orava 445 obcastne rozladovanie

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#31 Příspěvek od rnbw »

Ano, presne tu cast :) To je asi nejaky specialny SCART kombinovany s HDMI.

Uživatelský avatar
dutch
Příspěvky: 16
Registrován: 02 úno 2009, 01:00

#32 Příspěvek od dutch »

tak ako to teda je presne? vysvetli to tu niekto?

spoje okolo scart som prepajkoval a skontroloval. stale ten isty problem. po zapnuti sa objavia sikme cierno biele pruhy a po buchnuti nabehne obraz.

co dalej mam skontrolovat? pomoze ak skusim ci to robi aj cez antenny vstup?

Uživatelský avatar
MOTOROLA
Příspěvky: 260
Registrován: 26 úno 2005, 01:00

#33 Příspěvek od MOTOROLA »

Neřeš to. Nemá to smysl. Už si stáhnul schéma aby si aspoň věděl kde hledat? Nebo víš vůbec co hledat? Taky si říkám už jestli provokuješ nebo nemáš ani pojem o elektronice.

Uživatelský avatar
dutch
Příspěvky: 16
Registrován: 02 úno 2009, 01:00

#34 Příspěvek od dutch »

neviem co mam hladat dalej lebo mi to este nikto zvas neporadil.
Studenace som okolo scart skontroloval tak co dalej mam skotrolovat.schemu mat ..co dalej??? poradi niekto?

Uživatelský avatar
Bernard
Příspěvky: 3614
Registrován: 27 kvě 2005, 02:00

#35 Příspěvek od Bernard »

Asi boucháš moc odborně. Ťukej jemně násadou šroubováčku po různých kabelech, konektorech, desce a podobně. A sleduj v zrcadle obraz, kde to snad reaguje. Na to místo se soustřeď. :idea:

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#36 Příspěvek od otakarv »

spoje okolo scart som prepajkoval a skontroloval. stale ten isty problem. po zapnuti sa objavia sikme cierno biele pruhy a po buchnuti nabehne obraz.
Přesně tento problém s tímto,podle mně,skvělým televízorem jsem měl před nedávnem i já.Satelit přes scart,obraz se občas rozpadl na šikmé pruhy,občas se ztratil úplně.Pohýbáním koncovkou scart opět vše O.K.Ale jak to obvykle bývá,kovářová kobyla a ševcová žena chodí bosa.Vyměnil jsem za rezervní(zatím přes svátky).Ale když už byla mimo provoz,tak jsem se rozhodl na ní udělat generálku.
Tu se dostávám k jádru věci.Studenty(studené,neboli uvolněné vývody součástek,spoje)je třeba hledat přímo na scart-ce a néokolo scart-ky!!!Snad jsi to dostatečně pochopil,hlavně dbej na to,abys měl televízor odpojen od sítě!!!

Uživatelský avatar
dutch
Příspěvky: 16
Registrován: 02 úno 2009, 01:00

#37 Příspěvek od dutch »

ok super konecne dobra rada ...vyskusam to

moze tu niekto vysvetlit ako to je stym Tunerom,SCART, AV a AFC?z tych ironickych poznamok sa neda vyvodit ziadna ironicka informacia...ja myslim ze za kazdou ironickou poznamkov by malo ist spravne technicke vysvetlenie

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#38 Příspěvek od otakarv »

Bernard píše:Asi boucháš moc odborně. Ťukej jemně násadou šroubováčku po různých kabelech, konektorech, desce a podobně. A sleduj v zrcadle obraz, kde to snad reaguje. Na to místo se soustřeď. :idea:
Tuto metodu používám i já,no někdy je to 50/50%.Hodněkrát se mi stalo,že jsem klepal,nebo tlačil na jedné straně,no nakonec byl student na druhém konci.Každopádně v těchto případech:"Silné světlo,silná lupa(zvětšovací sklo)!

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#39 Příspěvek od otakarv »

dutch píše:ok super konecne dobra rada ...vyskusam to

moze tu niekto vysvetlit ako to je stym Tunerom,SCART, AV a AFC?z tych ironickych poznamok sa neda vyvodit ziadna ironicka informacia...ja myslim ze za kazdou ironickou poznamkov by malo ist spravne technicke vysvetlenie
Myslím si,že Ti tu už bylo raděno až,až.Udělej vše podle rad,cos dostal.Když TV nadále bude blbnout,odvez ji do servisu a Ty si prosím Tě pořiď patřičnou literatůru,jak už i toto Ti zde radili a učit se,učit se,jak říkal známý Vladimír. :lol:

