orava 445 obcastne rozladovanie

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Peterseal
Příspěvky: 1983
Registrován: 24 lis 2006, 01:00
Bydliště: SR-Bratislava -Devínska Nová Ves

#46 Příspěvek od Peterseal »

BTW to vcerajsie vlakno bolo zmazane?

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#47 Příspěvek od kokun »

Peterseal píše:BTW to vcerajsie vlakno bolo zmazane?
Mj. - kde skončilo p. moderátoři - v koši není :?:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#48 Příspěvek od Hill »

Včerejší vlákno jsem smazal podpořen v tom návrhem někoho z vás - pro tazatelovu hrubou neznalost základních věcí: "chci to opravit, tak mi dejte návod, kam mám či nemám sáhnout, ale ať se kvůli tomu nemusím nic učit". Od toho tu nejsme, opravy televize a bastlení jsou dvě rozdílné věci.
Bastlit lze (a někdy je nutné) při záchraně starých kousků, které sice mají daleko víc vyměnitelných součástek, ale v principu jsou mnohem jednodušší a dá se na nich aspoň získat zkušenosti.

Ještě jsem se nerozhodl, zda tu ponechám i toto dnešní vlákno, protože opět není vidět ani světýlko na konci tunelu.

Gazprom

#49 Příspěvek od Gazprom »

Kua, kluci, tož toto je - sila vlákno. Ale ïakujem zaò, jeho èítanie je dobré na odreagovanie sa po vy￾aženom dni (a autor vlákna - no èo už s ním - aspoò dokáže pobavi￾ a ani o tom nevie).

Uživatelský avatar
dutch
Příspěvky: 16
Registrován: 02 úno 2009, 01:00

#50 Příspěvek od dutch »

Som rad ze sa niektori zvas pobavili ale vobec to nebolo mojim zamerom. Proste sa mi nepodarilo na zaciatku spravne definovat problem ale ten sa uz podarilo vyriesit. Preletoval som podla rady cely SCART konektor a zavada ja prec TV frci ako ma. Takze vdaka za dobru radu.
Ano mal som prvy krat otvoreny TV zo zadu a preto som cakal odpoved alebo reakciu " ajaj amater ,no nic tak ak si trufat tak skus toto toto...atd" no nakoniec sa podarilo. Proste nechcel som ,ak by to bol takyto banalnejsi problem pri nom stravit niekolko dni studovanim 900 strankovej knihy.
Zvolil som lahsiu cestu asi preto lebo moj nazor je "ak by ludia neschovavali technicke informacie a objavy tak uz by sme boli davno vpredu ako ludstvo. Bohuzial ide o prachy a jesitnost.

Toto vlakno navrhujem zmazat pretoze mne sice pomohlo vyriesit problem ale myslim ze dalsi clovek ktory bude hladat nieco o 445 sa vnom len zbytocne zamota.

este tu mam problem s jednou 430 ale to sa uz neodvazim popisat aby som nahodou zle nedefinoval technicky termin ohladne TV. Pojde pekne do servisu. Ale ak by mal niekto chut poradit lajkovi tak skuste napisat spravu.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#51 Příspěvek od Hill »

Přitom zrovna C430 je jedna z posledních vhodných televizí, na kterých se dá skutečně něco přiučit, studeňáky a přechoďáky v konektorech modulů jsou v ní možná ještě zákeřněji schované, než v jednodeskových krumplech. Měls začít touhle a prošlo by ti nejspíš i to, že nevíš, jak v ní co vypadá - už tu jeden takový registrovaný je a dělá pokroky, jen tu už pár dní nebyl, no... snad ještě žije.
Ale že tě potkají zase vždycky jen studeňáky, na to nesázej. Na opravy televizí opravdu nestačí jen pájení a vyměňování. Na to stejně budeš potřebovat znalosti v rozsahu té tisícovky stran, tedy aspoň té první, než se doučíš zbytek.
Jinak C430 se tu řešila na fóru mockrát, taky C416, která se liší ovládáním, jinak téměř ničím, C425 zrovna tak... tady můžeš začít.

