto sám?.To je přece jednoduší než nějaká televize nebo ne? :guns:

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“