Vlnění obrazu

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pavoucisit
Příspěvky: 176
Registrován: 02 lis 2008, 01:00
Bydliště: Havířov

Vlnění obrazu

#1 Příspěvek od pavoucisit »

Jsem nováček. Dnes jsem dostal na opravu televizi TESLA M55.A měla bílý pruh. Našel jsem na TV koncový stupeň vertikálu a tam byly studené spoje. Propájel jsem je, ale nepomohlo, stále byl jen bílý pruh. V šuplíku jsem měl náhodou TDA 3653 B, tedy ten koncák a vyměnil jsem ho. Funguje, ale obraz se mi nějak chvěje a k tomu ještě se mění frekvence pískání z okolí VN trafa. Poloha a velikost vlnění se na obrazovce mění. Čím to vůbec je ? a jak to opravit.
Přílohy
obr.JPG
teletext primy
(75.54 KiB) Staženo 75 x

Uživatelský avatar
tornado6
Příspěvky: 1392
Registrován: 09 bře 2007, 01:00
Bydliště: Piešťany okolie

#2 Příspěvek od tornado6 »

Bud to budu elity v zdroji, primar + sekundar - hlavne na vetve čo napaja horizontál (VN trafo) alebo ešte filtracia vertikalu. :wink:
PS: A ked pišeš že ti piska VN trafo podla toho zvlnenia skor sa priklanam ku kondikom v napajacej vetve na sekundari a nemusi to byť len elit može to byť aj niektorý s tých krabicových kondov pri VN trafe.

Uživatelský avatar
tornado6
Příspěvky: 1392
Registrován: 09 bře 2007, 01:00
Bydliště: Piešťany okolie

#3 Příspěvek od tornado6 »

Ozaj aky je celý nazov toho TV?

Uživatelský avatar
pavoucisit
Příspěvky: 176
Registrován: 02 lis 2008, 01:00
Bydliště: Havířov

#4 Příspěvek od pavoucisit »

TESLA TV M 55 T

Uživatelský avatar
jopo166
Příspěvky: 1238
Registrován: 30 lis 2008, 01:00
Bydliště: Michalovce

#5 Příspěvek od jopo166 »

kondenzator sekundar a vertikal

Uživatelský avatar
pavoucisit
Příspěvky: 176
Registrován: 02 lis 2008, 01:00
Bydliště: Havířov

#6 Příspěvek od pavoucisit »

Děkuji za rady, vyměnil jsem kondy v horizontálu a kondy okolo chladičů.Vlnění přestalo. Na Vn trafu jsem přidal jas, byl tmavý obraz.Ale je tu ještě problém, obraz má málo syté barvy, je to už snad tím,že je špatná obrazovka?

Uživatelský avatar
tornado6
Příspěvky: 1392
Registrován: 09 bře 2007, 01:00
Bydliště: Piešťany okolie

#7 Příspěvek od tornado6 »

Skus pridať barevnu sýtosť cez DO- dialkove ovladanie ak nepomože tak maš ešte niekde problem okolo modulu RGB. :wink:

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od otakarv »

Podle mně může být těch možností více.Možná jsi přidal trochu moc na Ug2,ale to by tam zase mohly být zpětné běhy.Slabá obrazovka,možné to je také.Nebo jak píše "tornado6",závada okolo RGB.

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od pajosek2 »

pavoucisit píše:Děkuji za rady, vyměnil jsem kondy v horizontálu a kondy okolo chladičů.Vlnění přestalo. Na Vn trafu jsem přidal jas, byl tmavý obraz.Ale je tu ještě problém, obraz má málo syté barvy, je to už snad tím,že je špatná obrazovka?
Než jsi přidal na VN trafu to UG2,tak sisi doufám zjistil v jaké poloze máš nastaven jas a kontrast ,že?
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
pavoucisit
Příspěvky: 176
Registrován: 02 lis 2008, 01:00
Bydliště: Havířov

#10 Příspěvek od pavoucisit »

Ano, než jsem přidal ug, nastavil jsem standartní nastavení tlačítkem PP na DO.Ukazatelé nastavení na obrazovce byly těsně před půlí.Lechce jsem přidával Ug do doby, něž se mi oběvily zpětné běhy.To byl ale moc světlý obraz, tak jsem otáčel trimrem zpět. Navolil jsem tv do AV a Ug jsem nastavil tak, aby černá barva v AV byla stejná jako druhá TV, kterou mám pro porovnání.Po přepnutí na tv kanál už byl jas dobrý.Do zobrazení zp. běhu je dost velká rezerva.Ale ty barvy jsou pořád slabé.Při přidání sytosti barev na DO se barvy zlepší, ale mají šedavý nádech v porovnání s druhou TV. Druhý problém je, že po vypnutí a opětovném zapnutí se nastavení barev, jasu, kontrastu a hlasitosti vrátí na původní standartní nastavení. Nastavení se tedy neuloží, ale s uložením programů problém není.

Uživatelský avatar
bumbo
Příspěvky: 167
Registrován: 01 čer 2005, 02:00

#11 Příspěvek od bumbo »

pavoucisit píše:Ano, než jsem přidal ug, nastavil jsem standartní nastavení tlačítkem PP na DO.Ukazatelé nastavení na obrazovce byly těsně před půlí.Lechce jsem přidával Ug do doby, něž se mi oběvily zpětné běhy.To byl ale moc světlý obraz, tak jsem otáčel trimrem zpět. Navolil jsem tv do AV a Ug jsem nastavil tak, aby černá barva v AV byla stejná jako druhá TV, kterou mám pro porovnání.Po přepnutí na tv kanál už byl jas dobrý.Do zobrazení zp. běhu je dost velká rezerva.Ale ty barvy jsou pořád slabé.Při přidání sytosti barev na DO se barvy zlepší, ale mají šedavý nádech v porovnání s druhou TV. Druhý problém je, že po vypnutí a opětovném zapnutí se nastavení barev, jasu, kontrastu a hlasitosti vrátí na původní standartní nastavení. Nastavení se tedy neuloží, ale s uložením programů problém není.
Když chceš uložit nastavení obrazu,tak si nastav obraz na jas,kontrast a barvu jak ti vyhovuje.Potom stiskni "STORE"-"PP"-"STORE" a mělo by to zustat uložené i po vypnutí tv.

Uživatelský avatar
pavoucisit
Příspěvky: 176
Registrován: 02 lis 2008, 01:00
Bydliště: Havířov

#12 Příspěvek od pavoucisit »

Děkuji za radu, uplně mi tato možnost PP uložení nastavení vypadla z hlavy. Do televize jsem přivedl signál ze Set top boxu a kvalita obrazu a podání barev se velmi zlepšila. Nastavil jsem vlastnosti obrazu, uložil jsem jej a obraz je už dobrý.Opravami tv se živit nechci a ani jsem nechtěl ušetřit za opravu(kdyby jsem odvezl TV do zběrného dvora tak by se nic nestalo), ale dělám už mimo obor elekroniky a nechci aby mi to vypadlo z hlavy.

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“