Uživatelský avatar
jopo166
Příspěvky: 1238
Registrován: 30 lis 2008, 01:00
Bydliště: Michalovce

#52 Příspěvek od jopo166 »

Nemislim si ze v tych televizoroch as tak ide o prachy jedna oprava sa vysplha tak do 1000sk ak to je viac us opravar informuje zakaznika a us sa ani velmy televizory neopravuju nakolko priklad nove ovp vyjde na 5000sk mislym si ze automechanici dne dobre zarabaju daval som menit tesnenie pod hlavu a platil som 5200sk a automechanik daleko rychlejsie urci zavadu ako opravar tv nakolko s niektorym tv sa clovek babre aj cely den kym ho opravy a to ma nezaplatene.Nesom opravar televizorov opravym jeden mozno dva do roka aj to zo stastim pisem len svoj nazor

Uživatelský avatar
petus
Příspěvky: 594
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

#53 Příspěvek od petus »

5200 za přetěsnění hlavy?A jaký auto prosím Tě máš?Zdá se mi to trochu předražený.
Pokud něco chcete a neodpovídám,pošlete SZ :)
https://chiptron.cz - novinky ze světa elektro (Arduino, Raspberry Pi, ESP8266, STM32, ESP32...)
Peťus

Uživatelský avatar
jopo166
Příspěvky: 1238
Registrován: 30 lis 2008, 01:00
Bydliště: Michalovce

#54 Příspěvek od jopo166 »

to nieze trochu ale poriadne som autoelektrikar a viem v com spociva vymena ked som praxoval tak som robyl aj pri automechanikov vtedy to boly len skodovky a favority predpokladal som opravu do 2000sk nerobyl som si to preto sam nakolko neviem nastavyt ventyly a nechcel som to pobabrat moje skusenosti s autami su take ze lepsie ho dat opravyt do znackoveho servysu ako sukromnikovy mam feldu tesnenie 150sk

Uživatelský avatar
petus
Příspěvky: 594
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

#55 Příspěvek od petus »

No do těch 2000 by to bylo přijatelný.Mám taky feldu a koupil jsem si knížku od nakladatelství Koop opravy automobilu Škoda Felicia(nebo nějak tak) Tak už si to dělám sám.Moc dobrá knížka-doporučuju.
Pokud něco chcete a neodpovídám,pošlete SZ :)
https://chiptron.cz - novinky ze světa elektro (Arduino, Raspberry Pi, ESP8266, STM32, ESP32...)
Peťus

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#56 Příspěvek od pajosek2 »

Tak Ty už si to děláš sám? Za komunistů k tomuto účelu vycházel erotický časopis "UROB SI SÁM" :lol: :lol: :lol:
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
petus
Příspěvky: 594
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

#57 Příspěvek od petus »

Když jsem tu zprvu psal tak jsem si říkal jestli to někoho napadne.Pak jsem si řekl že snad ne.Že to nebudu popisovat detailně.A přece jsem to měl udělat.:-) Pro úpravu:opravy auta si dělám sám (teda ty jednoduchý).A komunisty jsem bohužel nezažil.A ten časopis samozřejmě taky ne.Dnes se jede na Playboy a jemu podobným.:-)
Pokud něco chcete a neodpovídám,pošlete SZ :)
https://chiptron.cz - novinky ze světa elektro (Arduino, Raspberry Pi, ESP8266, STM32, ESP32...)
Peťus

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#58 Příspěvek od pajosek2 »

Buď klidný,co se týká auta,tak si to taky dělám sám,teda většinou.Tak všechno dobrý. :agree:
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
petus
Příspěvky: 594
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

#59 Příspěvek od petus »

:-)
Pokud něco chcete a neodpovídám,pošlete SZ :)
https://chiptron.cz - novinky ze světa elektro (Arduino, Raspberry Pi, ESP8266, STM32, ESP32...)
Peťus

Uživatelský avatar
matko23
Příspěvky: 335
Registrován: 16 zář 2008, 02:00

#60 Příspěvek od matko23 »

Hill píše:už tu jeden takový registrovaný je a dělá pokroky, jen tu už pár dní nebyl, no... snad ještě žije.
ak ste mysleli mna, tak zijem :lol:

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“