Přídavný rozběh k rozbrusce

Problémy s návrhem, konstrukcí, zapojením, realizací elektronických zařízení

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
xxxEDISONxxx
Příspěvky: 273
Registrován: 01 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Šumava Prachatice tady je svět ještě normální v zimě bílý sníh v létě vedro ...

Přídavný rozběh k rozbrusce

#1 Příspěvek od xxxEDISONxxx »

Dobrý den,
mám prozbu o radu potřebuji vyrobit rozběh k rozbrusce a to asi takový že to bude černá skříňka do zásuvky a do další zásuvky na těle této skříňky se strčí rozbruska.Skoušel jsem to prokoumat a nechával jsem se inspirovat různými návody zde na foru ale problém je v tom že všechny rozběhy byli udělané tak že byli za vypínačem ale tento rozběh bude před ním a proto stále připojen k síťi je zde problém s detekcí jestli je zařízení zapnuté nebo ne. Děkuji za odpovědi

Uživatelský avatar
breta1
Příspěvky: 3454
Registrován: 09 zář 2005, 02:00

#2 Příspěvek od breta1 »

Napada me triakovy regulator v serii se dvema antiparalelne zapojenymi diodami v privodu A1. Kdyz zapnes flexu, pres integracni clanek pripojeny k tem diodam se zacne otevirat tranzistor, ktery bude upravovat fazi pro spousteni triaku - tot ideovy navrh.

Uživatelský avatar
xxxEDISONxxx
Příspěvky: 273
Registrován: 01 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Šumava Prachatice tady je svět ještě normální v zimě bílý sníh v létě vedro ...

#3 Příspěvek od xxxEDISONxxx »

To je pěkné nebude tě obtěžovat to namalovat nejlépe na papír vyfotit a dát to sem?prosím

Uživatelský avatar
misumi
Příspěvky: 153
Registrován: 14 říj 2006, 02:00

#4 Příspěvek od misumi »

proč vymýšlet vymyšlené.Vždyt to existuje v každém servizu bosch,narex.protul ti to dodají.Já to mám originál ve flexe už z výroby a ještě existuje rozběh s regulací.

Uživatelský avatar
xxxEDISONxxx
Příspěvky: 273
Registrován: 01 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Šumava Prachatice tady je svět ještě normální v zimě bílý sníh v létě vedro ...

#5 Příspěvek od xxxEDISONxxx »

Jo existuje a je to dokonce velmi jednoduché pokud je to za vypínačem a po vypnutí spotřebiče se to odpojí od síťě.Ale já to chci jako universální obvod ke kterému budu moci připojit i halogen nebo cokoli... .Ale to nechci řešit primárně je to určeno pro rozbrusku která má tak silný rozběh že je to při práci moc nepříjemné bohužel do ní nemohu nic nainstalovat je to v záruce

Uživatelský avatar
PavelFF
Příspěvky: 4796
Registrován: 18 úno 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#6 Příspěvek od PavelFF »

Něco takového :
http://svarbazar.cz/phprs/view.php?cisl ... 2007042401

Když bude zátěž(bruska, žárovka, trafo,...) odpojená, nebude to nic žrát a můžeš to mít v síti furt.

Uživatelský avatar
breta1
Příspěvky: 3454
Registrován: 09 zář 2005, 02:00

#7 Příspěvek od breta1 »

PavelFF píše:Něco takového :
http://svarbazar.cz/phprs/view.php?cisl ... 2007042401

Když bude zátěž(bruska, žárovka, trafo,...) odpojená, nebude to nic žrát a můžeš to mít v síti furt.
Podle tohoto shema zapojeni to fungovat nebude

Uživatelský avatar
mtajovsky
Příspěvky: 3694
Registrován: 19 zář 2007, 02:00
Bydliště: Praha

#8 Příspěvek od mtajovsky »

Na 3 součástky to pravděpodobně nebude. Snímání proudu bych udělal na antiparalelně zapojených diodách - asi 2 x 2 diody. A pak to chce obvod, který zpožděně spíná. Jeho vypnutí může být za stejnou dobu, vzhledem k prodlevě sepnutí řekněme do 1 s, což konstrukci zjednodušuje.

Protože ruční nářadí obsahuje sériový motor, při jehož rozběhu je značný proudový impuls a tím i moment, spíš něž komplikovaný obvod bych zkusil nejdřív použít nějakou tlumivku, která reaktancí srazí tu proudovou špičku. Pozistor by asi vzhledem k tepelné setrvačnosti nebyl vhodný.

3. nápad by byl udělat něco podobného, jako rozběhové relé v ledničce, jenže s opačnou funkcí kontaktu. Hlavní spínání pak ne kontaktem, ale triakem.

Uživatelský avatar
PavelFF
Příspěvky: 4796
Registrován: 18 úno 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#9 Příspěvek od PavelFF »

breta1 píše:
PavelFF píše:Něco takového :
http://svarbazar.cz/phprs/view.php?cisl ... 2007042401

Když bude zátěž(bruska, žárovka, trafo,...) odpojená, nebude to nic žrát a můžeš to mít v síti furt.
Podle tohoto shema zapojeni to fungovat nebude
Proč ne?

Uživatelský avatar
breta1
Příspěvky: 3454
Registrován: 09 zář 2005, 02:00

#10 Příspěvek od breta1 »

protoze se triak nesepne

Uživatelský avatar
PavelFF
Příspěvky: 4796
Registrován: 18 úno 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#11 Příspěvek od PavelFF »

Proč nesepne? Můžeš klidně používat i víc vět najednou.

Uživatelský avatar
xxxEDISONxxx
Příspěvky: 273
Registrován: 01 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Šumava Prachatice tady je svět ještě normální v zimě bílý sníh v létě vedro ...

#12 Příspěvek od xxxEDISONxxx »

tohle mě tet napadlo akorád musí někdo dopočítat součástky
Přílohy
soft start.GIF
(3.23 KiB) Staženo 39 x

Uživatelský avatar
xxxEDISONxxx
Příspěvky: 273
Registrován: 01 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Šumava Prachatice tady je svět ještě normální v zimě bílý sníh v létě vedro ...

#13 Příspěvek od xxxEDISONxxx »

vše co jsem našel na elektrobastlírně a nebo na google se mi nelíbilo chci mít na výstupu normální střídu a toto

PavelFF napsal(a):
Něco takového :
http://svarbazar.cz/phprs/view.php?cisl ... 2007042401

Když bude zátěž(bruska, žárovka, trafo,...) odpojená, nebude to nic žrát a můžeš to mít v síti furt.

se mi taky nelíbí nemám v šuplíkovích zásobách diak ani ten varistor

Uživatelský avatar
breta1
Příspěvky: 3454
Registrován: 09 zář 2005, 02:00

#14 Příspěvek od breta1 »

Vysvetli nam prosim strucne, jak by ta tvoje divocina mela fungovat

Uživatelský avatar
xxxEDISONxxx
Příspěvky: 273
Registrován: 01 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Šumava Prachatice tady je svět ještě normální v zimě bílý sníh v létě vedro ...

#15 Příspěvek od xxxEDISONxxx »

Po připojení zátěže se sepne relé a rozpojí se kontakt nad tím omezovacím rezistorem a kondenzátor se nabijí až se nabije úplně a relé odpadné a sepne se kontakt jasné???

Odpovědět

Zpět na „Řešení problémů s různými konstrukcemi“