Autocentral CL-301SL

Manuály, rady a návody z oboru zabezpečovací techniky a elektrické zabezpečovací signalizace (EZS)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
omegaTV

Autocentral CL-301SL

#1 Příspěvek od omegaTV »

AC je vyrobok Jablotron .Problem je ten že bere signaliba zo vzdialenostiasitak1 cm od anteny.To jest mala citlivost.Co by sa s ty´m dalo robi￾?

Uživatelský avatar
mihal
Příspěvky: 1812
Registrován: 06 dub 2005, 02:00
Bydliště: Zilina

#2 Příspěvek od mihal »

Vymena baterie v do, inak je to nespravna instalacia anteny alebo mechanicke poskodenie prijimaca pripadne vysielaca. Bezne ma dosah min 15m. Tipujem, ak to nieje nizka baterka v do tak mas po pade rozladeny vys.obvod - treba doladit.

omegatv

autocentral CL-301SL

#3 Příspěvek od omegatv »

Baterky su dobre.Alarm po dlhšom odpojeni napajania berie normalne ale tak po minute sa to zhoršuje.Doladit tam neni èo dska je to CK10H a snimaci modul je na sam.keram.doske naletovany do DPS a z neho je vystup na procesor CK61102.

Uživatelský avatar
mihal
Příspěvky: 1812
Registrován: 06 dub 2005, 02:00
Bydliště: Zilina

#4 Příspěvek od mihal »

Zmeraj presnejsie spotrebu, mozno to bude zvod jedneho z tych dvoch el.kondov pod doskou prijimaca. Zmeraj este napajanie - je tam 5V.

Návštěvník

#5 Příspěvek od Návštěvník »

Napajanie je presne 5V.Kondiky som meral skušal led skušaèkou ukazuje že na prechod su dobre no nemera to kapacitu.skusim k nim pripoji￾ nove.Zatial vdaka.

Návštěvník

#6 Příspěvek od Návštěvník »

Nevieš nahodov ich hodnoty?Su prilepene k vst.modulu tak blbo že neni vidie￾ hodnota a nechcem to ulomi￾.Ten veèši je asi 2,2uF a ten menši neviem .Pripojil som tam paralelne 10uF no žiadna zmena aj k tomu 2.2 som dal druhy no tiež niè.

Uživatelský avatar
mihal
Příspěvky: 1812
Registrován: 06 dub 2005, 02:00
Bydliště: Zilina

#7 Příspěvek od mihal »

2.2u a 10u, ak su ok tak skontroluj co ide do procesoru na pin c.10. v klude by tam mala byt log.1. Ak je, tak bude problem v prijimaci alebo vysielaci. Bolo by vhodne skusit tam naucit iny DO, a podla toho urcit ci je to DO alebo prijimac.

PS: predpokladam ze mas antenu aspon 30cm drot.

Uživatelský avatar
omegatv
Příspěvky: 401
Registrován: 08 úno 2006, 01:00
Bydliště: Okr.Prešov

#8 Příspěvek od omegatv »

Zdravim.hlasim sa až dnes.Tak v klud.stave je na n.10 0V pri zop.rele 1,2V,alebo stlač tlač.vysielača.Lenže to je zaujimave že aj dnes ked som to napojil na napetie asi min. to chodilo normalne.A potom sa jeho citlivosť zniži skoro na nulu.Kondiky su take ako som predpokladal.

Uživatelský avatar
mihal
Příspěvky: 1812
Registrován: 06 dub 2005, 02:00
Bydliště: Zilina

#9 Příspěvek od mihal »

Skus sa pozriet osciloskopom na pin c.10, 1.2V je prilis malo - musi tam byt aspon 3V. Pri stlaceni tl jasne viditelna komunikacia.

Dalsia vec, nemas v blizkosti nejaky zdroj rusenia? Inak to vyzera na prijimaci modul, mozes ho nakoniec skusit vumenit za podobny na 433MHz. Ale este pred tym to skus s inym DO.

Uživatelský avatar
omegatv
Příspěvky: 401
Registrován: 08 úno 2006, 01:00
Bydliště: Okr.Prešov

#10 Příspěvek od omegatv »

Momentalne iny modul nemam.Volal som do Jablonca mam im to poslat že to zadarmo opravia,až na to poštovne.Inak vdaka za ochotu.Ak maš nejake zapojenia z tychto sistemov nemohol by si mi niečo poslať na SZ.

Uživatelský avatar
mihal
Příspěvky: 1812
Registrován: 06 dub 2005, 02:00
Bydliště: Zilina

#11 Příspěvek od mihal »

OK, tak nam to posli :wink:

Bohuzial, nemozem poskytnut to co ziadas, materialy su firemne..

Uživatelský avatar
paran
Příspěvky: 85
Registrován: 28 bře 2004, 01:00
Bydliště: Kolín

#12 Příspěvek od paran »

omega TV jak jsi dopadl s tou dalkou mam tady tu samou a chova se stejne po delsim odpojeni chvily funguje a potom postupne uvada....

pajerv@volny.cz

#13 Příspěvek od pajerv@volny.cz »

Nevíte nìkdo prosím jak se programuj centrál na do CK10H aby se naladil na správnou frekvenci s ovladaèema?

Odpovědět

Zpět na „Zabezpečovací technika“