Uživatelský avatar
dutch
Příspěvky: 16
Registrován: 02 úno 2009, 01:00

#40 Příspěvek od dutch »

jasne ved z dobrych rad si priklad beriem a aj ich vyskusam len chce to trosku casu...
jasne ze si aj o tom nieco nastudujem a aj ma povzbudi ked TV znovu slapalo


ale urcite neprospieva tomuto foru ze si tu ludia robia posmech zo zle pochopenych alebo interpretovanych technickych veci a pritom ich sami nevysvetlia a to nemyslim len voci mojej osobene stci si pozriet aj ine prispevky....


este raz vdaka tym co sa mi snazili poradit vdobrom

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#41 Příspěvek od EKKAR »

To není posměch - to je dobře míněná rada, která Tě má vyvarovat zklamání z neúspěchu a zbavit Tě nebezpečí případného úrazu. Tvá snaha není plánovitá, je to tápání ve tmě, zpestřené navíc několika nášlapnými minami, o kterých nemáš ani tušení - pokud se ti podaří projít až na konec a nevyletět do vzduchu (opravit tu telku), můžeš mluvit o kur.evském štěstí naprostého laika, protože nic jiného v tom nebude. Tvé šance odhaduju na méně než 10% - a bojím se, že jsem přílišný optimista.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#42 Příspěvek od kokun »

U tebe je totiž tento největší problém - neumíš ani rozumně popsat závadu - natož tu telku opravit :roll:
Jednou píšeš, že se ti rozlaďuje - podruhé zase, že se ti dělají šikmé Č/B pruhy. Tak se napřed rozmysli, co ti vůbec dělá a pak se teprve ptej :!:

Na tom včerejším smazaném vlákně jsem ti odpověděl: K.V., nebo napěťová syntéza - ale to se týkalo toho "rozlaďování" (o šikmých pruzích nebylo včera ani zmínky !!!).
Pokud to teda budou ty šikmé Č/B pruhy - tak porucha synchronizace :wink:

V tvém případě mám ale vůbec pochybnosti, jestli ti tyto "technické výrazy" vůbec něco říkají. Vzhledem k tomu včerejšku (kdy jsi psal, že nevíš kde máš hledat kanálový volič?) vidím jediné řešení - hybaj do servisu :!: a to co nejrychleji - včera už bylo pozdě :!: :!: :!:

Takových "rádoby opravářů" už tady bylo :D Tak jako to tvoje "včerejší vlákno", tak i toto dnešní směřuje víš kam - do koše :cry:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Návštěvník

#43 Příspěvek od Návštěvník »

dutch píše:jasne ved z dobrych rad si priklad beriem a aj ich vyskusam len chce to trosku casu...
jasne ze si aj o tom nieco nastudujem a aj ma povzbudi ked TV znovu slapalo


ale urcite neprospieva tomuto foru ze si tu ludia robia posmech zo zle pochopenych alebo interpretovanych technickych veci a pritom ich sami nevysvetlia a to nemyslim len voci mojej osobene stci si pozriet aj ine prispevky....


este raz vdaka tym co sa mi snazili poradit vdobrom
Pokud se domníváš , že tomuto fóru prospívá pøítomnost blbù , jako Ty , pro které jsou základní pojmy naprostou neznámou , pak se hodnì mýlíš . Ty a tobì podobní stahují prùmìr k nule . Když už sem lezeš , tak bys mìl mít alespoò elementární znalosti a mìl bys umìt nakreslit blokové schéma tv. z hlavy . Ivan

Uživatelský avatar
jopo166
Příspěvky: 1238
Registrován: 30 lis 2008, 01:00
Bydliště: Michalovce

#44 Příspěvek od jopo166 »

tuner-blok do ktoreho vsuvas antenu,avc-automaticke vyrovnavanie citlivosti tunera respektive kanaloveho volica.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#45 Příspěvek od Hill »

dutch mimo jiné píše: moze tu niekto vysvetlit ako to je stym Tunerom,SCART, AV a AFC?z tych ironickych poznamok sa neda vyvodit ziadna ironicka informacia...ja myslim ze za kazdou ironickou poznamkov by malo ist spravne technicke vysvetlenie
Jak jsem ti napsal v SZ, jestliže ani nevíš, co ty zkratky znamenají, neumíš najít studenta a pojmenovat součátky, jak chceš, aby ti tu někdo poradil? To ti tu napřed máme snést znalosti z Vítovy Televizní techniky (má celkem 917 stran), kterés měl aspoň ze čtvrtiny znát, než ses do té televize pustil?
IRONIE JE ZDE ZCELA NA MÍSTĚ.

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“