Nefunkční DVD po výměně laseru

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
almas
Příspěvky: 136
Registrován: 03 srp 2005, 02:00
Bydliště: cca Karviná

Nefunkční DVD po výměně laseru

#1 Příspěvek od almas »

Zdravím,
jakou máte zkušenost s kvalitou nových optik do DVD?Stará jednotka začínala občas zlobit,nová načte CD a DVD již ne.Jedná se o model SF-HD62
v domácím kině PHILIPS LX3900SA.Kromě odsátí kapky cínu z plošky předpokládám,že na montáži není celkem co pokazit
Almas

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#2 Příspěvek od p32 »

Na http://www.ame.cz/CD-a-DVD-optiky,laser ... 061800.htm je ke koupi, takže stačí přemontovat a je to :lol:

Uživatelský avatar
almas
Příspěvky: 136
Registrován: 03 srp 2005, 02:00
Bydliště: cca Karviná

#3 Příspěvek od almas »

Asi jsem to špatně napsal.Stará jednotka občas nenačetla,nově koupená právě u AME po namontování načte CD ,ale DVD už ne.Z výroby je snad testována a nastavená,nebo ne?
Amas

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#4 Příspěvek od Sendyx »

Jo, taky jsem to zažil u některých optik... nová byla horší, nebo rovnou nefunkční. Nebo pístroj vyžaduje při výměně nějaký odborný zásah - kalibrace, service mode + autokalibrace atd. atd. See service manual 8-)

Uživatelský avatar
jave
Příspěvky: 1602
Registrován: 26 lis 2005, 01:00
Bydliště: jizni cechy

#5 Příspěvek od jave »

Odstranil jsi propojku na novem laseru? Vetsinou jen cinem spojene body

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#6 Příspěvek od mi-ro »

Proboha jave a p32, přečtěte si první příspěvek celej až do konce a jak je vidět tak raději dvakrát a nebudete tady zbytečně dělat machry. Pochopitelně že se může stát že nová jednotka je vadná. Mám zkušenost že tak 10% snímačů je na reklamaci. Teda pokud sis neuďál problém sám při výměně. Je třeba vráti tu původní a opět porovnat.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od pajosek2 »

jave píše:Odstranil jsi propojku na novem laseru? Vetsinou jen cinem spojene body
Pokud by neodstranil tu antistatickou přepravní propojku,tak by mu to nenančetlo ani to CD nemyslíš. :wink:
Pokud by jsi to chtěl reklamovat,tak hlavně nehýbej s tím trimrem na optice,pokud tam je.Reklamace by ti neprošla.
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
almas
Příspěvky: 136
Registrován: 03 srp 2005, 02:00
Bydliště: cca Karviná

#8 Příspěvek od almas »

Takže zatím díky,aspoň si nepřipadám jako úplný de....Asi budu reklamovat
Almas

Uživatelský avatar
jave
Příspěvky: 1602
Registrován: 26 lis 2005, 01:00
Bydliště: jizni cechy

#9 Příspěvek od jave »

pajosek2 píše:
jave píše:Odstranil jsi propojku na novem laseru? Vetsinou jen cinem spojene body
Pokud by neodstranil tu antistatickou přepravní propojku,tak by mu to nenančetlo ani to CD nemyslíš. :wink:
Pokud by jsi to chtěl reklamovat,tak hlavně nehýbej s tím trimrem na optice,pokud tam je.Reklamace by ti neprošla.
Ano cetl jsem blbe. Sorry

Uživatelský avatar
migi111
Příspěvky: 329
Registrován: 14 led 2008, 01:00

#10 Příspěvek od migi111 »

Ja mám v pamäti trošku túto optiku nakoniec ju mám aj doma novú pretože tiež dvd štrajkoval, tak som ju teda objednal aj s páskovým vodičom. A stačilo vymeniť len ten páskový vodič :lol:

Uživatelský avatar
jave
Příspěvky: 1602
Registrován: 26 lis 2005, 01:00
Bydliště: jizni cechy

#11 Příspěvek od jave »

migi111 píše:Ja mám v pamäti trošku túto optiku nakoniec ju mám aj doma novú pretože tiež dvd štrajkoval, tak som ju teda objednal aj s páskovým vodičom. A stačilo vymeniť len ten páskový vodič :lol:
Ano potvrzuji, je to mozne. Jednou jsem koupil v AME novy laser do sencora a nakonec jen paskovy vodic.

Uživatelský avatar
cabernet
Příspěvky: 2775
Registrován: 26 lis 2005, 01:00

#12 Příspěvek od cabernet »

Ja som mal podobnu zavadu : http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... ht=thomson

Nakoniec som to s pokorou vratil zakaznikovi neopravene s tym, ze som na to kratky. Zostali mi 2 nove optiky.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#13 Příspěvek od rnbw »

Babral som sa s DVD prehravacom Magnavox MDV430 (co je vlastne Philips) dva vecery...

Necital DVD (NO DISC), len CD. Usudil som, ze je vadna optika SF-HD62. Vymenil som ju za novu - a prestal citat uplne (BAD DISC). Vymenil som za dalsiu novu - SF-HD60, stale nic (NO DISC).

Zistil som, ze ked sa dostknem paskoveho vodica v mieste pripojenie na zakladnu dosku, tak sa to sprava inak. Vymenil som ho teda - a nepomohlo to. Tak som prestriekal a vycistil ten konektor, pre istotu aj prespajkoval - a zacalo to fungovat s tou SF-HD60. Vratil som naspat paskovy vodic, stale to islo. Dal som novu SF-HD62 - nic (resp. nacita len jedno jedine CD, ine nic).

Takze:
vadna nova SF-HD62 + nejaky blby kontakt v pripojeni paskoveho vodica na zakladnu dosku = dva vecery zabavy :twisted:

Uživatelský avatar
Burajko
Příspěvky: 1803
Registrován: 21 srp 2009, 02:00

#14 Příspěvek od Burajko »

Ja uz ani dvd-cka neberiem do opravy nema to vyznam,nikto ten cas a nervy nazaplati...
Už druhý krát strihám a furt je to krátke

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#15 Příspěvek od rnbw »

Este som to potom skusal - par minut prehraval, potom zamrzol obraz aj zvuk - ale ovladanie fungovalo. Pohyboval optikou sem-tam a snazil sa citat. Takze asi este aj ten paskovy vodic, teraz to skusam s druhym...

Dostal som to, takze to bude pre mna. Zarabat by som si tymto nechcel...

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “