NOKIA 6600 oprava

Vše, co se týká mobilních telefonů, GSM bran, mobilních datových připojení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
xxxe
Příspěvky: 2340
Registrován: 12 zář 2005, 02:00
Bydliště: Trutnov

NOKIA 6600 oprava

#1 Příspěvek od xxxe »

Mám problém s telefonem namočený vodou a vysušen,ale už nejde zapnout.Dá se nějak opravit,nebo koupit základová deska někde?A kolik to asi stojí.Díky

Uživatelský avatar
Miradim
Příspěvky: 207
Registrován: 29 říj 2005, 02:00

Re: NOKIA 6600 oprava

#2 Příspěvek od Miradim »

:cry: tak to je na vyhození.Kup novy telefon.

Uživatelský avatar
Raptor181
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1194
Registrován: 01 led 2004, 01:00
Bydliště: West Slovakia

#3 Příspěvek od Raptor181 »

Moze sa to skusit opravit. V prvom rade je to treba vyzualne prehliadnut ci to nieje velmi skorodovane a potom klasicky postup.
Èo neubrzdíš, to neukecáš..:pc:
:aplause::)
Oživenie umrtvených RJ, tacho, immo, airbag, diagnostika automobilov, chiptuning, kódovanie a dorábky systémov, autoelektrika, zabezpeèovacie a kamerové systémy

Uživatelský avatar
urbanek
Příspěvky: 556
Registrován: 01 kvě 2005, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od urbanek »

Tyto "utopené" telefony se podaří zprovoznit málo kdy, taky záleží jak dlouho byl ve vodě a jak důkladně byl potom vysušen. Nová deska se koupit dá, ale je obvykle dražší než nový telefon

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#5 Příspěvek od rezis »

Vymyt napr v destilce ususit zkusit. jestli ale odmita je to dost o nicem.Sehnat dily asi sotva a zakladovka je vlastne cely telefon
Internet - metla lidstva

62.177.125.97

#6 Příspěvek od 62.177.125.97 »

Co to je za rady?Takový nesmysl proplachovat destilkou a podobné blbiny.Máte vùbec ponìtí co se stane s mobilem pokud zpadne do vody?Na 99% je nenávratnì znièený.Pravdu má Miradim ,vyhodit a koupit nový.To mì vìøte já je opravuji profesionálnì.

Uživatelský avatar
Raptor181
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1194
Registrován: 01 led 2004, 01:00
Bydliště: West Slovakia

#7 Příspěvek od Raptor181 »

A kde ...v Nokia servise?

Skusit vyprat v cistom alkohole a snad nebude na vyhodenie...Niekolko som ich tak rozbehal. :x
Èo neubrzdíš, to neukecáš..:pc:
:aplause::)
Oživenie umrtvených RJ, tacho, immo, airbag, diagnostika automobilov, chiptuning, kódovanie a dorábky systémov, autoelektrika, zabezpeèovacie a kamerové systémy

Uživatelský avatar
Mourek
Příspěvky: 1285
Registrován: 17 zář 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od Mourek »

hlavně nesmí být dlouho mokrý mě spadl jednou Alcatel do hajzlu přímo do čehosi, tak jsem ho omyl dal na stůl uplně rozebral, vypral v 🤐 a za pár hodin složil, zapnul a začal chodit.A vydržel asi rok, než jsem vyfasoval jiný. Pak jsem to zkoušel ze Siemensem, ale asi po dvou dnech a to už bylo špatné. Nedělal nic asi tejden po vyčištění občas zapnul ale zase chcíp takže na vyhození,

Uživatelský avatar
Standulka7
Příspěvky: 5
Registrován: 03 kvě 2005, 02:00

#9 Příspěvek od Standulka7 »

vykoupat v ultrazvukové vaně, v isopropylalkoholu, popřípadě prohřát hot air, nebo nějakou foukací pistolí a možná to bude chtít i SW zprovoznění

Uživatelský avatar
Lupiino
Příspěvky: 36
Registrován: 06 čer 2006, 02:00

Voda

#10 Příspěvek od Lupiino »

U MT po zaplavení je asi největší problém se zbytkovou solí a jinými vodivými minerály. Pomáhá opravdu vyprat v isopropylu, ale ani ta destilka není v jednom případě na závadu - IO SMD se spodními vývody po namočení tvoří něco jako houbu, která drží vlhkost. Tyto podkápnout destilkou a nechat chvíli - cca 10 minut a poté vyfoukat vodu ven tlakovým vzduchem!!! Když to necháš jen vysušit, minerály tvořící polovodiče zůstanou!!! Horký vzduch taky pomáhá, ale pozor na plastové součásti - kšanda displeje, tlačítka, reproduktor...... ;-)

Uživatelský avatar
Raptor181
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1194
Registrován: 01 led 2004, 01:00
Bydliště: West Slovakia

#11 Příspěvek od Raptor181 »

Ohladom toho horuceho vzduchu....Myslim si ze to da rozum dat prec plastove veci dole. A taketo opravy niesu pre amaterov, lebo sa viac pokazi ako urobi.
Èo neubrzdíš, to neukecáš..:pc:
:aplause::)
Oživenie umrtvených RJ, tacho, immo, airbag, diagnostika automobilov, chiptuning, kódovanie a dorábky systémov, autoelektrika, zabezpeèovacie a kamerové systémy

Uživatelský avatar
paran
Příspěvky: 85
Registrován: 28 bře 2004, 01:00
Bydliště: Kolín

#12 Příspěvek od paran »

co se tyka autorizovanych servisu tak pri zjisteni jakeho koliv vniknuti kapaliny vetsinou neopravuji a dokonce i rusi zaruku vedi proc.......
jinak uz to tady padlo koupat ve vode vcetne destilky je opravdu blbost jedina sance ultrazvuk. cisticka a hotair.

Odpovědět

Zpět na „GSM / CDMA / LTE technika a telefony“