Behringer EP1500 a umělá zátěž

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
vrky
Příspěvky: 1738
Registrován: 28 lis 2004, 01:00
Bydliště: pod Black Mount

Behringer EP1500 a umělá zátěž

#1 Příspěvek od vrky »

Koncový zesilovač 2 x 450W/4ohm. Jeden kanál hraje při stejném vybuzení o něco méně. Někdy se stane že se výkon obou kanálů srovná, vypadá to na studeňák. Propájel jsem výkonové prvky. Schema je na Upload - Schemata - Zes. Jak ho vyzkoušet v zátěži? Pouštět 1khz sin do repráků, se mi zdá náročné na uši. Nebo umělou zátěž na takový výkon? Jak rešíte umělou zátěž při vyšším výkonu?

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od stepa »

vrky píše:Nebo umělou zátěž na takový výkon? Jak rešíte umělou zátěž při vyšším výkonu?
Timhle, jeden ma 7R5/300W :wink:
Obrázek
...to co pisu nemyslim zle, ikdyz to tak muze vyznit...

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#3 Příspěvek od Sendyx »

Stačí pár drátových odporů TR508 a podobně, chlazených vodou.

Pájet kolem výkonových prvků bylo asi zbytečné...

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#4 Příspěvek od sinclair »

Mnohdy to způsobují / u zesilovačů chlazených aktivně/ prachem zasraté potenciometry...

Uživatelský avatar
gino
Příspěvky: 343
Registrován: 17 říj 2008, 02:00
Bydliště: Prešovský kraj, SR

#5 Příspěvek od gino »

vrky píše:Koncový zesilovač 2 x 450W/4ohm. Jeden kanál hraje při stejném vybuzení o něco méně. Někdy se stane že se výkon obou kanálů srovná, vypadá to na studeňák. Propájel jsem výkonové prvky. Schema je na Upload - Schemata - Zes. Jak ho vyzkoušet v zátěži? Pouštět 1khz sin do repráků, se mi zdá náročné na uši. Nebo umělou zátěž na takový výkon? Jak rešíte umělou zátěž při vyšším výkonu?
Na skúšanie "malých" zosilňovačov mám urobenú odporovú záťaž 8,2 Ohm/ 150 W (10 ks 82 Ohm/ 15 W rezistorov paralelne zapojených), vstavané do krabice od PC zdroja a ofukované ventilátorom.
Teoreticky by to mohlo vydržať aj 250 W trvalé.

Uživatelský avatar
vrky
Příspěvky: 1738
Registrován: 28 lis 2004, 01:00
Bydliště: pod Black Mount

#6 Příspěvek od vrky »

U oboustraného plošného spoje jsou výkonové tranzistory pájené jen z jedné strany. Nevím jestli je spoj prokovený. Oddělal jsem chladič a propájel jsem to i z druhé strany.
Přílohy
100_3504.JPG
(112.06 KiB) Staženo 91 x
100_3503.JPG
(106.18 KiB) Staženo 98 x

Uživatelský avatar
valla
Příspěvky: 614
Registrován: 12 úno 2006, 01:00

#7 Příspěvek od valla »

gino píše:
vrky píše:Koncový zesilovač 2 x 450W/4ohm. Jeden kanál hraje při stejném vybuzení o něco méně. Někdy se stane že se výkon obou kanálů srovná, vypadá to na studeňák. Propájel jsem výkonové prvky. Schema je na Upload - Schemata - Zes. Jak ho vyzkoušet v zátěži? Pouštět 1khz sin do repráků, se mi zdá náročné na uši. Nebo umělou zátěž na takový výkon? Jak rešíte umělou zátěž při vyšším výkonu?
Na skúšanie "malých" zosilňovačov mám urobenú odporovú záťaž 8,2 Ohm/ 150 W (10 ks 82 Ohm/ 15 W rezistorov paralelne zapojených), vstavané do krabice od PC zdroja a ofukované ventilátorom.
Teoreticky by to mohlo vydržať aj 250 W trvalé.
ja to mam podobne len tam mam 75W odpory na 2R a ma to cele vykon 800W :lol: a chlazeni aktivne cim vecsi vykon tak ventilator ide rychlejsie :D

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“